Szyberdach problem z odprowadzeniem wody

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
l007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn gru 28, 2009 04:08
Lokalizacja: bialystok

Szyberdach problem z odprowadzeniem wody

Post autor: l007 » ndz paź 21, 2012 03:38

Mam szyberdach elektryczny i po deszczach w lampeczkach na suficie powyzej kierowcy i pasazera pojawila sie woda
Okazalo sie ze kanaliki byly zatkane, poczysciliem za pomoca takiej sztywnej ale elastycznej zylki (podobna do tego co pranie sie rozwiesza) i poplukalem woda
Nastepnie z kolega przedmuchalismy je ale ten kanalik z prawej strony przy tym dmuchaniu cos sie z nim stalo.
Cos jakby peklo, czy dziura w nim sie zrobila, lub sie rozlaczylo (nie wiem jak on w srodku wyglada)
Zaczelo mi sie lac (woda) do kabiny z prawej strony od slupka drzwi pasazera (tak jak idzie ten kanalik odprowadzajacy)
Jak to naprawic zeby nie lecialo ?? - ostatnio pada i pada, tymczasowo zablokowalem ten prawy (pasazera) kanalik zeby lewym odprowadzalo
Jaka tam rurka siedzi - stalowa i tylko koncowki gumowe, czy cala gumowa,??
Jak ja wyciagnac i zrobic/naprawic?
Prosze o jakas pomoc,
pozdrawiam



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Szyberdach problem z odprowadzeniem wody

Post autor: italiano_83 » ndz paź 21, 2012 09:09

Ściągnij uszczelkę drzwi od góry i odchyl podsufitkę, tylko ostrożnie żebyś nie połamał bo będzie dramat.
Tam jest podłączony taki dość gruby plastikowy wąż do szyberdachu trzeba sprawdzić czy się nie wypiął i czy nie zrobiłeś w nim dziury czyszcząc szyberdach.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
l007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn gru 28, 2009 04:08
Lokalizacja: bialystok

Szyberdach problem z odprowadzeniem wody

Post autor: l007 » ndz paź 21, 2012 18:27

Witam,
tzn uszczelke gorna umieszczona w szyberdachu? bo w drzwiach to jest tak mniej wiecej po srodku drzwi uszczelka - koncowka gumowa z tym takim saczkiem - wydaje mi sie ze moze wypiela sie wlasnie ona bo jak wspomnialem wlatuje mi do kabiny woda teraz wiem napewno ze przez te dziury gdzie ida kable elektryczne do drzwi, jak tam sie dostaac i ewentualnie sprawdzic czy wlasnie ten saczek przy zawiasach drzwi sie nie wypiela??
Pzdr



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Szyberdach problem z odprowadzeniem wody

Post autor: piotrek233 » ndz paź 21, 2012 19:35

Sam mam szyber, tak jak kolega pisze ściągnąć uszczelkę drzwi oraz odkręcić rączkę z podsufitki ja jeszcze odkręcałem(nie wiem czy potrzeba) "słoneczko"- nie wiem jak się fachowo nazywa. wtedy będziesz miał dobry dostęp. Odginasz lekko podsufitkę żeby nie połamać i już będziesz widział odpływ z szyber i ten wąż jest koloru niebieskiego. Mi się wydaje, że to Ci się właśnie wypięło. Jak chcesz sprawdzić ten "sączek", musisz odpiąć tego węża u góry z szyberdachu i lekko pocisnąć w dół, "sączek" montowany jest na wcisk podważ lekko śrubokrętem uważaj żeby nie uszkodzić go i powoli wyciągniesz, do niego montowany jest ten wąż. Tylko nie wyciągaj za daleko żeby Ci wąż z góry nie uciekł bo będzie masakra go później na miejsce założyć.
Ogólnie sprawa wygląda tak, na odpływ z szyberdachu nakładany jest wąż a na wyjściu wąż wciskany jest w ten sączek. Waż jest gruby wiec wydaje mi się że go nie uszkodziłeś.



Awatar użytkownika
l007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn gru 28, 2009 04:08
Lokalizacja: bialystok

Szyberdach problem z odprowadzeniem wody

Post autor: l007 » pn paź 22, 2012 00:15

Tak , wiec po tym co poczytalem wydaje mi sie ze sie wypielo na dole przy saczku, czyli posumowujac w srodku idzie jakas plastikowa czy aluminowa rurka i na koncach sa pozakladane gumowe koncowki, no i jeszcze nie do konca wiem co sloneczkiem nazywasz,,
W kazdym razie dzieki, niedlugo bede sie bral,
pzdr



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Szyberdach problem z odprowadzeniem wody

Post autor: piotrek233 » pn paź 22, 2012 08:48

Na dole nie sądzę żeby Ci się wypięło, nie ma na to szans, musiałbyś węża do góry pociągnąć a to jest nie możliwe. Ciężko wytłumaczyć, rozbierzesz to się dowiesz o co mi chodzi. Słoneczko- osłony przeciw promieniom słonecznym, chyba już wiesz o co mi chodzi. Tak, w środku idzie gumowy wąż koloru niebieskiego.



Awatar użytkownika
l007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn gru 28, 2009 04:08
Lokalizacja: bialystok

Szyberdach problem z odprowadzeniem wody

Post autor: l007 » pn gru 10, 2012 00:35

Hej,
nie za czesto mam czas, jak mam to cos probuje robic ;)
W kazdym razie rozebralem i z gory wygladalo ze wszystki jest ok (rorka na swoim miejscu) - pozatym jakby byla wypieta to podsufitka byla by mokra.
Wyglada ze to jednak na dole w tym saczku - jak to w takim razie zalozyc na miejsce ?
Z boku widze ze jak nawet plastki rozbiore to jest element z blachy ktory by przeszkadzal, sa w niej nieduze otwory, i nie wiem czy one wystarcza aby to naprawic.
Jak moge (jesli to jest to) najszybciej nalozyc ta rurke na saaczek (musze drzwi rozbierac ? )
Tu taki kwalek wideo:
http://www.youtube.com/watch?v=GghdAvvbkB0
Pozdrawiam



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Szyberdach problem z odprowadzeniem wody

Post autor: piotrek233 » pn gru 10, 2012 10:32

Witam, widzę że dzielnie walczysz. Jeżeli na górze jest wszytko ok, to zostaje tylko sączek na dole. (choć może byś niewielka nieszczelność na górze i krople wody spływają po wężu na dół i podsufitka może być sucha) Żeby rozłączyć sączek dolny wystarczy płaskim śrubokrętem podważyć ten saczek 49sek.filmu (jest wciskany w karoserię.) Drzwi nie musisz rozbierać i tego stalowego elementu też nie trzeba demontować. Najlepiej zrób tak jak pisałem wcześniej, musisz bardziej rozebrać podsufitkę abyś miła lepszy dostęp do tego węża i go odepnij. Następnie ten sączek na dole wyciągasz- podważ płaskim śrubokrętem. i delikatnie wyciągasz tego węża- tak aby Ci z góry nie uciekł za daleko, na dole zakładasz na sączek, sączek wciskasz na swoje. i na górze też zakładasz węża.

Jak masz jakieś pytania pytaj.



Awatar użytkownika
l007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn gru 28, 2009 04:08
Lokalizacja: bialystok

Szyberdach problem z odprowadzeniem wody

Post autor: l007 » pt gru 14, 2012 07:12

Czesc,
Dzieki za odpowiedz - problem rozwiazalem.
Od gory odpialem tego weza i wpuscilem tam zylke, wyszla ona przez jedna z dziur na slupku ponizej,
Tak samo pusicilem zylke od saczka ktora tez wyszla przez ta dziure, tam zwiazalem te zylki i wyciagnalem przez saczek,
Nastepnie naprezylem ja (teraz mialem ja juz on poczatku rurki do saczka) i tak jakos udalo mi sie nacelowac i nasadzilem rurke wciskajac od gory na ten saczek,
Potem zalozylem rurke z gory i poki co gra
Dzieki za pomoc ;)



lukaszwnuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 04, 2014 16:46
Lokalizacja: Zawiercie

Szyberdach problem z odprowadzeniem wody

Post autor: lukaszwnuk » śr cze 18, 2014 21:27

Witam, też miałem ten problem, wężyk wypiął się na dole i lało się do środka po kablach. Chwila roboty, ściągnąć sączek, odchylić podsufitkę,popchnąć wężyk trochę w duł i wpinasz na miejsce. Opaski zaciskowe i po kłopocie :D



ObrazekObrazek



18kuba99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 28, 2013 13:47
Lokalizacja: Łódź

Szyberdach problem z odprowadzeniem wody

Post autor: 18kuba99 » pn maja 09, 2016 18:38

Siema,
mam podobny problem, także wypiął mi się gumowy sączek w drzwiach. Zacząłem odchylać podsufitkę w celu chwilowego wypięcia wężyka przy szyberdachu, aby spiąć wężyk na dole.
Mój problem polega na tym, że nie wiem jak zdjąć osłonę słoneczną (tam gdzie jest lampka i lusterko). Odkręciłem jedną śrubkę w słoneczniku i nadal nie chce wyjść. Także nie mogę sobie poradzić z wypięciem słupka środkowego, mimo, że okręciłem już pas.

Proszę o jakieś wskazówki lub porady, gdzie podważyć, pociągnąć, aby nic nie zniszczyć.
Pozdrawiam,

Kuba.


Moja świeżutka Golfina ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=545980" onclick="window.open(this.href);return false;

18kuba99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 28, 2013 13:47
Lokalizacja: Łódź

Szyberdach problem z odprowadzeniem wody

Post autor: 18kuba99 » pt maja 20, 2016 08:28

Juz uzyskałem wskazówki i udało mi się udrożnić i prawidłowo podłączyć wężyki szyberdachu.


Moja świeżutka Golfina ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=545980" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Re: Szyberdach problem z odprowadzeniem wody

Post autor: stonefree » wt paź 03, 2017 12:15

Koledzy, co myślicie o tym, żeby te węże wymienić na jakieś nowe? U mnie znowu chyba się porozpinaly, a ostatnim razem zauważyłem, ze jakby się skurczyły, skróciły. Wiecie jaka jest średnica tych węży?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości