Nie grzeje

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

manhut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 27, 2010 23:46

Nie grzeje

Post autor: manhut » ndz sty 13, 2013 21:43

Witam. W mojej trójce poradziłem sobie z tym, jednak znajomy ma taki sam problem. Opiszę co i jak: Golfina nie grzała mechanik ściągnął węża idącego do nagrzewnicy i ta rurka co wąż w nią wchodził się rozsypała z drugą to samo było, więc trzeba było wymienić nagrzewnicy, która została wymieniona, a golf dalej nie grzał. Z racji tego że na wskaźniku było widać 80 stopni padło na termostat, który został wymieniony (temperatura dalej 80 stopni) Golf jak nie grzał tak nie grzeje. Temperatura na postoju wskoczy na 90 stopni wentylator się włączy jednak jak się trochę przejedzie temperatura pokazuje 80 stopni. Mechanik powiedział że może to być pompa wody powiedział że z robocizną naprawa jej to 180zł bo jakieś śmigiełko się mogło oderwać i nie pcha wody. Czy da radę jakoś sprawdzić czy to ta pompa wody jest temu winna?
Dodam jeszcze że leci takie letnie powietrze wyczuwalne jest kiedy ustawie żeby dmuchało na szybę. Na forum jeszcze przeczytałem że może być to wina klapki w której gąbka się wykruszyła jednak jak ustawie na zimno to zdecydowanie zimne leci. Czy może to być wina uszczelki pod głowicą? Aha układ został odpowietrzony mechanik spalił prawie pół zbiornika żeby dobrze odpowietrzyć. Jeszcze jedna sprawa jak temperatura nie osiągnie 90 stopni to nie będzie dmuchać ciepłe powietrze? Bo w moim mondeo mk1 wskaźnik lekko na białe wskakuje i dmucha już ciepłe powietrze. Aha dodam jeszcze że wskaźnik temperatury został wymieniony.
Mam nadzieję że coś podpowiecie.
Pozdrawiam.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Nie grzeje

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 13, 2013 22:18

Sprawdz przewody idoncy do i z nagrzewnicy jak auto nagrzane czy węże są gorące !



manhut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 27, 2010 23:46

Nie grzeje

Post autor: manhut » ndz sty 13, 2013 22:27

Tak oba węże są gorące.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Nie grzeje

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 13, 2013 22:39

Skoro są gorące to płyn krązy przez nagrzewnice



manhut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 27, 2010 23:46

Nie grzeje

Post autor: manhut » ndz sty 13, 2013 22:48

czyli pompa wody pcha płyn tak? A możliwe że układ jest jeszcze zapowietrzony mechanik co prawda odpowietrzał go, ale jest to jakiś krętacz. Czytałem że jeśli na ciepłym silniku odtworzy się korek od płynu chłodniczego to jeśli nie ma gejzeru to układ jest odpowietrzony. Jutro zobaczymy co i jak. Dodam jeszcze że ostatnio wyciągaliśmy kawałki gąbki z nawiewów, mechanik mówił że to normalne że jakieś gąbki jeszcze po wymianie nagrzewnicy będą latać. Ale chyba gąbki przekreśla to że jak ustawie na zimne powietrze to dmucha zimniejsze niż te na ciepłym, a chyba powinno takie same dmuchać. Chociaż to może być złudne ponieważ na zimnym mocniej daje i może się wydawać że jest zimne.
Ostatnio zmieniony ndz sty 13, 2013 22:55 przez manhut, łącznie zmieniany 1 raz.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Nie grzeje

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 13, 2013 22:54

Raczej tak jak płyn by słabo krążył to silnik by sie przegrzewał a tu niemożna go dogrzać termostat może wadliwy i nagrzewnica zapowietrzona! wymieniona na nową?



manhut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 27, 2010 23:46

Nie grzeje

Post autor: manhut » ndz sty 13, 2013 23:03

A jak by termostat był wadliwy to by na postoju temperatura dobijała do 90 stopni i załączał by się wentylator? Nagrzewnica nówka ze sklepu 54zł bodajże.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Nie grzeje

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 13, 2013 23:11

To sprawdz czy chłodnica nierobi się ciepła jak ma te 80 na budziku



manhut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 27, 2010 23:46

Nie grzeje

Post autor: manhut » ndz sty 13, 2013 23:19

Ok jutro kumpel przyjedzie to zobaczę. Jak się nie robi ciepła to termostat walnięty czy na odwrót?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Nie grzeje

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 13, 2013 23:24

jak sie robi ciepla przed 90stopni to walniety jak dopiero przy 90 to ok



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Nie grzeje

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 13, 2013 23:29

Jeszcze możesz przełożyć na prube korek z zborniczka wyrównawczego jak masz z kąd.



manhut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 27, 2010 23:46

Nie grzeje

Post autor: manhut » ndz sty 13, 2013 23:31

ok. Dzięki za poradę jutro napiszę co i jak. Jak będzie ok to może spróbujemy zobaczyć tą gąbkę. Czytałem że wystarczy schowek zdemontować żeby do niej się dostać.
Aha jeszcze pytanie czy jak ściągnę węża tego cienkiego od zbiorniczka to powinna lecieć z niego woda kiedy silnik jest uruchomiony?
Korka niestety nie mam skąd ponieważ mój golf pojechał w trasę.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Nie grzeje

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 13, 2013 23:36

płyn leci z niego jak sie przygazuje bo na wolnych niezawsze



manhut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 27, 2010 23:46

Nie grzeje

Post autor: manhut » ndz sty 13, 2013 23:37

A co ten korek może mieć wspólnego? A jakby płyn z niego nie leciał to co może być sprawcą?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości