Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

badlook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 11, 2009 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: badlook » pt sie 20, 2010 20:28

Witam, czy ktoś może posiada z Was link do fotoporady jak zdemontować podsufitkę w Golfie MKIV HB, ponieważ musze wymienic całą antenę FM, łącznie z odkreceniem starej stopki od anteny przykreconej do dachu i nie wiem jak i gdzie podważyc aby nic nie zniszczyć i co pokolei zrobić? Natomiast przeszukałem już setki stron i niestety nie moge dotrzec do takiej stronki, a pamiętam, że kilka miesięcy wstecz rzuciła mi się w oczy taka fotoporada na www apropo montażu anteny fm w tym golfie :/. Z góry dzieki za pomoc, PozdraVWiam :)



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: wariat12233 » sob sie 21, 2010 17:35

podsufitówki nie trzeba demontować o ile masz dobry kabel. ściągasz tylko ostatnią listwe a podsufitówke odchylasz, odkręcasz antenke, odpinasz kabel, kupujesz antene z podobną wtyczka i po problemie
Ja miałem taką: http://allegro.pl/item1198504572_antena ... aku_2.html
Musisz sprawdzić jaki masz tam wtyk


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Radas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 864
Rejestracja: pt lis 21, 2008 21:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: Radas » ndz sie 29, 2010 20:46

Pamiętaj że ori antena ma wzmacniacz właśnie w stopie przykręcanej do dachu więc nie kupuj jakiejś najtańszej bo nie będzie ci ściągać sygnału



badlook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 11, 2009 18:42
Lokalizacja: Wrocław

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: badlook » wt wrz 07, 2010 10:24

Ok udało się :grin: , dzięki za odpowiedzi :pub: , wszystko super działa :). Dokładnie tak zrobiłem, najpierw zdemontowałem tą cienką listwę (najlepiej podważyć ją od strony tylnego siedzenia - są 4 metalowe wciski), następnie częściowo odgiąłem tapicerkę tylnego słupka (wybrałem ten od strony kierowcy - 3 metalowe wciski), aby mieć większe pole do manewru kluczem, a następnie odgiąłem podsufitkę dachu. Aby mieć pewność, że nic nie będzie przeciekało stopkę posmarowałem dodatkowo bezbarwnym silikonem :). Dokładnie tak ważne, aby nie kusić się ceną, przy wyborze anteny :). Należy pamiętać, że w ori antenie ten oring stykający się z dachem jest na zasadzie podkładki żelowej, zapewne trochę łatwiej poddaje się przy wypełnianiu szczeliny i jest żywotniejszy, niż gumowy ;). PozdraVWiam :pub:



madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: madmac » pn lis 29, 2010 12:54

jaki klucz jest potrzebny ażeby okręcić starą antene a przykrecic nową?



Awatar użytkownika
Radas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 864
Rejestracja: pt lis 21, 2008 21:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: Radas » pn lis 29, 2010 19:28

madmac pisze:jaki klucz jest potrzebny ażeby okręcić starą antene a przykrecic nową?
13 raczej na oko ale na pewno jakiś płaski który ma chyba każdy nie ma tam nic szczególnego...



Awatar użytkownika
dżedal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lut 26, 2010 18:08
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: dżedal » wt lut 08, 2011 22:28

czy jezeli mam delikatnie peknieta ta stopke od anteny tak do polowy wysokosci - to czy jest mozliwe ze bedzie mi woda zaciekac do srodka wozidla ?
Jak narazie to nic niezauwazylem zeby cieklo ale tak na zapas pytam.
Z góry dzieki za odpowiedzi. pzdr.


http://www.dcichonski.eu fotografia motoryzacyjna i nie tylko

Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: domino19140291 » śr lut 09, 2011 00:32

Do środka cieknąć nie będzie bo oprócz uszczelki wokół tej obudowy która styka się z dachem jest też druga w środku (o-ring) zabezpieczająca (przynajmniej tak powinno być). Prędzej czy później jednak jeżeli jest pęknięcie dostanie się woda do anteny i szlak trafi wzmacniacz. Jeżeli jeszcze dobrze działa to warto by było wymienić tą obudowe i uszczelke.



Awatar użytkownika
dżedal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lut 26, 2010 18:08
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Re: Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM

Post autor: dżedal » śr lut 09, 2011 17:37

domino19140291 pisze:Do środka cieknąć nie będzie bo oprócz uszczelki wokół tej obudowy która styka się z dachem jest też druga w środku (o-ring) zabezpieczająca (przynajmniej tak powinno być). Prędzej czy później jednak jeżeli jest pęknięcie dostanie się woda do anteny i szlak trafi wzmacniacz. Jeżeli jeszcze dobrze działa to warto by było wymienić tą obudowe i uszczelke.
tez tak mysle :)


http://www.dcichonski.eu fotografia motoryzacyjna i nie tylko

docento987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:26

Re: Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM

Post autor: docento987 » wt lut 19, 2013 15:53

Cześć Panowie;]
Przeczytalem w sumie wszystkie posty o wymianie anteny FM w golfie 4 oczywiście;]
ale mam inny troszke problem. Mianowicie chce zamontowac Sirio twin car. i teraz nie wiem czy musze zdjąć całą podsufikte ? zeby przeciągnąc kabel do radia? i ogólnie pojawia sie pytanie jak pociągnąc kabel do radia za schowkiem id eska rozdzielcza do samego radia? podobnie bede hciał przeciągnąc kabel od CB bo jest blisko radia FM ? prosze o jakąś małą instrukcje bo niestety w poradniku nie ma nic o zdejmowaniu podsufikti i montażu nowej anteny?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: Haki » wt lut 19, 2013 18:21

Kolego docento987, Przewód za konsolą ciągniesz np za schowkiem - następnie pod słupkiem i dalej po podsufitce pchasz go do tyłu.
Robiłem to u znajomego - pomogłem sobie miedzianym drutem - który wepchnąłem po demontażu tylnej osłony - następnie - odchylasz delikatnie sufit - przepychasz drut do przodu po skosie by zobaczyć go z przodu ( po wcześniejszym demontażu słupka bocznego ) jak już masz drut i przewód od CB - to sklejasz oba taśmą i ciągniesz drucik do siebie by złapać go przy antenie ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

docento987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:26

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: docento987 » wt lut 19, 2013 20:07

rozumiem ze to działa również w drugą strone ?;] ale powiem szczrze ze bardziej od tego przewodu na dachu przeraża mnie przeciaganie go za schowkiem :/ to teraz jeszcze raz na podsumowanie. wystarczy ze zdemontuje słupki z tyłu z boku i z przodu zeby na spokojnie przeciganąć sobie kable a później przetransportuje je za schowkiem do radia i do CB ? i te słupki sa na zatrzaski ? bo jakos mam taka dziwną obawe ze urwe cos:D i bedzie mi wisiał jakis wałek :/



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: Haki » śr lut 20, 2013 21:47

Słupki na zatrzaski - schowek - przykręcony

Porady dot demontażu - na forum :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Blokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:40
Lokalizacja: Polska

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: Blokers » ndz maja 03, 2015 20:23

Panowie wiem że temat już stary jak moja bora, lecz jako fan vw potrzebuję pomocy z tą wymianą anteny, poszła uszczelka i cieknie woda. Proszę Was o pomoc mile widziane foto lib filmiki. Nie chciałbym uszkodzić czego kolwiek. Plis . Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości