zablokowane drzwi pasażera

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

zablokowane drzwi pasażera

Post autor: rafxxx » wt sie 16, 2011 21:46

WItam kolegów,

Pacjent: GOLF 4 1.9 TDI AXR VARIANT

Nie mogę otwierać drzwi od pasażera z zewnątrz, od wewnętrznej strony bez problemu chodzi. Wyciągam klamke chodzi bez problemu ale drzwi zamknięte są dalej, jak zrobie to wewnątrz to normalnie sie otwieraja. Zamek centralny z pilota działa bez problemu.

Nie wiem czy to ma zwiazek ale podejrzewam , że mam problem mikrostykiem [jak zamykam auto z pilota wlaczaja sie migacze, jak otwieram nie zalaczaja sie i swiatelko( te na gornej podsufitce od strony pasazera nie zapala sie, doppiero jak recznie je włączę to się świeci)]. Jeszcze nim sie nie zajalem ale uwazam ze to namniejszy problem w tej chwli.

Zdjąłem boczek ale nie zdjalem wygluszenia( bo ciemno sie zrobilo juz :jezor: ). Nie mogłbym wyjąć zamka bo nie mialem kluczy typu torx a takie tam go trzymaja. Jutro je załatwie.

Nie widziałem na forum podobnego problemu zawsze drzwi nie otwieraly sie od wewnatrz i od zewnątrz, od czego zacząć wyjąć zamek, przeczyścić? Pomóżcie proszę bo to jest naprawdę uciążliwe



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zablokowane drzwi pasażera

Post autor: Qto » śr sie 17, 2011 12:40

rafxxx pisze:nie mialem kluczy typu torx
akurat do wyjęcia zamka torx najmniej potrzebny...tam są śruby typu spline

co do zamka...wyciągnąć i zobaczyć czy nie jest uszkodzony mechanicznie, czy po wyjęciu będzie się otwierał kiedy pociągniesz za linkę od klamki zewnętrznej



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

zablokowane drzwi pasażera

Post autor: rafxxx » śr sie 17, 2011 19:07

nie potrzebnie dupe trułem wyjąłem ten plastik przy klamce( od strony kierowca gdzie wklada sie kluczyk) i okazalo sie ze linka wyskoczyla z rowka gdzie powinna siedziec i jak sie ciagnie klamke to sie drzwi otwieraja, po wlozeniu wszystko dziala, robilem to 1 raz wiec balem sie ze nie wiadomo co mnie czeka, temat do zamknięcia



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zablokowane drzwi pasażera

Post autor: Qto » śr sie 17, 2011 19:40

ważne że działa :pub:



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

zablokowane drzwi pasażera

Post autor: rafxxx » pt sie 19, 2011 20:38

drzwi zablokowały się całkowicie, nie wiem co sie stalo!!!

odpowiedz na PW doQto, co do naciagniecia to tyle ile moglem naciagnalem zeby klamka szybko lapała, i wszystko chodzilo ok ale nagle przestala chodzic klamka na zewnatrz i wewnatrz.... czytalem ze trzeba odkrecic sruby na dole od mocowania tapicerki drzwi ( wiadomo tez przy lokietniku) a nie ma innego sposobu zeby jakos otworzyc?

A potem jak mi sie uda otworzyc to co zrobic z ta linka, bo ja niby wlozylem w ten rowek w klamce ale moze znowu wypadlo nie wiadomo czemu jest jakas procedura


co do linki przy klamce wew. podejrzewam ze jak zaklkadalem boczek to spadla i nie zauwazylem :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zablokowane drzwi pasażera

Post autor: Qto » pt sie 19, 2011 20:47

rafxxx pisze:to tyle ile moglem naciagnalem
no i błąd...linkę trzeba luźno wsadzić - dobrze też jest przed zamknięciem drzwi zamknąć zamek ręcznie i sprawdzić czy się otworzy
rafxxx pisze:co do linki przy klamce wew. podejrzewam ze jak zaklkadalem boczek to spadla i nie zauwazylem
możliwe, jak się źle wsadzi to przy pierwszej próbie otwarcia wyskoczy...ja zawsze przed założeniem boczku dwa razy ciągnę za klamkę wewnętrzną żeby mieć pewność że jest dobrze wpięte wszystko
rafxxx pisze:Nie widziałem na forum podobnego problemu zawsze drzwi nie otwieraly sie od wewnatrz i od zewnątrz
no to już wiesz że podobne tematy są...teraz tylko czytać

Lipa jak tak się drzwi zamkną;/
życzę w miarę bezinwazyjnego otwarcia :pub:



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

zablokowane drzwi pasażera

Post autor: rafxxx » pn sie 22, 2011 08:38

sprawy strasznie się pokomplikowały, udało mi się zdjąć tapicerke drzwi( zaglądam a tam linka dobrze zalozona do klami, odczepiam ciagne za nia a drzwi dalej sie nie otwieraja :grrr: :grrr: , zaczalem rozbierac caly mechanizm drzwi wg tej fotoporady: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090" onclick="window.open(this.href);return false; , jednakze nie moglem nic wskórać bo jak widac na załączonych zdjeciach musialbym odkrecic zamek przy otwartych drzwiach, a jego za cholere otworzyc nie moge :grrr: :grrr: co dalej zrobic? Tylko nie mowcie zeby jechac do specjalisty bo brak $$, mam wolny czas wiec krok po kroku pomozcie sprobuje cos sam zrobic, proszę



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zablokowane drzwi pasażera

Post autor: Qto » pn sie 22, 2011 10:57

zamka nie trzeba odkręcać...wypnij go z tej blachy - takie dwa plastikowe "cycki". Blacha zejdzie, zamek zostanie na swoim miejscu i będzie do niego dostęp. a później badaj ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=332084" onclick="window.open(this.href);return false;
rafxxx pisze: Tylko nie mowcie zeby jechac do specjalisty bo brak $$
Nie powiemy...w ASO proponowali cięcie drzwi :grrr:



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

zablokowane drzwi pasażera

Post autor: rafxxx » ndz sie 28, 2011 19:43

zdjalem wszystko co sie dalo zobacz na zdjeciach:

http://imageshack.us/photo/my-images/70 ... 048al.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 052ti.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/71 ... 050wj.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

i problem jest taki ciagne za linke od klamki zewnetrznej( udalo mi sie reke wlozyc ) i niestety dalej nie otwiera, zamka wyjac nie moge bo otworzyc drzwi nie moge :grrr: :grrr: :grrr: ( jedna srube udalo mi sie odkrecic,

rozkminialem zeby zdjac tylne drzwi ale nawet jak to zrobie to prawdopodobnie slubek srodkowy bedzie mi przeszkadzal w dostepie od drugiej sruby od drzwi.
Nie wiem juz co robic...

P.S. dodam ze tak sie wkur.... ze zlamalem plastik podtrzymujacy zamek( ten co na wcisk laczy sie z tym wygluszeniem drzwi) i wypadl mi drucik od guzika zeby recznie zamykac drzwi od srodka(mam nadzieje ze jak sie wkoncu uda dobrac do zamka to poskladam to jakos) :grin:



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

zablokowane drzwi pasażera

Post autor: rafxxx » sob wrz 03, 2011 01:20

problem rozwiazany drzwi po paru godzinach udalo sie otworzyc, ciekawostka jest to ze gdy juz otworzylem drzwi i je zamknalem to moglem je normalnie caly czas otwierac i zamykac, blokowaly sie dopiero w momencie gdy zamknalem centralny zamek a nastepnie otworzylem centralny to juz drzwi nie chcialy sie otworzyc, rozebralem zamek zadnych zimnych lutow nie bylo, podejrzewam ze to jakies mechaniczne uszkodzenie bylo bo gdy ciagnalem za linke od strony klamki przy wyjetym zamku to po mocniejszym pociagnieciu nie wracala do swojej pozycji cos ja blokowalo, w kazdym razie dalem sobie spokoj z naprawianiem i :bigok: zakupiłem nowy zamek( uzywany z octavi ) w promocyjnej cenie 100zl( jak na szczecin :jezor: )



janusz1973
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 05, 2009 21:40
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

zablokowane drzwi pasażera

Post autor: janusz1973 » sob cze 21, 2014 18:36

Witam Wszystkich !
w Moim golfie IV włączyłem blokadę rodzicielską i od jakiegoś czasu nie mogę otworzyć tylnych drzwi od zewnątrz . Drzwi mają centralny zamek i elektrycznie podnoszone okno. Czy jest możliwość wpięcia się do kostki i otworzenia siłownikiem ?


Janusz

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

zablokowane drzwi pasażera

Post autor: devill4 » ndz cze 22, 2014 02:08

Siłownik Ci nic nie da no chyba że nie możesz rygla wyciągnąć ręcznie. Napisz coś więcej czy centralny otwiera te drzwi czy w ogóle na coś reagują.



janusz1973
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 05, 2009 21:40
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

zablokowane drzwi pasażera

Post autor: janusz1973 » ndz cze 22, 2014 07:44

Witam
Przy próbie otwarcia od środka klamką podnosi się bolec , jednak gdy ją puszczę , to bolec jest ściągany w dół . Gdy chcę otworzyć z zewnątrz to drzwi nie reagują na nic . Pamiętam ,że zanim drzwi padły na dobre , to po kilku krotnym uderzeniu w drzwi w okolicę zamka puszczały , czyżby coś nie łączyło? Czy siłownik ma elektryczne połączenie z mechanizmem podnoszenia szyb? Może ma ktoś schemat do tego ustrojstwa? W zamian mogę pomóc przy odczytaniu kodu z radyjka.


Janusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości