poduszka powietrzna - kontrolka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
humbug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob cze 27, 2009 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

poduszka powietrzna - kontrolka

Post autor: humbug » śr sty 06, 2010 09:08

Witam

Pytanie moje jest proste. Wieczorem postawiłem auto przed domem. Rano zauważyłem, iż kontrolka od poduchy po przekręceniu zapłonu nie gaśnie(tzn. zapala się->gaśnie->zapala się ponownie). Wcześniej było wszystko ok. Nic nie było ruszane, zmieniane. Trochę ta świecąca kontrolka mnie irytuje. Byłem sprawdzić to na kompie i błąd został wykasowany(podobno), ale po odpaleniu nie było go przez chwilkę i się pojawił z powrotem.

Macie jakieś sugestie, co do metody załatwienia tego tematu(bez użycia młotka :D )?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr sty 06, 2010 11:26

humbug, co za matoł kasował ci błąd poduchy? nie powiedział ci co było przyczyną? trzeba jeszcze raz podpiąć pod VAG-a i odczytać czego lub której poduszki błąd dotyczy, często jest to poprostu brak styku w kostce pod fotelem - ale bez diagnozy to wróżenie z fusów



walter_x
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr sty 06, 2010 13:48
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Re: poduszka powietrzna - kontrolka

Post autor: walter_x » śr sty 06, 2010 14:19

humbug pisze:Witam

Pytanie moje jest proste. Wieczorem postawiłem auto przed domem. Rano zauważyłem, iż kontrolka od poduchy po przekręceniu zapłonu nie gaśnie(tzn. zapala się->gaśnie->zapala się ponownie). Wcześniej było wszystko ok. Nic nie było ruszane, zmieniane. Trochę ta świecąca kontrolka mnie irytuje. Byłem sprawdzić to na kompie i błąd został wykasowany(podobno), ale po odpaleniu nie było go przez chwilkę i się pojawił z powrotem.

Macie jakieś sugestie, co do metody załatwienia tego tematu(bez użycia młotka :D )?

pozdrawiam
Ja mam podobny problem tez samoczynnie zapalila mi sie kontrolka tyle ze na komp pokazalo ze jest uszkodzony sensor poduszek, no i musze go wymienic zeby bylo ok



Awatar użytkownika
humbug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob cze 27, 2009 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: humbug » śr sty 06, 2010 14:35

przepraszam, zapomniałem.....chodzi o poduszkę powietrzna od strony pasazera. Pod fotelem sa jakies wtyczki(żółta i czarna). Żółtą mi się udało wyciągnąć. Nie pomogło.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr sty 06, 2010 15:15

humbug pisze:przepraszam, zapomniałem.....chodzi o poduszkę powietrzna od strony pasazera. Pod fotelem sa jakies wtyczki(żółta i czarna). Żółtą mi się udało wyciągnąć. Nie pomogło.
jak dotyczy to poduszki pasażera to kable pod fotelem nie mają z tym nic wspólnego - pod fotelem jest przewód z kostką od poduszki bocznej pasażera oraz jeżeli auto jest wyposażone przewód z kostką od czujnika niezapiętych pasów



waldeklubon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 18:40
Lokalizacja: Poznan

Post autor: waldeklubon » śr sty 06, 2010 15:17

Miałem tak samo po skasowaniu błędu zapalał sie znowu.Elektryk odlączył obie wtyczki wyczyścił płynem do czyszczenia w aerozolu podłączył i po skasowaniu błąd nie wrócił.Podobno w zimie czasami tak sie zdarza że styki śniedzieją i łapie błędy.



Awatar użytkownika
humbug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob cze 27, 2009 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: humbug » śr sty 06, 2010 15:21

ok.. zaraz po pracy to sprawdzę i zobaczymy czy "przedmuchanie" pomoże :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr sty 06, 2010 15:26

humbug pisze:ok.. zaraz po pracy to sprawdzę i zobaczymy czy "przedmuchanie" pomoże :)
jak to nie błąd poduszki bocznej to przeczyszczenie nic nie da bo jak wyżej napisałem kable pod fotelem nie mają z nią nic wspólnego, trzeba dojść do połączeń pod kokpitem - potem i tak trzeba VAG-iem skasować bo sama nie zgaśnie



waldeklubon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 18:40
Lokalizacja: Poznan

Post autor: waldeklubon » śr sty 06, 2010 15:35

Przepraszam u mnie to była poduszka w fotelu nie przeczytałem dokładnie.



Awatar użytkownika
humbug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob cze 27, 2009 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: humbug » śr sty 06, 2010 15:46

No ja tez nie jestem pewien czy to chodziło o poduszkę w fotelu, boczną czy przednią po stronie pasażera. Sprawdzę te wtyczkę a później będę działał dalej. :)

Naprawdę trzeba będzie grzebać w kokpicie? Nie wiecie gdzie dokładnie znajdują się poszczególne czujniki?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr sty 06, 2010 15:56

humbug pisze:No ja tez nie jestem pewien czy to chodziło o poduszkę w fotelu, boczną czy przednią po stronie pasażera. Sprawdzę te wtyczkę a później będę działał dalej. :)

Naprawdę trzeba będzie grzebać w kokpicie? Nie wiecie gdzie dokładnie znajdują się poszczególne czujniki?
co do poduszki głównej pasażera to niestety trzeba zdemontować schowek po stronie pasażera a za nim są styki poduszki, natomiast jeżeli jest to faktycznie boczna pasażera - ta w fotelu - to spróbuj po kilka razy złączyć i rozłączyć kostkę od niej ta która jest pod fotelem a potem wykasować błąd- miałem tak ze dwa razy i zawsze pomogło



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » śr sty 06, 2010 17:06

dodam tylko od siebie
rozłączajcie wtyczki od poduszek przy wyjętym kluczyku lub wogole odłączcie akumulator :chytry:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
humbug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob cze 27, 2009 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: humbug » czw sty 07, 2010 21:54

za jasna ciasna nie moglem tych wtyczek rozpiac! Mozna to rozpiac nie lamiac tego? Shit!

FOHOO: rozłączenie akumulatora nie zresetuje kompa przypadkiem?
Ostatnio zmieniony czw sty 07, 2010 21:57 przez humbug, łącznie zmieniany 2 razy.



waldeklubon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 18:40
Lokalizacja: Poznan

Post autor: waldeklubon » czw sty 07, 2010 23:37

Rozłączenie akumulatora na pewno nic nie zrobi z komputerem a co do wtyczki to musisz znalezć zabezpieczenie i jak dobrze pamiętam to je wcisnąc i dopiero wtedy rozczepisz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości