Wypadl bebenek zamka :(

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

olekceg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 11:21
Lokalizacja: Gdańsk

Wypadl bebenek zamka :(

Post autor: olekceg » pn gru 13, 2010 19:48

Wczoraj zdarzyla sie rzecz doslownie nieprawdopodobna. Po deszczu ze sniegiem i dodatnich temperaturach przyszla pora na ponowne mrozy dzieki czemu zamarzl zamek - ameryki nie odkrylem - wkladam kluczyk w zamek od strony kierowcy i przekrecam powoli ale czuje mocny opor. Powoli naciskam coraz bardziej az nagle zamek jakby sie zapadl. moglem swobodnie krecic w lewo i w prawo i nic - drzwi sie nie otwieraja. Po ostatnich incydentach z alarmem i centralnym pod niego podpietych po prostu odlaczylem alarm i otwieralem auto kluczykiem a central i tak sie otwieral. Od strony pasazera jest tak samo ale tak juz bylo przed kupnem auta (wakacje 2010). Zamek bagaznika tez wyglada na uszkodzony ale w inny sposob - jakby ktos lomem sie wlamywal takze teraz zastanawiam sie czy mozna wejsc do mojego auta nie wybijajac szyby?



Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Wypadl bebenek zamka :(

Post autor: matiz_1990 » wt gru 14, 2010 03:11

Zakładam, że nie zmieniałeś rygli w drzwiach na jakieś "tuningowe". Jak miałem taki problem tyle, że zatrzasnąłem kluczyki w bagażniku, a drugiego kompletu kluczy nie miałem #-o I zrobiłem to tak. Razem z kolegą odgięliśmy delikatnie ramę drzwi przy ich końcu tak żeby włożyć tam rączkę od niewielkiego śrubokręta co by się niewielka szpara zrobiła i wtedy drut zagięty w taką pętelkę żeby złapać rygiel i ogień:D Trochę cierpliwości i po 30 minutach auto było otwarte :bigok: Szyby nie wybijaj bo się nie opłaca. Ewentualnie są goście którzy się zajmują otwieraniem zatrzaśniętych aut za kasę więc możesz kogoś poszukać. Robią to w dokładnie taki sam sposób jak zarobiłem tyle, że mają takie poduszki powietrzne które wkładają między ramę, a karoserie i też drutem otwierają auto za grubą kasę :helm: Bodaj 100 gość szarpnął od szwagra za otwarcie Toyoty w 5 minut:rotfl: Cena zależy pewnie od auta. Ja wolałem wersje economic :jezor:


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Wypadl bebenek zamka :(

Post autor: matiz_1990 » wt gru 14, 2010 16:16

i jak otworzyłeś te drzwi? :chytry:


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

olekceg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 11:21
Lokalizacja: Gdańsk

Wypadl bebenek zamka :(

Post autor: olekceg » wt gru 14, 2010 20:28

Raczej ciezko bedzie mi odgiac tak drzwi zeby wsadzic tam drucik i manewrowac z ryglem od drzwi - nie jest ztunningowany ale by sie przydal bo one sa wieksze i wtedy moze jeszcze bym tak kombinowal. Znalazlem inny system ale nie wiem jeszcze czy skuteczny: http://www.autokrata.pl/artykul/jak-otworzyc-golfa-5421" onclick="window.open(this.href);return false; autko narazie jeszcze stoi. Musze dorwac tylko dobry magnes a jak sie nie uda to sie zastanawiam nad tluczeniem tylnej bocznej szyby - cena na allegro ok 30-40zl i do tego koszt wstawienia albo pobawie sie w zrob to sam :)



Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Wypadl bebenek zamka :(

Post autor: matiz_1990 » wt gru 14, 2010 21:48

Ja wiem czy ciężko? Trochę siły trzeba użyć ale bez przesady no i podkładasz coś, a potem to już z górki. Oryginalne lepsze bo maja to zgrubienie na końcu. Ale Tobie chodzi chyba o golfa 4 tak? Uważaj na neodymowe magnesy bo pieroństwo przyciąga jak nie wiem :chytry: Kiedyś by mi palce przycisnął i wcale duży nie był :bigok: Ale nie wydaje mi się to realne z tym magnesem. Ale jak Ci się uda to daj znać :grin:


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

olekceg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 11:21
Lokalizacja: Gdańsk

Wypadl bebenek zamka :(

Post autor: olekceg » śr gru 15, 2010 09:32

mam golfa trojke i w sumie sam do konca nie wierze w dzialanie nawet tego rodzaju magnesow. A mozesz dokladnie opisac jak dokladnie podwazyc drzwi? mam to zrobic jakims srubokretem a pozniej rekoma? i w ktorym miejscu - od boku drzwi od gory kilkanascie cm tam gdzie jest takie wyzlobienie w ramie auta? Niewierze ze az taki luz moze tam byc zebym mogl siegnac drutem :/



olekceg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 11:21
Lokalizacja: Gdańsk

Wypadl bebenek zamka :(

Post autor: olekceg » wt gru 21, 2010 01:17

Skorzystalem z rady kolegi i odchylilem drzwi dwoma porzadnymi srubokretami. doszedlem sztywnym drucikiem miedzianym do rygla (z petelka samozacisujaca sie) i udalo mi sie wyciagnac rygiel do gory ale bez efektu - wlacza sie central i nie chce sie otworzyc :/ od strony pasazera podobnie. Tak jakby central blokowal dalej drzwi. Zastanawiam sie teraz dalej nad biciem szyby lub zawolaniem "speca" pierwsza opcja jezeli sam wstawie szybe to ok 50zl sie zmieszcze natomiast druga opcja to na starcie 150zl :) moze jakbym sie zapytal o legalne poczatki kariery takiego pana to by zjechal z cena? ;]



Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Wypadl bebenek zamka :(

Post autor: matiz_1990 » wt gru 21, 2010 15:43

A odraczałeś akumulator? Jak odłączysz to pompka od centralki przestanie działać i ie będzie uzbrajać drzwi. Powinno tak pójść. Widzę, że się dowiadywałeś :chytry: No goście czeszą jak nie wiem na tych zamkach :helm: Próbuj i pisz jak Ci poszło :bigok:


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Wypadl bebenek zamka :(

Post autor: matiz_1990 » wt gru 21, 2010 15:46

Tu masz poradę jak otworzyć maskę http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=295983
Albo... Kolega Paweł Marek podsunął pewne rozwiązanie o którym zapomniałem. Wyjmij bębenek z zamka i włóż tam płaski śrubokręt w tą dziurkę gdzie wchodzi ten element który jest na tym haczyku przyczepiony do wkładki i przekręć. Zrób to szybko i próbuj otworzyć drzwi w tym samym momencie może central nie zdąży zamknąć drzwi..


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości