GOLF III 1.4 słaby nawiew

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

oldsoul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 24, 2011 22:44

GOLF III 1.4 słaby nawiew

Post autor: oldsoul » czw lut 24, 2011 22:56

Witam, mam problem z golfem którego niedawno kupiłem.

Mianowicie chodzi o nawiew, wszystkie biegi dmuchawy działają, jednak nawiew jest bardzo kiepski- i ledwo co dmucha na każdym biegu, mimo przyspieszenia predkosci wiatraczka.

Wymieniłem juz filtr kabinowy jednak nic to nie dało, co robić ?

Nawiew na nogi za to jest dośc mocny w każdej pozycji i nie odczuwam specjalnie róznicy przy przekrecaniu pozycji czy na głowe szybe czy na nogi etc.


To tak jakby był ten nawiew ale te wszystkie wloty w kabinie ledwo co działają, z wyjątkiem tego na nogi. który jest dośc mocny.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

GOLF III 1.4 słaby nawiew

Post autor: skaktus » czw lut 24, 2011 23:48

Sprawdź linki, pewnie któraś oberwana lub przy pokrętle pospadały. Musisz wykręcić panel nawiewu i dojść do linek. Odkręcenie jest łatwe.



oldsoul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 24, 2011 22:44

GOLF III 1.4 słaby nawiew

Post autor: oldsoul » pt lut 25, 2011 08:38

dobrze ale przy krótym pokrętle i jaki linki ? Wykręcić ten panel gdzie są te 2 pokrętła ? I co tam sprawdzić?


Pry pokrętle regulacji miejsca nawiewu jest tylko jedna linka, jeśli ona akurat spadła to ok naprawie to sam, ale jeśli sie zerwała to musze ją wymienić, a tego sam nie zrobie bo nie wiem co dalej



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

GOLF III 1.4 słaby nawiew

Post autor: skaktus » pt lut 25, 2011 18:23

Kręcąc pokrętłem prawym, wybierasz gdzie ma ci wiać - nogi,szyba itd. Jesli ustawisz np. tylko na nogi, to przy szybie i nad radiem jest jedynie minimalny powiew związany z niepełną szczelnością nawiewu i jest to raczej normalne, bynajmniej ja tak mam. Jeśli natomiast kręcisz i nic się nie zmienia, to znaczy że (prawdopodobnie) poszła któraś linka, zaczep i po prostu przy kręceniu nie zmieniasz miejsca nawiewu i ciągle masz na nogi.



oldsoul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 24, 2011 22:44

GOLF III 1.4 słaby nawiew

Post autor: oldsoul » pt lut 25, 2011 18:44

dobrze sprawdzę czy sie nie odłączyła, a jeśli sie odłączyła w miejscu do którego ta linka prowadzi ? W ogóle to gdzie ona prowadzi ? Albo jeśli jest pęknięta to jak ją wymienić ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości