Powtarzający sie problem z zamkiem tylnej klapy MK4

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slodki01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: sob lut 16, 2008 22:39
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Powtarzający sie problem z zamkiem tylnej klapy MK4

Post autor: slodki01 » sob lis 26, 2011 00:58

Witam.Ma problem z zamkiem na tylnej klapie.Ma kluczyk "scyzoryk" i zawsze otwieram i zamykal z pilota auto.nigny echanicznie.i tego powodu wkladka tylnego zamka zapieka sie tak w srodku ze nieda sie praktycvznie klucza tam wsadzic i przekrecic.pare razy juz rozkrecalem na czesci caly zamek wraz z wkladka i czyscilem nawet te male blaszki z brązu co rygluja zamek ,i za kazdym razem po pewnycm czasie problem powraca ,zwlaszcza w zimie kiedy posypuja sola drogi..kupilem sobie odmrazacz do zamków i od czasu do czasu wlewac do tam zeby ten zamek rozruszac.troche to pomaga ale na krotko gdy wloze klucz to puznie jest go siezko wyciagnac nawt gdy zamkiem mozna swobodnie przekrecic.Czy jest jakis skuteczy sposob zeby ten feler wyeliminowac?rozwazam kupno calego zamka uzywanego.wymienie tylko srodek samej wkladni zeby klucz pasowal.kupno w serwisie odpada i dorabianie klucza.Za drogo.A osobnego klucza nieusmiecha mi sie nosic tylko do samej klapy.prosze o jkaies pomysly co ztym zrobic.P.s. sorki ze tak duzo pisze.pozdrawiam



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Powtarzający sie problem z zamkiem tylnej klapy MK4

Post autor: Rafał 21 » sob lis 26, 2011 12:44

slodki01 pisze:kupilem sobie odmrazacz do zamków i od czasu do czasu wlewac
Jaki kol..o odmrażacz??? Za 2- 6 zeta ?? Takich odmrażaczy się nie stosuje przy centralnym .. Kupuje sie taki http://allegro.pl/oryginalny-odmrazacz- ... 69196.html" onclick="window.open(this.href);return false; Dodatkowo zakleja otwór wkladki wyciętą folią czarną /srebrna I mam spokój , ja też tak mialem jak Ty psikałem ciulstwem ! , ale skorzystałem z dobrych rad i mam spokój juz od dawna :D
Ostatnio zmieniony ndz lis 27, 2011 12:04 przez Rafał 21, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Powtarzający sie problem z zamkiem tylnej klapy MK4

Post autor: Pablo Corrado » sob lis 26, 2011 16:14

Jak juz masz opanowane wyjmowanie zamka, to zrób to jeszcze raz i trochę szybciej będzie, jak w całości wkładkę (bez demontażu zapadek) odkamienisz we wrzącej wodzie z octem lub kwaskiem cytrynowym. Potem wysusz, napsikaj WD-40, lub podobnym i jak wyschnie to nasmaruj.Jak złożysz to napchaj smaru i zabezpiecz otwór, tak jak kolega wyżej napisał.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
slodki01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: sob lut 16, 2008 22:39
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Powtarzający sie problem z zamkiem tylnej klapy MK4

Post autor: slodki01 » sob lis 26, 2011 22:39

Koledzy dzieki.zastosuje sie do waszych porad.pozdrawiam



tomko66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:12
Lokalizacja: Konin/Namysłów

Powtarzający sie problem z zamkiem tylnej klapy MK4

Post autor: tomko66 » wt wrz 10, 2013 13:01

Witam! W moim Golfie ostatnio zaciął się zamek klapy i za nic nie dało się jej otworzyć. Jakiś czas temu nie zamykał z centralki, mechanicznie działał aż do czasu. W ostatnią sobotę udało się w końcu odblokować klapę. Pomogło kilka uderzeń młotkiem. Oczywiście nie stukałem bezpośrednio w zamek, ale podłożyłem kołek. Kilka razy obróciłem kluczykiem i ... znów zaczął działać prawidłowo. Zatem ani mikrostyk zamka, ani siłownik klapy nie były uszkodzone, co zasugerował mechanik. W wolnej chwili zamierzam rozebrać całość, wyczyścić i nasmarować. To chyba jedyne, co należy zrobić. Jeśli macie jakieś inne sugestie, chętnie ich wysłucham. P. S. Nie wiem jak z pilota. bo ten się posypał. Zastanawiam się nad jego reanimacją. Na nowy na razie mnie nie stać...



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Powtarzający sie problem z zamkiem tylnej klapy MK4

Post autor: sidewind76 » wt wrz 10, 2013 14:47

skup się na siłowniku posmaruj go wazeliną bez kwasową lub smarem suchym ptfe na przykład takim http://motobajery.pl/smar-suchy-ptfe-50 ... -3728.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

tomko66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:12
Lokalizacja: Konin/Namysłów

Powtarzający sie problem z zamkiem tylnej klapy MK4

Post autor: tomko66 » wt lut 25, 2014 22:44

Ponownie wracam do tematu. Od kilku dni klapę mogę zamknąć tylko kluczem w pozycji blokującej. Zamek nie reaguje na zamykanie z centralnego. Dodatkowo sporadycznie nie zamykają się prawe tylne drzwi. Czy problemy te są powiązane ze sobą? Jakieś konkluzje odnośnie siłownika klapy, mikrostyków, zimnych lutów, przerwanych kabli? Na dniach sprawdzę Vagiem błędy. Poprzednio wykazał 953 i 931... Towarzysze, pomóżcie!



Awatar użytkownika
Badyl18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lut 13, 2014 21:39
Lokalizacja: Łuków/Wesoła

Powtarzający sie problem z zamkiem tylnej klapy MK4

Post autor: Badyl18 » czw mar 06, 2014 11:29

tomko66 tak jak podpowiadał Ci sidewind76 - nasmaruj mechanizm siłownika w miejscach gdzie pracuję. Miałem podobny przypadek i myślałem już o kupnie siłownika lub mechanizmu - wystarczyło smarowanie i działa do dziś. Co do prawych tylnych drzwi to jest to osobny problem - sugerowałbym zając się najpierw drzwiami - na forum jest masa tematów odnośnie nie zamykających się drzwi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości