Odczepiający się pedał / potencjometr gazu. Golf Mk II 1.3

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Exide
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: wt sie 17, 2010 00:50
Kontakt:

Odczepiający się pedał / potencjometr gazu. Golf Mk II 1.3

Post autor: Exide » pt gru 03, 2010 16:23

Witam.

Jakiś czas temu w Golfie II pojawił się problem, mianowicie zaczął "uciekać", czyli po prostu odczepiać się i lądować w podłodze, pedał / potencjometr gazu. Na początku myślałem, że linka poszła, ale okazało się, że na końcu potencjometru jest oczko z gumową tuleją, w którą wchodzi linka gazu zakończona hakiem w kształcie "?". Latem było ok, problem zaczął pojawiać się zimą. Guma jest sztywna i pedał trzyma, a gdy nagrzeje się (obok jest przecież tunel powietrzny) po prostu co kilka kilometrów puszcza i ląduje w podłodze. Doszło do tego, że jeżdżę z zakręconym na jedną śrubkę dołem kokpitu, by w razie czego na szybko nie powodując korku naprawić usterkę :grrr:.
Nie bardzo jest jak ten hak podgiąć, by zahaczył w pełni otwór w potencjometrze; nie bardzo jest też jak ten hak przedłużyć. Do tego dostęp do tego miejsca jest praktycznie niemożliwy, bez wymontowania fotela.

Spotkał się ktoś z Was z takim problemem i ma może jakieś rozwiązanie? Wujek Google nie chce pomóc.

Pozdrawiam.


[Golf Mk1 GX 1.5d - "Złomek"] "I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
KamylVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 16:19
Lokalizacja: Szydłowiec

Odczepiający się pedał / potencjometr gazu. Golf Mk II 1.3

Post autor: KamylVW » śr gru 15, 2010 19:32

Ja miałem ten sam problem.Ja u siebie delikatnie ścisnąłem kombinerkami ten haczyk i zabezpieczyłem całość opaskami plastikowymi.Jak na razie hula:bigok:



Awatar użytkownika
Exide
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: wt sie 17, 2010 00:50
Kontakt:

Re: Odczepiający się pedał / potencjometr gazu. Golf Mk II 1

Post autor: Exide » śr gru 15, 2010 21:50

KamylVW pisze:Ja miałem ten sam problem.Ja u siebie delikatnie ścisnąłem kombinerkami ten haczyk i zabezpieczyłem całość opaskami plastikowymi.Jak na razie hula:bigok:
Też go wygiąłem, a na końcu zamontuję właśnie albo opaskę albo rozciętą podkładkę, jak pisał kolega wyżej ;).


[Golf Mk1 GX 1.5d - "Złomek"] "I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości