Dorobienie wkładki w drzwiach pod kluczyk

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Dorobienie wkładki w drzwiach pod kluczyk

Post autor: LukiSzczecin » śr paź 03, 2012 22:05

Witam, Chłopaki mam pytanie ponieważ zgubiłem kluczyki, a zapasowych nie mam musiałem pozbyć się stacyjki. Ogarnąłem nową, z kluczykiem i teraz takie pytanie, czy istnieje szansa dorobienia wkładki pod istniejący kluczyk? Chodzi mi o drzwi kierowcy, ponieważ pozostałe mogę zamykać ryglami w drzwiach, a niestety w drzwiach kierowcy nie ma w ogóle rygla, otwierany i zamykany był tylko i wyłącznie z kluczyka ponieważ cały mechanizm z ryglem wyskoczył chyba ze swoich miejsc i wpadł do drzwi.
Chodzi mi o jakieś tanie metody ponieważ to rozwiązanie tymczasowe, dopóki z chłopakami centralnego zamka nie ogarniemy. Pozdrawiam dzięki za odp



SLAWEK2626
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn gru 18, 2006 11:10
Lokalizacja: KR

Dorobienie wkładki w drzwiach pod kluczyk

Post autor: SLAWEK2626 » śr paź 03, 2012 23:15

Bez problemu to zrobisz. Jest troszkę zabawy z układaniem i piłowaniem zapadek, ale satysfakcja z porządnie wykonanej pracy - bezcenne ;-)



Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Dorobienie wkładki w drzwiach pod kluczyk

Post autor: LukiSzczecin » czw paź 04, 2012 14:48

SLAWEK2626 pisze:Bez problemu to zrobisz. Jest troszkę zabawy z układaniem i piłowaniem zapadek
Czyli jak rozumiem muszę zdemontować zamek, wyciągnąć wkładkę i co dalej? Rozbiera się ją jakoś, aby było widać które zapadki należy doszlifować wkładając kluczyk? Prosiłbym o jakieś dokładniejsze info, bo generalnie dziś mógłbym odebrać już auto ale boje sie zostawić go otwartego pod domem - nie ciekawa dzielnica...



SLAWEK2626
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn gru 18, 2006 11:10
Lokalizacja: KR

Dorobienie wkładki w drzwiach pod kluczyk

Post autor: SLAWEK2626 » czw paź 04, 2012 19:17

Najlepiej kupić klamke z kluczykiem - kiedyś to kosztowało ok. 10 zeta. Wymontować wkładkę i dostroic do starego kluczyka. Ja tak zrobiłem jak jeszcze miałem dwójkę.



Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Dorobienie wkładki w drzwiach pod kluczyk

Post autor: LukiSzczecin » czw paź 04, 2012 19:29

Hm no tak, tyle że zanim ja klamki z wkładką dostane to może być trochę za późno, bo jutro zabieram auto od znajomego mechanika i muszę postawić je pod domem. Jak rozumiem wkladki też nie idzie przełamać np śrubokrętem, żeby z byle jakiego klucza była tymczasowo możliwość zamykania/otwierania drzwi kierowcy ?
Bo generalnie będzie montowany centralny zamek i na przód klamki tylne czyli bez otworów na wkładkę aby nikt kluczykiem itd nie dłubał, ale na ten czas potrzebuje go chociaż jakoś prowizorycznie zamykać. W bagażniku np wkładka jest tak wyrobiona, że obojętnie jakim kluczem można otworzyć, nie da się tego jakoś dokonać w drzwiach kierowcy ?



Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

Dorobienie wkładki w drzwiach pod kluczyk

Post autor: Sokol9185 » czw paź 04, 2012 21:43

da się kolego wyciągasz klamkę odkręcasz śrubkę którą masz z drugiej strony od zamka krzyżak. wkładasz kluczyk patrzysz które blaszki Ci będą wystawać i je szlifujesz by Ci się one zrównały z wkładką i jak to zrobisz wkładka będzie pasowała pod kluczyk


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Dorobienie wkładki w drzwiach pod kluczyk

Post autor: LukiSzczecin » czw paź 04, 2012 23:43

Ok dzięki jutro będe próbował ;)



Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

Dorobienie wkładki w drzwiach pod kluczyk

Post autor: Sokol9185 » ndz paź 07, 2012 11:02

i co tam kolego dales rade z tym wkladem


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Dorobienie wkładki w drzwiach pod kluczyk

Post autor: LukiSzczecin » wt paź 23, 2012 21:55

Hej, ostatecznie odpuściłem z dorabianiem tej wkładki ponieważ za śmieszne pieniądze zakupiłem nową klamkę kompletem kluczyków, przy okazji wyciągnąłem i przeczyściłem i przesmarowałem na nowo zamek więc otwiera się i zamyka jak nówka funkiel ;) A kosztowało mnie to zawrotne 12zł hehe ;)



juniorexpert1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 28, 2017 20:24
Auto: Golf MK2 1.3 1986
Silnik: MH

Dorobienie wkładki w drzwiach pod kluczyk

Post autor: juniorexpert1 » sob gru 16, 2017 23:08

Hej
Mam w aucie dodatkowy klucz do prawych drzwi bo poprzedni właściciel wymienił tylko zamek.
Chciałem kupić cały zestaw czyli 2 zamki z klamkami + zamek bagażnika + stacyjkę. Na allegro są zestawy od 50 zł, sprzedawcy nie podają producenta. W sklepach internetowych są głównie MaxGear albo JP Group, cena ok 80 zł.
Czy ktoś kupował takie zestawy? To jest wszystko to samo? Czy jednak te "markowe" są lepszej jakości?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości