Leci woda nie wiadomo skąd

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Leci woda nie wiadomo skąd

Post autor: marcinek84 » wt sie 02, 2011 22:33

To całe wygłuszenie jak mokre to najlepiej wymienić bo prawie nie da się tego wysuszyć a schnie bardzo długo. Sam to przerabiałem. I przy okazji musisz sprawdzić stan podłogi jak była dłużej woda lub wilgoć, jak widzisz pęknięcia tego czarnego wygłuszenia to podważ śrubokrętem bo jest duże prawdopodobieństwo rdzy. Możesz zrobić folię jak ja (foto niżej) bez boczków dziś w czasie deszczu woda się nie leje.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Leci woda nie wiadomo skąd

Post autor: damian_piaski » wt sie 02, 2011 22:57

w słoneczny dzień maty wyschną moment. Poza folią w drzwiach i podłogą istnieje jeszcze jeden słaby punkt... otwór technologiczny

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

piterlbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 17, 2010 21:44
Lokalizacja: Lublin

Leci woda nie wiadomo skąd

Post autor: piterlbn » wt sie 02, 2011 22:58

A możesz mi napisać jak wyciągnąć całą wykładzinę? tak żebym miał gołą blachę na podłodze?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Leci woda nie wiadomo skąd

Post autor: marcinek84 » wt sie 02, 2011 23:05

Więc tak wykładzina jest w 2 częściach przód i tył. Musisz wyjąć fotele, konsolę środkową, półki pod deską, osłonę ręcznego progi plastikowe wewnętrzne i tylną kanapę aby wyjąć całość wykładziny. Z przodu na grodzi masz metalowe takie kółka trzymające to filcowe wygłuszenie pod dywanem, zderzak pod pedałem gazu wykręcić.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

piterlbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 17, 2010 21:44
Lokalizacja: Lublin

Leci woda nie wiadomo skąd

Post autor: piterlbn » wt sie 02, 2011 23:31

Właśnie najbardziej nie wiem jak fotele z przodu wymontować. A ten zderzak pod pedałem gazu jak wyciągnąć?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Leci woda nie wiadomo skąd

Post autor: marcinek84 » wt sie 02, 2011 23:40

Siądź w fotelu i zajrzyj pod spód na środku masz śrubę zabezpiecza przed odjechaniem do tyłu musisz ją odkręcić potem z tyłu od strony ręcznego odkręć wkręt w listwie i wyjmij do tyłu potem z tyłu od strony drzwi w profilu gdzie chodzi fotel masz zabezpieczenie trzeba tam 1 element wysunąć trochę i wyjąć. Potem uchwyt od przesuwania do góry i cały fotel do tyłu i gotowe. Jesteś może do południa w domu? Bo mam 2 zmianę i jadę przez Lublin do pracy. Chyba że po 16 przyjechał byś do mnie do pracy wylot na Kraśnik.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

piterlbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 17, 2010 21:44
Lokalizacja: Lublin

Leci woda nie wiadomo skąd

Post autor: piterlbn » śr sie 03, 2011 08:20

ja jestem co dzien do 10 w domu. Jak chcesz cos wiecej mi pomoc to napisz na pw dzieki z gory.



Awatar użytkownika
chodak-70
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob cze 12, 2010 07:34
Lokalizacja: Krasnystaw

Leci woda nie wiadomo skąd

Post autor: chodak-70 » śr sie 03, 2011 21:29

Sam zderzak możesz śmiało zostawić wystarczy że wyjmiesz tę plastikową podkładkę którą delikatnie acz stanowczo kręcąc do góry zdejmiesz bez problemów.Popatrz także na tę filcowo-gumową wykładzinę przy pedałach oraz po stronie pasażera lubią się napić wody tak że mokre są niemal po samą deskę rozdzielczą.A zapach który wydaja.... fuj. Ja swoją niemal rozsypaną folię w drzwiach wymieniłem na piankę która się kładzie pod panele.Pokleiłem najlepiej wyglądająca folię szarą taśmą, obrysowałem ją ze wszystkimi otworami na piance markerem i ciach nożyczkami.Za klej posłużył mi stary sprawdzony butapren nałożony pędzlem,następnie po wyschnięciu kleju /20min/ objechałem wszystko w koło silikonem do uszczelniania głowic itp. tak by nie wystawał poza założony boczek,pomocna jest w tym żółta malarska taśma.I działa.


Druty,szpachla,druty!!!Oto dzieło Pipcia rąk!!!!

Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Leci woda nie wiadomo skąd

Post autor: biercok mkII » śr sie 03, 2011 22:58

Piterlbn wez sobie dziury w podlodze zalataj.



piterlbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 17, 2010 21:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Leci woda nie wiadomo skąd

Post autor: piterlbn » czw sie 04, 2011 22:52

chodak-70 pisze:Sam zderzak możesz śmiało zostawić wystarczy że wyjmiesz tę plastikową podkładkę którą delikatnie acz stanowczo kręcąc do góry zdejmiesz bez problemów.
O co chodzi bo nie wiem za bardzo.
A mam jeszcze pytanie jak wyciągnąć cała wykładzinę z tyłu? A mianowicie wyjąłem kanapę obudowę ręcznego i ten plastik kolo siedzenia z drzwi ale jeszcze blokują pasy a jak zdjąłem osłonkę ta to tam jest jakiś drut tak zwinięty na śrubie jak to zdjąć?



Awatar użytkownika
chodak-70
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob cze 12, 2010 07:34
Lokalizacja: Krasnystaw

Leci woda nie wiadomo skąd

Post autor: chodak-70 » pt sie 05, 2011 16:11

Wokół zderzaka pedała gazu jest taka czarna podkładka dociskająca wykładzinę.Podważ ją płaskim śrubokrętem potem chwyć ja palcami i obracaj ciągnąc do góry powinna zejść.Sprężynki pasów zsuń zwykłym śrubokrętem tylko zapamiętaj położenie będzie łatwiej przy zakładaniu :grin: Uwaga na osłonkę bo potrafi się rozmnożyć na dwie.Masz jeszcze spinki w kształcie grzybków po dwa z lewej i prawej strony oraz takie same trzymające wykładzinę na ramie tylnej kanapy.


Druty,szpachla,druty!!!Oto dzieło Pipcia rąk!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości