zamek drzwi tylnych

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KisielQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 31, 2007 21:32
Lokalizacja: Opoczno

zamek drzwi tylnych

Post autor: KisielQ » pt mar 23, 2012 19:20

Witam!


Mam taki problem dziś padł mi zamek tylnych drzwi tzn łapiąc za klamke drzwi się nie otwierają mozna je otworzyć tylko od środka. Zdjołem dziś tapicerke i po zdjęciu tapicerki się przeraziłem jest tam metalowa blacha i wszystko zabudowane na klika śrób po odkręceniu ich blacha trzyma sie mocno wiec nie kombinowałem i z tąd moje pytanie jak się dostać do tego zamka czy trzeba wyjmować szybe?? Jak zdjąć tą metalową blache szukałem na forum ale nic konkretnego nie znalazłem. Moje auto to golf 4 5 drzwi pełna elektryka. Z góry dziękuje za podpowiedzi jesli ma ktoś jakieś foto jak się do tego dobrać bede bardzo wdzięczny. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

zamek drzwi tylnych

Post autor: Pablo Corrado » pt mar 23, 2012 21:54

Blacha ma na środku gumową zaślepkę - otwierasz ją. Zjeżdżasz szybą aż w powstałym otworze pojawi się śruba. Luzujesz ją. szyba w górę i przyklejasz ją, żeby nie spadła. zjeżdżasz znów kawałek na dół (tym razem mechanizm jedzie, a szyba zostaje u góry).
Odkręcasz z boku drzwi wkręty zamka, wypinasz linkę z klamki (jak to znajdziesz na forum), odkręcasz śruby wokół blachy, odpinasz wtyczki, które trzeba i wyjmiujesz blachę ;-)


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

KisielQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 31, 2007 21:32
Lokalizacja: Opoczno

zamek drzwi tylnych

Post autor: KisielQ » sob mar 24, 2012 15:42

Witam!


Dziś się wziołem za robote ale poprosiłem o pomoc szwagra i zrobił mi rzecz straszną przekrecił mi blokade dla dzieci i mi zablokował drzwi i teraz mam zablokowane drzwi nie moge ich otworzyć ani od środka ani klamką :( a drzwi się klamką nie otwierają bo jak dziś zauważyłem z tych ząbków spadła linka od klamki i wpadła do środka :( Próbowałem zrobić tak jak kolega wyżej ale po wsunięciu szyby nie mam żadnej śróby tylko widać 2 linki na sprężynkach śróby tam nie widać. POMOCYYYY :(



Awatar użytkownika
wojtasb-1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn maja 04, 2009 17:31
Lokalizacja: Polska

zamek drzwi tylnych

Post autor: wojtasb-1987 » sob mar 24, 2012 18:46

W tylnych drzwiach nie ma śruby trzymającej szybę tylko takie plastikowe tulejki, które należy wbić do środka drzwi aż wylecą (tylko delikatnie nic na siłę żeby szyba nie pękła).
Wygląda to tak:
http://allegro.pl/kolek-mocowania-szyby ... 47533.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

zamek drzwi tylnych

Post autor: Pablo Corrado » sob mar 24, 2012 23:53

Rzeczywiście, mój błąd, zagalopowałem się.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości