[Passat b5] licznik- brak wskazań temp. wody i paliwa

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
scaner21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 11:39
Lokalizacja: Miasto Grzejników
Kontakt:

[Passat b5] licznik- brak wskazań temp. wody i paliwa

Post autor: scaner21 » czw sty 23, 2014 13:10

Witam,

Mam problem z licznikiem w pasku 1.6, 97r. Wskazania licznika są błędne. Chodzi o wskazania temp. cieczy i paliwa.
Po odpaleniu samochodu wskazania są prawidłowe. Po włączeniu świateł, nie ważne czy postojowe czy mijania, wskazania spadają do zera (wtedy kiedy deska podświetlona).
Po wyłączeniu świateł wskazania wracają do prawidłowych. Kupiłem samochód z taką już wadą po czym wymieniłem licznik, ustawiłem immo i wszystko chodziło przez niecały miesiąc po czym sytuacja powtórzyła się na wymienionym liczniku. Przy wymianie zauważyłem dwa sklejone kable w wiązce od licznika oraz jeden stopiony od świateł i jeden który również był spalony, do niczego nie podłączony (okolica kolumny kierowniczej) ale ostatecznie nie płynął w nim żaden prąd. Troszkę to odbudowałem. Zalutowałem nowe i zaizolowałem przed włożeniem nowego licznika ale na niewiele to się zdało.
Licznik bez żadnych komputerów, fisów. Zwykły prosty licznik. Macie może jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Jest to bardzo uciążliwe w użytkowaniu samochodu.

Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam


Kupię zegary z FIS bez CAN do Passata / Golfa 4

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[Passat b5] licznik- brak wskazań temp. wody i paliwa

Post autor: grg474 » czw sty 23, 2014 18:06

masz problem z masa dla czujników (akurat oba dostają z tego samego źródła) kabel czarno/brązowy wchodzący do pinu 5 wtyczki T10e(żółta) na podszybiu - kabel ten otrzymuje masę z pinu 7 wtyczki niebieskiej licznika (idzie też do.. pinu 3 wtyczki 6 pinowej od manetki MFA/przełącznik wycieraczek szyby oraz czujnika poziomu płynu spryskiwaczy). Morał taki - masz zwarcie na tym przewodzie. Jak to ominąć? Ja, gdybym nie mógł znaleźć miejsca zwarcia bym dostał się do wtyczki T10e , tam bym odciął ten kabel i dolutował masę. To samo bym zrobił przy wtyczce od pompy paliwa oraz wtyczce licznika.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
scaner21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 11:39
Lokalizacja: Miasto Grzejników
Kontakt:

[Passat b5] licznik- brak wskazań temp. wody i paliwa

Post autor: scaner21 » czw sty 23, 2014 18:21

Czy to uszkodziło licznik? Rozebrałem dziś i jeden i drugi w poszukiwaniu przepalonych ścieżek ale nic nie znalazłem. Za to podłączyłem jakiś tam minarelli i działa ale nie wiadomo jak długo. Czy sprawdzenie błędów coś wykaże? Czy vag-tacho można zrobić diagnozę licznika? Albo PolskiVag?


Kupię zegary z FIS bez CAN do Passata / Golfa 4

Awatar użytkownika
scaner21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 11:39
Lokalizacja: Miasto Grzejników
Kontakt:

[Passat b5] licznik- brak wskazań temp. wody i paliwa

Post autor: scaner21 » sob lut 08, 2014 19:21

grg474 pisze:Ja, gdybym nie mógł znaleźć miejsca zwarcia bym dostał się do wtyczki T10e , tam bym odciął ten kabel i dolutował masę. To samo bym zrobił przy wtyczce od pompy paliwa oraz wtyczce licznika.

Zrobione. Nadal to samo. Czy w takim przypadku będzie uszkodzony licznik? Po diagnozie licznika wskazówki wychylają się


Kupię zegary z FIS bez CAN do Passata / Golfa 4

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[Passat b5] licznik- brak wskazań temp. wody i paliwa

Post autor: grg474 » ndz lut 09, 2014 19:39

zostaje sprawdzić jeszcze zasilanie i masę dla licznika oraz wyjścia mas - wtyczka niebieska
zasilanie po stacyjce
pin 1
zasilanie stałe pin 23
masa stała pin 24
masy dla czujników pin 7, 9


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[Passat b5] licznik- brak wskazań temp. wody i paliwa

Post autor: Qto » pn lut 10, 2014 23:27

a przypadkiem za obydwa wskaźniki nie jest odpowiedzialny stabilizator napięcia w liczniku :chytry:

Mam podobnie (nie)działający licznik po podaniu plus 12V na styk od czujnika temperatury cieczy chłodzącej...nie mam czasu się nim zająć ale podejrzewam właśnie stabilizator napięcia



Awatar użytkownika
scaner21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 11:39
Lokalizacja: Miasto Grzejników
Kontakt:

[Passat b5] licznik- brak wskazań temp. wody i paliwa

Post autor: scaner21 » wt lut 11, 2014 18:21

Qto pisze: stabilizator napięcia w liczniku
Gdzie tego szukać? Jak to sprawdzić?


Kupię zegary z FIS bez CAN do Passata / Golfa 4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości