Jak się nazywa dokładnie ta uszczelka drzwi?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

homilka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 18, 2015 21:08

Jak się nazywa dokładnie ta uszczelka drzwi?

Post autor: homilka » pn maja 18, 2015 21:27

Cześć,

Mam problem z moją piękną dwójką, mianowicie przy większych prędkościach w środku dość głośno dmucha. Przypuszczam, że to wina całkowicie wyjedzonych uszczelek, ale właśnie z tym problem, że na szrotach ich nie spotkałem a nie wiem dokładnie jak się nazywają, żeby je dobrze wyszukać.

Załączam dwa zdjęcia, na których zaznaczyłem je strzałką. Wyglądają na połączone z listwami gumowymi które się ciągną od końca maski ku tyłowi, wzdłuż dachu. A drugie pytanie, zakładając ze już znajdę całe, jak to wymienić?

Pozdrawiam serdecznie


Obrazek
Obrazek



slimaczekbaubau
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob kwie 18, 2015 09:03

Jak się nazywa dokładnie ta uszczelka drzwi?

Post autor: slimaczekbaubau » pn maja 18, 2015 21:34

Ten element to "uszczelka dachowa" " listwa dachowa" ...itp znajdziej na all.. przy wymianie polecalbym zmiane nowych spinek dachowych :bajer: Ona jest na "klipsach wyciagach sie stara podwazajac srubo płaskimi x2 owinientymi np w taśme zeby nie uszkodzic lakieru nowa nabija sie np mlotkiem gumowym do zatrzaskow "klipsow" chyba ze...... klej do szyb i tez sie ta(sporob sprw.) :okej: :okej:



homilka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 18, 2015 21:08

Jak się nazywa dokładnie ta uszczelka drzwi?

Post autor: homilka » pn maja 18, 2015 21:50

No i o to chodziło, dziękuję! Szukałem tego na różnych zdjęciach ale zdemontowane wszystkie wyglądają podobnie.

A w kwestii jeszcze tych spinek, widzę, że są sprzedawane na sztuki. Ile takich będzie potrzebnych do montażu mniej więcej?



slimaczekbaubau
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob kwie 18, 2015 09:03

Jak się nazywa dokładnie ta uszczelka drzwi?

Post autor: slimaczekbaubau » pn maja 18, 2015 22:03

Ciesze sie ze moglem pomoc :smoke: nie pamietam dokladnie ale okolo 10(nie wszyskie musza byc "objechane" zobaczysz jak sciagniesz stare)
u mnie byly po 2 zl szt ale bylo to 5 lat temu



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Jak się nazywa dokładnie ta uszczelka drzwi?

Post autor: Hubi14 » śr maja 20, 2015 07:13

spinki to są tanie jak barszcz, gorzej dorwać tą uszczelkę, nowej nie wyrwiesz, a używka to ryzyko jest, raz widziałem na necie za 125 dolarów :v ja mam w planach podrzeźbić tam, ale jakoś się nie mogę za to zabrać, bo czasu brak :(



homilka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 18, 2015 21:08

Jak się nazywa dokładnie ta uszczelka drzwi?

Post autor: homilka » pt maja 22, 2015 20:42

Tzn jak podrzeźbić? Moje, jak widać na zdjęciu, nadają się tylko do kosza.

Szukam i faktycznie dość drogo albo daleko. Ale i tak bliżej sukcesu niż wcześniej.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Jak się nazywa dokładnie ta uszczelka drzwi?

Post autor: Hubi14 » ndz maja 24, 2015 01:57

samą listwę to kupisz :) gorzej z dobrą uszczelką, ja planuje zrobić patent jaki widziałem w USA, jest ta listwa, uszczelka osobno i trzeba to tylko skleić do kupy, ja planuje kupić też same listwy, potem jakieś uszczelki dobrać i skleić :)
Coś takiego mniej/więcej
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości