drzwi- kolejny problem VW

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ygonx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 23, 2010 20:05

drzwi- kolejny problem VW

Post autor: ygonx » sob sty 15, 2011 23:42

witam. Problem dotyczy Golf 4 wariant 1,9 tdi 2001, model bez elektrycznych szyb, centralny zamek sterowany z pilota (elektryczny nie pneumatyczny) i wydaje mi sie ze nie fabrycznie montowany bo nie mam w rygielkach diody. Przeszukałm juz cale forum, i duzo sie dowiedzialem, przedewszystkim jak rozebrac cale drzwi zeby zajac sie problemem, rozbierałem juz drzwi..kombinowalem..smarowalem.ogladalem..psikalem wd40 i dalej nic..A mianowicie, otwieram z pilota..slychac ze wszystkie zamki otwieraja sie, rygielki ida w gore i tak tez zostaja..łapie za klamke od kierowcy i nic..szarpie kilka razy i otwiera sie,a czasami nie..czasami pomaga otwarcie od srodka.dlugo nie minelo i to samo zaczelo sie dziac z tylnimi obiema drzwiami.. dodam jeszcze ze jak otworze z pilota i jeszcze wloze kluczyk z przodu od kierowcy, przekrece nim jakbym otwieral, rygielek jeszcze minimalnie sie wysuwa,wyciagam kluczyk i wtedy otwierają sie za pierwszym razem ale oczywiscie tylko drzwi kierowcy..i tak samo jak otwieram auto tylko z kluczyka..centralny dziala.otwiera wszystkie..drzwi kierowcy otwieraja sie fajnie ale pozostale lipa..trzeba kilka razy poszarpac. W jednych drzwiach tylnych pewnie mam albo zimny lut albo mikrowlacznik padnięty bo światło nie zapala się po otwarciu tylko tych drzwi, aha i alarm wyje po kilku minutach po uzbrojeniu. sami widzicie ze dziwne to wszystko..ja juz nie mam sily. mile widziana kazda sugestia i pomoc.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

drzwi- kolejny problem VW

Post autor: guziolek » ndz sty 16, 2011 00:15

Sam sobie odpowiedziałeś, do sprawdzenia te drzwi i mikrostyk, po otwarciu których nie zapala się podświetlanie.



ygonx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 23, 2010 20:05

drzwi- kolejny problem VW

Post autor: ygonx » ndz sty 16, 2011 00:33

co ma mikrostyk tylnich drzwi do otwierania przednich od kierowcy?? a poza tym podswietlenie gdy otworze tylne prawe drzwi nie dziala od dawna a drzwi wszystkie otwieraly sie idealnie..i pierwsze jakies 2 miesiace temu zaczely szwankowac przednie kierowcy..a tam podswietlenie dziala tak jak w pozostalych oprocz tych prawych tylnich



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

drzwi- kolejny problem VW

Post autor: guziolek » ndz sty 16, 2011 01:07

Nie wiem co ma i czy wogóle ma, ale może coś mieszać w głównym sterowniku Poza tym nie powiedziane, że z resztą zamków jest wszystko ok. Trzeba by podpinać pod kompa i patrzeć czy gdzieś jeszcze nie ma błędów...U mnie podświetlanie działało, a w zamku były zimne luty i nie ryglował, więc nie ma jakiejś jednej reguły, na usterkę.



ygonx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 23, 2010 20:05

drzwi- kolejny problem VW

Post autor: ygonx » ndz sty 16, 2011 02:14

mowisz ze pod kompem powinno cos pokazac...zobacze..brat ma kabelek i program.. Gdyby to byly tylko jeden drzwi to stawial bym na jakis mechanizm czy linki ale 3 drzwi w prawie identycznym czasie.. bardzo meczaca usterka tym bardziej ze mam male dziecko... doradzcie cos.. nie bardzo widzi mi sie mechanik ktory wymienia zamki i mowi ups to nie to



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

drzwi- kolejny problem VW

Post autor: guziolek » ndz sty 16, 2011 02:23

Wiem że to drażniąca sprawa, niby nic, a jednak dokucza. Co do mechanika to też się zgadzam. Z tego co piszą ludzie na forum, to powinien komp pokazać gdzie są błędy. Poczytaj jeszcze ten temat [url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... yk+wymiana[/url Różni ludzie, różne samochody i różne objawy, dowiesz się na pewno czegoś ciekawego.



ygonx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 23, 2010 20:05

drzwi- kolejny problem VW

Post autor: ygonx » pt sty 28, 2011 19:24

a wiec tak..pod kompem nic nie pokazuje.. ale chyba doszedlem do tego co jest..mianowicie w zamku bylo troche bajzlu.polamany taki plastik i ten mechanizm co blokuje gdy rygieli ida w dol zeby za pomoca linek klamki wewnetrznej i zewnetrznej nie dalo sie odtworzyc.. ale mam kolejny problem..mam wersje z korbka szyby i bez orginalnego centralnego zamka tylko gdzie tam zakladany kiedys..zamek drzwi przednich od kierowcy ma wejscie na 2 piny a da sie tylko kupic zamek z centralnym zamkiem i tam jest na 8 pinow..jakis silniczek w srodku itp..a w moim starym tego nie ma. tak wszystko powinno pasowac..tylko co z to elektryka?? jak to przerobic?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości