Climatronic słabo dmucha cieplem, zimnem dobrze

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Brzozka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:03

Climatronic słabo dmucha cieplem, zimnem dobrze

Post autor: Brzozka » wt paź 15, 2013 21:13

Witam problem który mi bardzo przeszkadza objawia się tym ze gdy na zewnątrz jest np 10* a w środku mam ustawione 22* wentylator na polowe szybkości i nadmuch na środek to z środkowych kratek prawie wcale nie czuć podmuchu dopiero mniej więcej na 3 ostatnich kreskach jest odczuwalne dmuchanie a jak jest na full to i tak jest za słabo. Co ciekawe gdy ustawie na nogi to jest wszystko okey na szybę tez jest okey tylko jest problem z środkowymi kratkami. Zauważyłem tez ze gdy odpalę samochód i silnik jest zimny to dmucha super tak jak powinno być a jeśli tylko silnik złapie jakaś temperaturę jeśli się trochę zagrzeje to już z nadmuchu ledwo co dmucha prawie wcale mowie cały czas o środkowych kratkach. Dzieje się to tylko wtedy kiedy chce mieć ciepło w kabinie jeśli ustawie na LOW to dmucha luks lecz jeśli jest nawet już na 18* to dmuchawa zwalnia. Wiem ze już jest dość namieszane w temacie ale jeszcze jedno spostrzeżenie ze jeśli jest na szybę albo na nogi albo wyłączone obydwa to wentylator chodzi swoimi tam obrotami ale kiedy włączę na środek to słyszę jakby wentylator zwalniał. Ciężko mi stwierdzić co może być zepsute czy panel czy czujnik temperatury powietrza tego w nadmuchu czy może silniczek od klap jest uszkodzony. Prosiłbym o diagnozę jeśli ktoś wie o co chodzi albo miał taki przypadek



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Climatronic słabo dmucha cieplem, zimnem dobrze

Post autor: Jarek_NS » pt paź 18, 2013 14:53

Podepnij Vaga może pokaże jakieś błędy i będzie punkt zaczepienia.

Ja mam cały czas w trybie automatycznym i tak rozdziela nadmuch że przez środkową kratkę prawie nic nie leci, ale jak ustawię na stałe nawiew na kratki w desce rozdzielczej to dmucha normalnie, tak już jest zaprogramowany klimatronik że grzeje od dołu i na szyby w automacie.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Climatronic słabo dmucha cieplem, zimnem dobrze

Post autor: Robson91 » ndz paź 20, 2013 00:28

a co się dzieje jak jest powyżej 10 stopni ? może nagrzewnica siada albo nie jest dobrze odpowietrzona ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
Brzozka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:03

Re: Climatronic słabo dmucha cieplem, zimnem dobrze

Post autor: Brzozka » ndz paź 20, 2013 20:11

Jarek_NS pisze:Podepnij Vaga może pokaże jakieś błędy i będzie punkt zaczepienia.

Ja mam cały czas w trybie automatycznym i tak rozdziela nadmuch że przez środkową kratkę prawie nic nie leci, ale jak ustawię na stałe nawiew na kratki w desce rozdzielczej to dmucha normalnie, tak już jest zaprogramowany klimatronik że grzeje od dołu i na szyby w automacie.
Tak ale ja jeśli nawet ustawie tylko na środkowe kratki to prawie nic nie dmucha jeśli włączę na szybę i na środek to wieje lepiej albo jeśli na nogi i środek to lepiej niż gdyby było na sam środek wiec coś jest z tym nie tak :-(



Awatar użytkownika
Brzozka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:03

Re: Climatronic słabo dmucha cieplem, zimnem dobrze

Post autor: Brzozka » ndz paź 20, 2013 20:17

Robson91 pisze:a co się dzieje jak jest powyżej 10 stopni ? może nagrzewnica siada albo nie jest dobrze odpowietrzona ?
Jest to samo, wcześniej ten problem nie był zauważalny bo jak było ciepło to ustawiałem na 19 stopni i dmuchało sobie ale teraz zauważyłem ze coś jest nie tak. Ja obstawiam 3 rzeczy panel, silniczek od sterowania klapami i czujnik temperatury w nadmuchu. A co do nagrzewnicy to nie wiem bo jak dam temp. na high to dobrze ciepłem daje, co prawda rozrząd robiłem sam mogłem kiepsko odpowietrzyć bo wtedy było szybko szybko ale później przywiesił mi się wentylator chłodnicy chyba bo prawie wodę zagotowało wiec wtedy się musiał odpowietrzyć na tip top.

Nie wiem czy ma to związek ze sprawa ale zauważyłem ze klapa od obiegu zamkniętego w ogole nie reaguje kiedy przyciskam przycisk na panelu ani kiedy zgaszę silnik.



Paulo21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 12, 2015 01:19
Lokalizacja: Kraków

Climatronic słabo dmucha cieplem, zimnem dobrze

Post autor: Paulo21 » śr kwie 01, 2015 06:46

Sory za odkop ale temat nie rozwiazany a mam taki sam problem. Dodam jeszcze, ze przu tym ustawieniu na srodek i zmianie temp na coraz wieksza obroty wentylatora nie wzrastaja a na hi powinno krecic na maxa. Przy ustawieniu np na siebie i nogi zmiana temp zwieksza obroty i na hi dmucha na max. W czym jest problem?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości