Naprawa szyberdachu i prędkościomierza

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Naprawa szyberdachu i prędkościomierza

Post autor: LukiSzczecin » wt wrz 04, 2012 19:02

Witam, mam problem ponieważ od kupna auta nie domykał się szyberdach który na zimę został dopchnięty ręcznie i zabezpieczony sylikonem na uszczelce. Niestety siostra czymś sklinowała, aby nie opadł o czym nie wiedziałem i na lato usunąłem sylikon i go otworzyłem. Niestety nie wiedziałem o drewnianym kołku którym klinowała go siostra, i w połowie blokuje go że nie da się bardziej otworzyć - ani korbą ani ręcznie. Czy jest możliwość wyciągnięcia szyberdachu, jeśli tak to jak? Zalezy mi na usunięciu tego drewienka. Ponadto od strony kierowcy przy zamykaniu nie dociąga go, zostaje około centymetra szczeliny, oraz od strony kierowcy, tylna część szyberdachu nie jest wybijana do góry. Jak to naprawić?

Druga sprawa to zegary, które przy okazji otwierania do wymiany podświetlenia, zostały rozebrane w celu przemalowania wskazówek. Próbowałem je wyciągać (tą od prędkościomierza, jednak nie wiedzialem jak więc odpuściłem i do malowania tarcze zasłoniłem taśmą malarską. Po zamontowaniu zegarów okazało się że wskazówka zamiast wracać na 0 i opierać się na tym kołeczku, zatrzymuje się na prawie 20 km/h efektem czego przekłamuje mi prędkość i to dość znacznie. Np. ostatnio celowo jechałem za samochodem egzaminacyjnym na prawo jazdy i pokazywało mi między 70 a 80 a wiadomo, egzamin to góra 50. Da się to jakoś naprawić ?



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Naprawa szyberdachu i prędkościomierza

Post autor: Warren. » śr wrz 05, 2012 10:46

Ostatni post w tym wątku: http://www.jettaclub.pl/viewtopic.php?f ... it=licznik" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
LukiSzczecin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob sie 06, 2011 03:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: Naprawa szyberdachu i prędkościomierza

Post autor: LukiSzczecin » śr wrz 05, 2012 16:14

Z tego co zrozumiałem, trzeba przekręcić tarczę tak? To nie wiem czy u mnie to zadziała, bo składając zegary wskazówka oparta była o plastikowy bolec, dopiero po ruszeniu i zatrzymaniu się wskazówka zaczęła zatrzymywać się na prawie 20 km/h.
Może coś z linką nie halo? Każdy kto wyciągał zegary wie jaki jest tam dostęp, więc może ona jest jakoś źle wpięta?

W sprawie szyberdachu prosiłbym tez kogoś o podpowiedź, wolałbym nie rozgrzebywać sam żeby czegoś nie ułamac lub nie zniszczyć...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości