[mk4] Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, Qto, italiano_83, Haki, VIP

Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Postprzez krisu18 » Pt sie 06, 2010 12:41

Witam. Ostatnio zmieniałem w aucie mechanizm podnoszenia przedniej prawej szyby. http://allegro.pl/item1172488531_podnos ... _bora.html
Po jego wymianie i założeniu szyby wystąpił problem z domknięciem szyby. Opuszczanie szyby zachodzi w normalnym tempie natomiast podnoszenie w wolnym tempie aż nie jest w stanie silnik domknąć szyby do końca. Co jest nie tak w tym momencie.
krisu18
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 0s
Auto: Golf 4
Silnik: 1.9

Postprzez Przemo440 » So sie 07, 2010 07:57

coś gdzieś ewidentnie blokuje lub szyba jest przekoszona, sprawdz dokładnie
Przemo440
Forum Master
Forum Master

Online: 23d 12h 54m
Auto: borat
Silnik: arl

Postprzez PABLOMIX » So sie 07, 2010 09:34

Ostatnio wymieniałem te plastiki podtrzymujące szybę w lewych i prawych przednich drzwiach bo popękały. Po wymianie szyba pasażera chodzi bardzo ładnie natomiast szyba od kierowcy ma spore opory pod koniec podnoszenia, za żadne skarby nie mogę jaj wyregulować i sobie odpuściłem. Może ktoś napisze jaki jest sposób na prawidłowe ustawienie szyby.
Z dziewczyną jak z autem, lepiej nie znać przeszłości.
PABLOMIX
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 9h 50m
Auto: Bora TDI sedan
Silnik: ATD

Postprzez gregoryb1 » So sie 07, 2010 10:24

Jedyny sposob to metoda prób i błędow.
Poluzowujesz szybe w tych łapach i ustawiasz . Przykrecasz i podnosisz i obserwujesz w ktorym miejscu ona napotyka na opor.
Ja przewaznie regulowałem na przedniej łapie tej od strony lusterka. 2-3 proby i chodziło.

Miałem identyczny mechanizm jak krisu18, i chodził elegancko 2 lata do momentu az sie linka zerwała.Przerdzewiała i pękła Teraz mam jakis z plastikową łapa i chodzi tak ze wstyd otwierac szybe i z regulacja tez trzeba sie nakombinowac.
gregoryb1
vel Młody
vel Młody

Online: 1h 38m
Auto: Golf MK4
Silnik: ALH

Postprzez borek » Wt sie 10, 2010 11:24

A ja podepne sie pod temat bo u mnie od jakiegos czasu prawa szyba w mk IV dochodzi do 3/4 wysokosci po czym opuszcza sie na dół. Wiem ze czuje opór dlatego tak sie dzieje.Ale czy mogła sie sama poluzowac w tych uchwytach? A moze pekł ktorys ze slizgów?
borek
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 4d 15h 54m
Auto: Golf mk IV ALH i ASZ

Re: Mechanizm podnoszenia szyb Golf 4

Postprzez gregoryb1 » Wt sie 10, 2010 12:48

borek napisał(a):A ja podepne sie pod temat bo u mnie od jakiegos czasu prawa szyba w mk IV dochodzi do 3/4 wysokosci po czym opuszcza sie na dół. Wiem ze czuje opór dlatego tak sie dzieje.Ale czy mogła sie sama poluzowac w tych uchwytach? A moze pekł ktorys ze slizgów?

Mozliwe , u mnie pekł po trzaśnieciu drzwiami
gregoryb1
vel Młody
vel Młody

Online: 1h 38m
Silnik: ALH

Postprzez paco1988 » Pt wrz 17, 2010 13:04

jezeli szyba unosi sie powoli badz dochodzi do jakiegos momentu i opada to moze byc problem wlasnie z plastikowymi zaczepami trzymajacymi szyby ( u mnie tak byo) po wymianie z kolei szyba tak ja kkolega wczesniej pisal podnosila sie wolno w dlaszym ciagu okazalo sie ze przy wymianie tych plastikow nie naciagnelem linek - po naciagnieciu wszystko bylo ok szyba smiga gora dol jak szalona
paco1988
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 11h
Auto: MKIV TDI 2001 r.
Silnik: AXR

Postprzez markus2 » So paź 23, 2010 17:01

borek napisał(a):A ja podepne sie pod temat bo u mnie od jakiegos czasu prawa szyba w mk IV dochodzi do 3/4 wysokosci po czym opuszcza sie na dół. Wiem ze czuje opór dlatego tak sie dzieje.Ale czy mogła sie sama poluzowac w tych uchwytach? A moze pekł ktorys ze slizgów?

Ja też miałem takie sytuacje. Okazało się że wystarczyło dokręcić śrubki przy mocowaniu szyby bo się poluzowały i już było OK.
markus2
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 1d 17h 2m
Auto: VW Golf IV
Silnik: AJM

Postprzez Detektor » Pn lis 01, 2010 20:30

markus2 napisał(a):

Ja też miałem takie sytuacje. Okazało się że wystarczyło dokręcić śrubki przy mocowaniu szyby bo się poluzowały i już było OK.

Przeważnie tak się dzieje jak łapy które trzymają szybe mają poluzowane śruby ale powody mogą być inne trzeba by się przyjżeć bliżej temu problemowi
W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.
Detektor
Forum Master
Forum Master

Online: 17d 1h 22m
Silnik: BLT +

Postprzez domeL » Wt kwi 16, 2013 20:10

Witam

Panowie (a moze i Panie) gdzie zakupie mechanizm podnoszenia/opuszczania szyby przedniej lewej w mk IV, tylko ze manual (korba) ? na allegro sa tylko do eklektycznych szyb, dzwoniłem tez po sklepach i rowniez nie maja :/

bede wdzięczy za pomoc
domeL
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 10h 16m
Auto: Golf IV

Postprzez lwlw » Pt kwi 26, 2013 12:30

A jesli szyba podnosi się do połowy i dalej coś tam "terkocze"? Trzeba jej ręcznie pomóc dalej, inaczej nie idzie.
lwlw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia

Online: 10d 22h 13m
Auto: MK4 Variant
Silnik: ALH+

Postprzez MoRo87 » Śr maja 22, 2013 16:17

Witam.
Ostatnio wymieniałem mechanizm szyby golf mk4. Część kupiłem używana mówimy o całym komplecie lecz ta część którą kupiłem była z anglilka ,gdy zamontowałem okazało się ze sruby od podłokietnika nie pasują i w tym jest moje pytanie gdzie można lub też jak się nazywają te śrubki które są w tej blachie. Jak patrzałem one są wprasowane . z góry dziękuje i pozdrawiam .
stań ze mną vis a vis powiedz mi kto jest ten zły? czy ja, czy ty?!
MoRo87
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 18h 10m
Auto: Golf mk4
Silnik: 1.4

Postprzez Waqa » Cz maja 23, 2013 14:11

MoRo87 napisał(a):Witam.
Ostatnio wymieniałem mechanizm szyby golf mk4. Część kupiłem używana mówimy o całym komplecie lecz ta część którą kupiłem była z anglilka ,gdy zamontowałem okazało się ze sruby od podłokietnika nie pasują i w tym jest moje pytanie gdzie można lub też jak się nazywają te śrubki które są w tej blachie. Jak patrzałem one są wprasowane . z góry dziękuje i pozdrawiam .

Ciezko bedzie wpasowac to z anglika, bo tapicerka kierowcy przykręcana jest na trzy sruby pod panelem szyb, natomiast pasażera na dwie pod klamka. jesli bardzo Ci zależy możesz spróbować przełożyć tylko sam mechanizm , ale do tego trzeba rozwiercać nity z blachy.
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia

Online: 30d 3h 36m
Auto: Bora i Golf MK4
Silnik: AJM

Powrót do Wnętrze i Nadwozie