Kołki mocowania tylnej ramki tablicy rej.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kingfisher84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:56
Lokalizacja: Poznań/Borowo-Młyn

Kołki mocowania tylnej ramki tablicy rej.

Post autor: kingfisher84 » czw gru 16, 2010 23:10

Potrzebuję kołki "rozporowe", które wciska się w dziury oblachowania tylnej klapy bagażnika, a w nie następnie wkręca się wkręty, które przytrzymują tablicę rejestracyjną, czy też ramkę tablicy.
Otwory w klapie są prostokątne o wymiarach 10mm(szer) na 8mm(wys.) i o takich też wymiarach miałem kołek (jego przekrój)
W serwisie VW w Poznaniu na Krańcowej zaproponowali mi kołki o przekroju kwadratowym (8x8mm) twierdząc, ze tylko takie występowały podczas całej produkcji MK3. Niestety podczas montażu, te kołki się nie sprawdzają, bo kręcą się w otworze w klapie i nie mogę wkręcić w nie wkrętu...
Czy możecie jakoś pomóc?


Lepiej 5 min później, niż 50 lat za wcześnie...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kołki mocowania tylnej ramki tablicy rej.

Post autor: Paweł Marek » pt gru 17, 2010 00:22

podaj im taki numer 357827998A, oczywiście mylą się


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kingfisher84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 00:56
Lokalizacja: Poznań/Borowo-Młyn

Re: Kołki mocowania tylnej ramki tablicy rej.

Post autor: kingfisher84 » sob gru 18, 2010 21:21

Super, wielkie dzięki. Faktycznie zadzwoniłem i powiedzieli mi w serwisie, że takie kołki występowały, tylko 10x8mm przestali produkować w 2010r. Mają 1 ostatnią sztukę, którą już sobie zarezerwowałem (odbieram w poniedziałek), bo potrzebuję tylko 1 szt tak naprawdę. Szkoda tylko, że nie powiedzieli mi tego wcześniej jak próbowałem zamówić je za pierwszym razem. Wyraźnie zaznaczyłem, że mój kołek ma przekrój prostokątny. Nie będąc w temacie, mówię sobie nie będę mądrzejszy od kogoś, kto pracuje na dziale części w VW. Nie chodzi o te 2mm różnicy i 1,78zł/szt, ale dzwonienie, załatwianie, jeżdżenie i jak przy -10*C próbujesz przykręcić tablicę i zaczyna ci się kołek o otworze obracać to się poirytowałem nieco.


Lepiej 5 min później, niż 50 lat za wcześnie...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kołki mocowania tylnej ramki tablicy rej.

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 19, 2010 13:06

kingfisher84, niepotrzebnie się denerwujesz, nie licz na eleganckie potraktowanie w ASO kogoś ze starszym autem tak już jest. Na przyszłość jeśli potrzebujesz spinek kołków szukaj w katalogu firmy Romix- ja przejrzałem dla ciebie i nie mają tego co potrzebujesz, ale są jeszcze szroty gdzie sądzę że dostałbyś to za darmo.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości