zamarzające szyby od srodka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Marchru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 05, 2007 14:20
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

zamarzające szyby od srodka

Post autor: Marchru » śr sty 05, 2011 23:45

w moim przypadku nie chodzi o siwe szyby, rano gdy wsiadam do auta całą powierzchnia szyb jest w lodzie. nawiew mi nie działą więc pozostaje skrobanie. czasem widać jak lód osiada na szybie - u mnie jest tak samo tylko, że w środku. Kilka ruchów łopatką i cały samochód jest w śniegu, który dodatkowo paruje, dosłownie zasypuje się w płatkach zmrożonego puchu.
Dopiero godzina jazdy pomaga i widoczność wraca do 'normalnej'.
Ostatnio umyłem zwyklym płynem do szyb co by wyeliminować czynnik nieczystości. rezultat był taki, że ledwo do domu dojechałem - tak parowało [odradzam zwykłe płyny].
Jeśli ma się ogrzewany raraż to rozumiem, że można bawić się w gazety. W moim przypadku gdy auto stoi pod blokiem więc piepszenie się z gazetami to abstrakcja.


A STATE OF TRANCE

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Re: zamarzające szyby od srodka

Post autor: katerpi » śr sty 05, 2011 23:57

Marchru pisze:Jeśli ma się ogrzewany raraż to rozumiem, że można bawić się w gazety. W moim przypadku gdy auto stoi pod blokiem więc piepszenie się z gazetami to abstrakcja.
Figę rozumiesz jak nie docierają do Ciebie najprostsze stwierdzenia. Opisałem identyczny przypadek jaki miałem u siebie miesiąc temu. Lód na szybach! Skrobaczka nie dawała rady! Auto stoi cały czas pod blokiem! 3 dni z gazetami i problem znikł.

P.S. Szkoda, że jesteśmy z jednej miejscowości. A tak przy okazji...Takim tonem możesz sobie walić do rodziny, dziewczyny itp. a nie np. pijesz do mojej wypowiedzi. Nie jestem Twoim kolegą.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

zamarzające szyby od srodka

Post autor: bongo » czw sty 06, 2011 11:20

katerpi pisze:Takim tonem możesz sobie walić do rodziny, dziewczyny itp. a nie np. pijesz do mojej wypowiedzi. Nie jestem Twoim kolegą.
Wyluzuj chłopie :bajer: Ja tam nie widzę żeby ktoś Cię obrażał :bajer: A jeśli ktoś ma inne zdanie,ma do tego pełne prawo :bajer:



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

zamarzające szyby od srodka

Post autor: katerpi » czw sty 06, 2011 11:31

bongo spoko luz. Chcesz pomóc, a gość jedzie z góry po twoich pomysłach. Niech sobie ma własne zdanie, ale wielce genialną myśl:
"piepszenie się z gazetami to abstrakcja" mógł zachować dla siebie lub wyrazić ją w inny sposób. Przecież to sprawdzony sposób, nie tylko przeze mnie...

Koniec OT



mxsebek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:09
Lokalizacja: Koszalin

zamarzające szyby od srodka

Post autor: mxsebek » czw sty 06, 2011 12:15

Popieram jeszcze raz patent z gazetami, to stara skuteczna metoda pozwalająca wyciagnąć wilgoć, a wilgoć to nic innego jak albo nanoszona woda buciorami albo jakaś nieszczelność auta. Kiedy będą mokre wykładziny i jeszcze obieg wew. nie będzie działał prawidłowo to non stop woda z dywanów będzie na szybach (czyt. zamarznięte szyby od środka)


mxsebek

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Re: zamarzające szyby od srodka

Post autor: katerpi » czw sty 06, 2011 12:28

mxsebek pisze:Popieram jeszcze raz patent z gazetami, to stara skuteczna metoda pozwalająca wyciagnąć wilgoć, a wilgoć to nic innego jak albo nanoszona woda buciorami albo jakaś nieszczelność auta. Kiedy będą mokre wykładziny i jeszcze obieg wew. nie będzie działał prawidłowo to non stop woda z dywanów będzie na szybach (czyt. zamarznięte szyby od środka)
amen



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

zamarzające szyby od srodka

Post autor: Haki » czw sty 06, 2011 18:21

Po 1 - dywaniki gumowe - przód i tył
Po 2 - gazety pod nie jak pisali koledzy ( koniecznie szare ) bo najlepiej ciągną wilgoć - można też pokusić się o te białe ręczniki papierowe ... i nie gadaj ,że jak auto na dworze pod blokiem stoi - to nic nie da --- daje uwierz bo mam podobne warunki
Po 3 - i to niestety częsta przyczyna = uwalony silniczek 71 -- od sterowania obiegiem
Po 4 i 5 - auto powinno być czyste w środku - odkurzone a szybki czyste i nie tłuste...
Po 6 możesz też pokusić się i zakupić jeden z preparatów do wyciągania wilgoci z autka .... działają w zimie bez problemu... dla przykładu - w zeszłą zimę kupiłem jeden z wiodących środków w Obi --- i do pojemniczka zleciało 600ml wody w ciągu niespełna 2 miesięcy .... :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

zamarzające szyby od srodka

Post autor: jointone » czw sty 06, 2011 19:36

Co do mycia szyb to najlepiej jest umyc je zwyklym szamponem do włosów. Pomaga, sprawdzone w praktyce :)



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

zamarzające szyby od srodka

Post autor: poolak2006 » czw sty 06, 2011 22:56

Jo osobiście obstawiam tak jak wyżej pisali silniczek a konkretniej koło zębate które często pęka, ja miałem też taki problem.
Nie kupuj nic tylko wyjmij ten filtr kabinowy/pyłkowy i sprawdź. A jak nie chcesz w to się bawić to możesz pod kompa podłączyć i też pokażę o co chodzi, jeśli chodzi o ten silniczek.



lukjach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 27, 2009 16:58
Lokalizacja: Toruń

zamarzające szyby od srodka

Post autor: lukjach » sob sty 08, 2011 17:55

Z tym obiegiem to jak jezdzic teraz/by nie parowaly szyby, ma byc zamkniety czy otwarty?



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

zamarzające szyby od srodka

Post autor: poolak2006 » sob sty 08, 2011 23:05

otwarty



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

zamarzające szyby od srodka

Post autor: lukasz74mu » czw sty 13, 2011 17:52

wczoraj wykombinowałem mała rzecz... mój kumpel ma ten sam problem jak wy nic nie pomaga... jednak pomogła pewna rzecz... obieg ustawiliśmy na nadmuch z przodu (szyby boczne + środek na desce rozdzielczej) i zamknęliśmy klapki przy każdym wylocie powietrza... jak macie sucho w samochodzie to powinno pomóc oczywiście to działa jak to kółko się rozwali i nie zamyka niby klapek... bo jak ktoś ma wilgoć to raczej nic nie da... więc można spróbować przed rozbieraniem samochodu roboty dużo nie ma ale u niego pomaga :) jak ktoś zastosuje to niech powie czy pomogło :)



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: zamarzające szyby od srodka

Post autor: JacekTDI » sob sty 22, 2011 10:54

lukasz74mu pisze:Filtr kabinowy? pierwsze słyszę...
to mało słyszałeś....



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

zamarzające szyby od srodka

Post autor: lukasz74mu » sob sty 22, 2011 12:28

przeczytaj post dokładnie... napisałem że pierwsze słyszę taka nazwę... to jest inaczej filtr pyłkowy czyli mogłem nie słyszeć drugiej nazwy... a już się wymądrzasz...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości