Wymiana zawiasów golf 4 3 drzwi zapytanie.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Wymiana zawiasów golf 4 3 drzwi zapytanie.

Post autor: ajm115km » sob cze 11, 2011 22:23

Zakupiłem z powodu obwiśnięcia drzwi prawych, zawias górny i dolny. Czy jest techniczna możliwość wymiany ich poprzez odkręcenie śrub na otwartych drzwiach, bez zdejmowania tapicerki samochodu? Czy miejsca w których przykrecane są śruby torx są nakrętakami, czy na stałe są w nadwoziu pojazdu, i po ich wykręceniu, podbudowaniu drzwi, można wymienić zawiasy?



Awatar użytkownika
AxuSS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 16, 2010 22:19
Lokalizacja: Wrocław

Wymiana zawiasów golf 4 3 drzwi zapytanie.

Post autor: AxuSS » pn cze 13, 2011 18:51

Zawias górny jest przykręcony do karoserii dwoma śrubami, jedna od zewnątrz (wkręca się w karoserię) i jedna taka sama od wewnątrz (wkręca się w zawias)

Regulację przeprowadza się następująco.


Wersja pierwsza:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=168021
- ja u siebie tak próbowałem i w przypadku 3d dosyć to ciężkie jest (próba regulacji na zawiasach) po godzinie prób odpowiedniego ustawienia dałem sobie spokój, bo mi po kilku trzaśnięciach drzwi dalej opadały do pozycji wyjściowej więc skręciłem górny zawias tak jak był. I przeszedłem do wersji drugiej (poniżej)

Wersja druga:
Pod dolny zawias przy mocowaniu na drzwiach dodaj podkładki pod śruby, tudzież blaszkę z dziurami na śruby, o odpowiedniej grubości (dobranej eksperymentalnie). 10 min roboty i drzwi jak nowe :-) Później oczywiście trzeba jeszcze to ucho co zamek w nie wchodzi wyregulować.



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Wymiana zawiasów golf 4 3 drzwi zapytanie.

Post autor: ajm115km » pn cze 13, 2011 21:50

Axuss Nie chodzi o regulację, u mnie to odpada z takiego powodu że jest ogromny luz na dolnym i górnym zawiasie. Ruszając drzwiami czuć go znacznie, więc jedynie wymiana zawiasów wchodzi w grę. ale chciałem to zrobić tak by, tylko rozkręcić je, założyć te nowe i po bólu, Ale piszesz że od wewnatrz są nakrętki- więc to chyba nie wykonalne, tak jak ja to myślałem.



Awatar użytkownika
AxuSS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 16, 2010 22:19
Lokalizacja: Wrocław

Wymiana zawiasów golf 4 3 drzwi zapytanie.

Post autor: AxuSS » wt cze 14, 2011 09:57

Tam nie ma nakrętek tylko jest nagwintowana blacha w karoserii dla śrub wkręcanych od zewnątrz.

A do śrub wkręcanych od wewnątrz jest dostęp ok. Zobacz sobie zresztą w linku.



PiterEL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 28, 2011 08:16

Re: Wymiana zawiasów golf 4 3 drzwi zapytanie.

Post autor: PiterEL » pt cze 15, 2012 20:57

Witam
Chce u siebie w Seacie Leonie (to samo co Golf 4) wymienic dolny zawias drzwi przod od kierowcy bo ma luzy i drzwi stukaja. Nie wiem tylko jak sie zabrac do tego. Tzn sruby z drzwi ok odrece bez problemu ( bo rozumie ze nie trzeba demontowac tapicerki) , kolejna sruba jest na slupku od wnetrza auta pod plastikiem do ktorego jest mocowana raczka maski, i ostatnia sruba na slupku ale od zewnatrz widoczna dobrze po otwarciu drzwi i miedzy drzwiami i blotnikiem przez ta szpare ok 1-2cm widac. tylko ze tam nie da sie wsadzic grzechotki z kluczem spline... Nie wiem jak to zrobic. Czy da rade to wymienic bez zdejmowania calkowitej drzwi... Np podeprzec je tylko... Prosze o pilna porade bo zamowilem zawias i chce na dniach go wymienic...



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Wymiana zawiasów golf 4 3 drzwi zapytanie.

Post autor: Noxi » ndz cze 17, 2012 11:19

Z tego co się orientuję to jednak trochę tapicerki rozebrać trzeba żeby dostać się do śrub górnego zawiasu. Ja musiałem zdemontować schowek i trochę elementów mocujących deskę.
Polecam temat przywołany przez kolegę wyżej. Dodam, że porada odnosi się przede wszystkim do prawych drzwi. W lewych wydaje mis się, że konieczny będzie demontaż elementów pod kierownicą (plastików) i do tego skrzynki bezpieczników - być może.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, bo łatwa sprawa z tą regulacją nie jest, a pewnie po samej wymianie też będzie konieczna:)

Dodam:
Co do wykręcania śruby w tej wąskiej szparze między drzwiami. No cóż, na fotoporadzie o ktorej juz mowilem doskonale to widac.
Najlepszą opcją, z której ja też korzystałem jest włożenie tam samego "bita" - końcówki Spline bez grzechotki, a przekręcanie jej kluczem 10:) Tylko uwaga żeby nie zniszczyć śruby



PiterEL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 28, 2011 08:16

Re: Wymiana zawiasów golf 4 3 drzwi zapytanie.

Post autor: PiterEL » ndz cze 17, 2012 21:23

Noxi pisze:Dodam:
Co do wykręcania śruby w tej wąskiej szparze między drzwiami. No cóż, na fotoporadzie o ktorej juz mowilem doskonale to widac.
Najlepszą opcją, z której ja też korzystałem jest włożenie tam samego "bita" - końcówki Spline bez grzechotki, a przekręcanie jej kluczem 10:) Tylko uwaga żeby nie zniszczyć śruby
To rozumie ze robiles tez dolny zawias ? Bo mnie tylko o dolny chodzi... I na pierwszy rzut oka nie wiedzialem jak sobie poradzic z ta jedna sruba. Zastanawiam sie czy od strony nadkola nie dostanie sie do niej. Bo widze ze od strony nadkola jest jakas guma ktora bedzie mozna zdjac i wtedy bedzie dziura do tej sruby... Tylko tez nie wiem czy grzechotka tam wejdzie. Bo kurcze samym bitem z kluczem 10 to ciezko bedzie dopychac bit do sruby i w ten sposob latwo zerwac srube...



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Wymiana zawiasów golf 4 3 drzwi zapytanie.

Post autor: Noxi » pn cze 18, 2012 01:05

Nie robiłem dolnego, wybacz. Po prostu wtedy przyglądałem się jak to wygląda. Napisz o co dokładnie chodzi jeszcze przy tym dolnym zawiasie i pomyślimy, a ja jutro z rana spojrze jak to u mnie wygląda.

Ewentualnie zaznacz na jakimś zdjęciu o jaką śrubę chodzi:) i oczywiście z której strony



PiterEL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 28, 2011 08:16

Wymiana zawiasów golf 4 3 drzwi zapytanie.

Post autor: PiterEL » pn cze 18, 2012 07:38

chodzi mi dokładni o tą srube na zdjeciu...

Obrazek



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Wymiana zawiasów golf 4 3 drzwi zapytanie.

Post autor: Noxi » śr cze 20, 2012 09:57

To mogłoby się wydawać, że z tej strony da się podejść, ale zobacz czy może nie uda się zrobić jak przy górnym zawiasie tj. Obrazek



BartekJuve
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 17, 2011 11:40
Lokalizacja: EPI

Wymiana zawiasów golf 4 3 drzwi zapytanie.

Post autor: BartekJuve » czw paź 23, 2014 13:00

Witam, zauważyłem że mój dolny zawias w drzwiach od kierowcy w Golfie 4 1.6 zaczął strzelać, ten środkowy bolec obraca się wokół własnej osi, chciałem się zapytać czy jest możliwość regeneracji takiego zawiasu czy jednak trzeba go wymienić podsyłam link do mojego zawiasu " onclick="window.open(this.href);return false; znalazłem na necie zawiasy, na sobotę zapowiadają pogodę, może dostarczyli by ten zawias i udało by się go wymienić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości