Czy wentylator nawiewu trzeba wymienić?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

domagalag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lut 07, 2007 12:29
Lokalizacja: wolbrom

Czy wentylator nawiewu trzeba wymienić?

Post autor: domagalag » sob sty 22, 2011 14:15

Golf Mk2 1987r. Diesel.

Mam słaby nawiew w samochodzie, na 3 biegu słabiej dmucha niż u znajomego w samochodzie na 1-szym. :/

Postanowiłem sobie zrobić robotę, lecz nie mając rozumu w głowie zamiast zacząc od tego co potrzeba to wykręciłem wszystko :? - Okazało się, że to CHYBA wina głównego kanału nawiewowego, a raczej wentylatorka..

Wentylator mocno szumi więc działa, lecz jak się rękę przystawi to i tak zamiast dmuchać to tylko chucha.. kanał jest szczelny, nia ma pęknięc ani dziur. Przystawiałem dłoń do wlotu jak i wylotu bo gdzieś przeczytałem, że taki wentylator źle podłączony może obracać się w drugą stronę i dmuchac na zewnątrz zamiast do wewnątrz, no ale jest ok, chucha sobie w odpowiednim kierunku.

Lecz gdy go wyłaczę i jak włożę rękę do wentylatora i zacznę go obracać palcami to obraca się z dużym oporem, nie da się go wprawić w ruch ani na pół sekundy, czy tak powinno być? czy jak palcami wprawię go w ruch to powinien jeszcze sam przez chwilę się swobodnie obracać? Czy to oznacza, że wentylator jak ma taki opór to przez to tak słabiutko dmucha?

Tak więc tylko zasadnicze pytanie brzmi, czy wentylator powinien obracać się swobodnie czy z oporem i czy jednak trzeba go wyrzucić i kupić nowy?

A może ktoś ma za symboliczną opłatą taki do oddania?

Ten kanał nawiewu też nie wiem co znim, bo moduł wentylatora do kanału jest przyklejony zamiast być mocowany prawidłowo, ale to już jakiś poprzedni właściciel auta tak wymyślił.

p.s. wentylator działa poprawnie na wszystkich 3 biegach, lecz jak się włączy z "0" na 1 bieg to trudno mu się "rozruszać".



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Czy wentylator nawiewu trzeba wymienić?

Post autor: marcinek84 » sob sty 22, 2011 18:19

Wentylator powinien się dość lekko kręcić, po wprawieniu w ruch powinien zrobić jeszcze kilka obrotów. Może kolega spróbować psiknąć np WD-40 w te tulejki na gorze i na dole jak był mało używany może sie zastał i da się go uratować. Ale raczej bym oglądał sie za bardziej sprawnym silnikiem wentylatora


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2136
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Czy wentylator nawiewu trzeba wymienić?

Post autor: majster heniek » ndz sty 23, 2011 18:50

domagalag, poczytaj pierwszą stronę tam opisałem jak to zrobić mi już 2 lata działa bez psikania WD 40
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=48983" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Awatar użytkownika
matus189
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 23:14
Lokalizacja: Toruń

Czy wentylator nawiewu trzeba wymienić?

Post autor: matus189 » śr wrz 26, 2012 17:36

Witam ja chciałbym się podłączyć pod temat aczkolwiek mój problem polega na tym ze muszę zmienić to śmigiełko z łopatkami od silniczka nawiewu i nie mam pojęcia jak to rozebrać. Mianowicie jak od silniczka odczepić samo śmigiełko??
za wszelkie porady z góry dziękuję;)
:bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości