POLO 9N zalany przód pasarzera i tył

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

POLO 9N zalany przód pasarzera i tył

Post autor: Caymann » wt kwie 10, 2012 12:46

Witam wszystkich. Otóż mam problem - szukałem na forum Polo ale nie znalazłem odpowiedzi, mianowicie wchodząc w sobote do auta - POLO 9n - do tyłu zauważyłem jak szukałem czegos za siedzeniem przednim pasarzera ze jest okropnie mokro. jakby tego było mało z przodu pod nogami pasarzera też mokro tylko jakby mniej. wyciągnęłem wszystkie fotele wykładzine oraz wygłuszenie - z którego wyściskałem z 15 litrów w miare czystej wody i chcąc sprawdzić z kąd sie leje żona lała mi wężem przez pół godziny a ja w aucie sprawdzałem a tu nic nie leci a woda z kądś musiała sie wziąść. Dodam że auto jest garażowane i nie ma możliwości żeby napadało do środka bo siedzenia i tapicerka drzwi sucha. Prosze o info gdzie znajdują sięodpływy spod przedniej szyby - podszybia bo podejrzewam że jedynie przy odpływie jakby sie cos przytkało. PORSZE O POMOĆ ZA CO Z GÓRY DZIĘKUJE


Speed

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

POLO 9N zalany przód pasarzera i tył

Post autor: Haki » wt kwie 10, 2012 13:35

Zacznę od pytania !!

1 - jest szyber u Ciebie ?
2 - do sprawdzenia folie pod tapicerkami , ewentualnie blachy |( nie wiem jak jest w Polo ) czy wszystko dolega , i czy w ogóle są na swoich miejscach ..
3 - odpływy - masz na krawędziach po otwarciu maski .. najlepiej jest błotnik zdemontować i zobaczyć ile tam jest syfu po jesieni ... liście etc ...
4 - woda może się również dostawać przez uwalony filtr kabinowy , nieszczelny , linkę do otwierania maski ... która idzie przez przednią ścianę grodziową

Generalnie dużo tematów o wodzie w aucie było , jest i pewnie będzie ..
Kolega QTO walczył kiedyś u siebie z wilgocią - rozbebeszył wszystko i okazało się ,że jakieś małe nieszczelności były == auto polewane , oświetlane by można było dostrzec skąd cieknie

W twoim przypadku = zacząłbym od demontażu tapicerek drzwi .. woda po szybie powinna lecieć i wyciekać otworami na dole drzwi...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: POLO 9N zalany przód pasarzera i tył

Post autor: Caymann » czw kwie 12, 2012 08:22

Haki pisze:Zacznę od pytania !!

1 - jest szyber u Ciebie ?
2 - do sprawdzenia folie pod tapicerkami , ewentualnie blachy |( nie wiem jak jest w Polo ) czy wszystko dolega , i czy w ogóle są na swoich miejscach ..
3 - odpływy - masz na krawędziach po otwarciu maski .. najlepiej jest błotnik zdemontować i zobaczyć ile tam jest syfu po jesieni ... liście etc ...
4 - woda może się również dostawać przez uwalony filtr kabinowy , nieszczelny , linkę do otwierania maski ... która idzie przez przednią ścianę grodziową

Generalnie dużo tematów o wodzie w aucie było , jest i pewnie będzie ..
Kolega QTO walczył kiedyś u siebie z wilgocią - rozbebeszył wszystko i okazało się ,że jakieś małe nieszczelności były == auto polewane , oświetlane by można było dostrzec skąd cieknie

W twoim przypadku = zacząłbym od demontażu tapicerek drzwi .. woda po szybie powinna lecieć i wyciekać otworami na dole drzwi...
Dzieki za odp.
Ad.1. nie ma
Ad. 2 raczej nie z drzwi sie leje bo tapicerka such progi ani drzwi nie pokapane wodą
Ad.3.Zdemontuje w sobote bo w prawą strone był uderzony kiedyś podobno i może tam coś nie gra. A na co mamduwage po zdjęciu błotnika???
Ad.4. Filtr kabinowy sprawdzony - suchy - i nie ma śladu wody

A jak zdemontuje tapicerke drzwi to na co zwrócić mam uwagę???
z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i sugestie


Speed

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

POLO 9N zalany przód pasarzera i tył

Post autor: Haki » czw kwie 12, 2012 09:14

Po demontażu tapicerki - zobacz czy blacha - folia - wszystko ładnie osłania ... jak było robione to może wcale jej tam nie ma ...
Demontaż błotników - zobaczyć czy kanały na odpływ wody są drożne ... bo lubią się mocno zapchać , a wtedy woda , która zawsze znajdzie sobie jakiś otworek , może przelewać się do auta


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: POLO 9N zalany przód pasarzera i tył

Post autor: Caymann » sob kwie 14, 2012 07:47

Haki pisze:Po demontażu tapicerki - zobacz czy blacha - folia - wszystko ładnie osłania ... jak było robione to może wcale jej tam nie ma ...
Demontaż błotników - zobaczyć czy kanały na odpływ wody są drożne ... bo lubią się mocno zapchać , a wtedy woda , która zawsze znajdzie sobie jakiś otworek , może przelewać się do auta
Ok sprawdze, jak sie uda moze dzis po południu jak nie bedzie padać. Jeszcze jedna uwaga - wczoraj zauważyłem że brakuje śruby mocującej błotnik przedni na wusokości szyby -podszybia taka śruba wkręcana od góry. Dopasowałem inna i wkręciłem. czy przez brak śruby i otwór który na nią jest przeznaczony mogla sie z tego miejsca dostawać woda do środka???


Speed

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 11 gości