uszkodzony zamek tylnych drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darioze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 09, 2008 22:12
Lokalizacja: Kraków

uszkodzony zamek tylnych drzwi

Post autor: darioze » sob lip 07, 2012 19:43

Kilka dni temu tylne lewe drzwi w moim golfie przestały się odblokowywać. Próby wyciągnięcia dzyndzla na siłę i ciągnięcia za klamkę nie pomogły. Dzisiaj udało mi się rozebrać drzwi. Niestety dalej w żaden sposób nie udało mi się odblokować zamka. Próbowałem podłączyć zamek na "krótko" (piny 1 i 2 - sprawdziłem na innym zamku) ale nie słychać pracy silnika. Zarówno cięgno od dzyndzla jak i linka od klamki są sztywne i praktycznie nie da się ich ruszyć. Na pewno nie jest to wina blokady dziecięcej. Czy ktoś ma jakiś pomysł w jaki sposób odblokować zamek?



Mariusz-MN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 25, 2010 23:16
Lokalizacja: LUBLIN

uszkodzony zamek tylnych drzwi

Post autor: Mariusz-MN » ndz paź 07, 2012 17:36

Drzwi sa zaryglowane na dobre tzn. z Deadlock'iem.Spróbuj jeśli masz dostep popchnac ta dzwignie od silniczka tak jak strzalka. moze to sie wiazac z jej uszkodzeniem ale to to ustrojstwo rygluje czesc mechaniczna zamka wlasnie. to co koleczkiem zaznaczone i z reszta caly element o ktorym mowie to dzwignia do ktorej podlaczony jest ten dzyndzel ktory sie chowa jak zamkniesz drzwi.

Obrazek



darioze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 09, 2008 22:12
Lokalizacja: Kraków

Re: uszkodzony zamek tylnych drzwi

Post autor: darioze » ndz paź 07, 2012 18:22

Dziękuję za odpowiedź. Nie ukrywam, że w między czasie (4 miesiące!) sam już się uporałem z zamkiem. Niestety okazało się, że był uszkodzony i całkowicie zablokowany. Żadne próby odblokowania nie przyniosły efektu i skończyło się na brutalnym oderwaniu części z elektroniką od części z mechaniką. Po tej czynności można było odblokować zamek i otworzyć drzwi. Niestety zamek został zniszczony (inaczej się nie dało) i trzeba było kupić nowy (tym razem zamiennik bo do używanych oryginałów nie mam już cierpliwości - ten zniszczony był trzecim z kolei). Minęły 4 miesiące i zamek działa - odpukać.



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: uszkodzony zamek tylnych drzwi

Post autor: XV2 » ndz paź 07, 2012 19:59

darioze pisze:Dziękuję za odpowiedź. Nie ukrywam, że w między czasie (4 miesiące!) sam już się uporałem z zamkiem. Niestety okazało się, że był uszkodzony i całkowicie zablokowany. Żadne próby odblokowania nie przyniosły efektu i skończyło się na brutalnym oderwaniu części z elektroniką od części z mechaniką. Po tej czynności można było odblokować zamek i otworzyć drzwi. Niestety zamek został zniszczony (inaczej się nie dało) i trzeba było kupić nowy (tym razem zamiennik bo do używanych oryginałów nie mam już cierpliwości - ten zniszczony był trzecim z kolei). Minęły 4 miesiące i zamek działa - odpukać.

Jak to mówi mój ojciec nie ma zysku bez strat. Trzeba coś zepsuć żeby coś naprawić :grin:


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości