Co sądzicie o wycieraczkach grafitowych? Warto kupić czy nie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

domagalag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lut 07, 2007 12:29
Lokalizacja: wolbrom

Co sądzicie o wycieraczkach grafitowych? Warto kupić czy nie

Post autor: domagalag » ndz maja 29, 2011 03:53

Chce zmienić wycieraczki w swoim wozie golf mk2 bo moje już są wysłużone, gumy wypaczone, krzywe i praktycznie zużyte, mażą a nie wycierają..

Ale patrze sobie po sklepach internetowych i wszędzie praktycznie widzę, że są na sprzedaż prawie w 90% wycieraczki grafitowe? Co to jest? I z czym się to je? Dobre są, lepsze od gumowych czy to kolejna masowa reklama nowej technologii, która może okazac się nie wypałem, a nie chcę kupowac wycieraczek które bede musiał zmienić po 5 opadach deszczu....

Ktoś z Was takich używa i czy są godne polecenia?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Co sądzicie o wycieraczkach grafitowych? Warto kupić czy nie

Post autor: stonefree » ndz maja 29, 2011 09:01

Guma powlekana proszkiem grafitowym, który zetrze się po miesiącu.. Może są lepsze, ale to żaden cud. Lepiej kupić polskie MOTGUM i zmienić 2 razy w sezonie,są dobre i tanie.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Co sądzicie o wycieraczkach grafitowych? Warto kupić czy nie

Post autor: skaktus » ndz maja 29, 2011 14:16

Ja kupiłem najtańsze wycieraczki w Realu, 9 zł za 2 sztuki i śmigają jak trzeba od ponad pół roku. Przeżyły zimę bez uszczerbku.

Wcześniej były zamontowane wycieraczki Boscha i niestety, jak na grubą kasę i niby formę jakościowo wybitne nie były.



Awatar użytkownika
scooby99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 11, 2009 15:20
Lokalizacja: Mielec

Re: Co sądzicie o wycieraczkach grafitowych? Warto kupić czy

Post autor: scooby99 » ndz maja 29, 2011 17:12

domagalag pisze:Chce zmienić wycieraczki w swoim wozie golf mk2 bo moje już są wysłużone, gumy wypaczone, krzywe i praktycznie zużyte, mażą a nie wycierają..

Ale patrze sobie po sklepach internetowych i wszędzie praktycznie widzę, że są na sprzedaż prawie w 90% wycieraczki grafitowe? Co to jest? I z czym się to je? Dobre są, lepsze od gumowych czy to kolejna masowa reklama nowej technologii, która może okazac się nie wypałem, a nie chcę kupowac wycieraczek które bede musiał zmienić po 5 opadach deszczu....

Ktoś z Was takich używa i czy są godne polecenia?
Miałem kiedyś duuży problem z wycieraczkami bo co chwile skakały poszybie jak wściekłe...
Postanowiłem więc kupić grafitowe i póki były nowe to było ok, gdzieś po pół roku( po zimie) zaczęły skakać (kolejne)...
Nie wiem na ile była to wada piór albo ramieni, ale teraz kupiłem( jeszcze przed zimą) valeo za ok 35 zł i mam spokój...
W te za 9zł już się nie bawię bo szkoda nerwów, chociaż sądzę, że jak się trafi to i one będą dobre...



Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Co sądzicie o wycieraczkach grafitowych? Warto kupić czy nie

Post autor: dj_k2 » pn maja 30, 2011 16:37

Powiem tak, kupiłem kiedyś piura z reala za 8zł i następnego dnia wylądowały w koszu, mazanina na szybie tragiczna, pojechałem kupiłem BOSHA za 26 zł i jeździłem 2 lata w świętym spokoju wspaniale zbierały. Róbcie jak chcecie ale ja tandety nie uskuteczniam.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości