osłona przeciwsłoneczna pasażera

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

osłona przeciwsłoneczna pasażera

Post autor: wielblad2 » pn wrz 27, 2010 10:12

Mk4 1.9 SDI 5 furtek - chodzi mi konkretnie o taką rzecz :w osłonie jest wmontowane lusterko z lampką po otwarciu klapki świeci .W klapce są dwa bolce i jeden z nich się ułamał . Pytanie dotyczy tego czy trzeba wymieniać całość czy tylko klapkę , jaki numer części i czy dam radę sam wymienić osłonę w razie konieczności.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

osłona przeciwsłoneczna pasażera

Post autor: Kamel » pn wrz 27, 2010 12:42

wielblad2 raczej nie bawiłbym się w wymianę samego lusterka z osłoną, bo nie występuje to jako część, więc i tak musisz kupić całą osłonę..
Osłonki, które masz to osłonki starszego typu, z klapką otwieraną do góry (nowszy typ ma odsuwane - mniej narażone na urwanie czegokolwiek)..
Co do wymiany osłonki to spokojnie poradzisz sobie sam..
Ściągasz plastikową zaślepkę śrubki, odkręcasz śrubkę i wyciągasz uchwyt osłonki, rozłączając wtyczkę od podświetlenia.

Na Twoim miejscu poszukałbym np. na Allegro używek, bo za nowe liczą jak za zboże..
A pojedyncze sztuki z używki można kupić za 25-50zł..

Ewentualnie możesz się pokusić o zakup kompletu na obie strony, ale już nowszego typu - będziesz miał pewność, że nic się nie urwie :bigok:

Tu masz przykład osłonki starszego typu: http://allegro.pl/oslona-przeciwslonecz ... 86422.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A tu przykład osłonki nowszego typu: http://allegro.pl/golf-iv-oslonka-przec ... 84558.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Przy zakupie pamiętaj o kolorze (z jasnych są szare i beżowe)..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Re: osłona przeciwsłoneczna pasażera

Post autor: wielblad2 » wt wrz 28, 2010 10:23

Dzięki serdeczne za odpowiedź myślałem że będzie z tym więcej kłopotu ale jest ok.Wybiorę jednak te nowsze lepszy wygląd i bardziej funkcjonalne.Podziękował ładnie i punkta wysłał za wyczerpującą odpowiedź - cenić rzeczowość i konkretyzm. :pub:


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

pakito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 02, 2017 11:14
Lokalizacja: Słupsk

osłona przeciwsłoneczna pasażera

Post autor: pakito » czw lis 02, 2017 17:07

Mam polamane mocowania tych klapek i mam pytanie czy te od nowszego golfa -przesowane maja takie same przylacze do zapalania swiatelka .? Rozumiem ze swiatelko uruchamia sie po odsunieciu zaslony



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości