problem przy skrecie w lewo

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kali25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 08, 2010 21:46
Lokalizacja: gdansk

problem przy skrecie w lewo

Post autor: kali25 » ndz lis 05, 2017 22:49

Witam wszystkich jestem posiadaczem skody octavi I i mam taki problem iż przy skręcie w lewo na maksa czy jednej trzeciej słychać dziwny dziwek jakby coś ocierało się metalicznego dźwięk istotny jakby zęby dzieje się tak tez bez wrzuconego biegu na luzie .mam wymienione wszystkie przeguby i pół oś lewa nawet pierścienie w mechanizmie różnicowym bo były pęknięte 4 nowe tarcze wraz z klockami z stylu nowe zaciski i nowe amory nowe poduszki silnika, skrzyni olej w skrzyni tez wymieniony nowy układ wydechowy ,końcówki drążków i dalej słychać ten dziwny zgrzyt mechanik podejrzewa ze to skrzynia biegów lecz biegi wchodzą bez problemu czasami drugi ciężej wchodzi ale bez zgrzytu biegi nie wypadają czy jest to możliwe ze kończy się żywot skrzyni proszę o pomoc może ktoś miał już podobny objaw i sobie z tym poradził



Kamil_N
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lip 20, 2017 19:01

problem przy skrecie w lewo

Post autor: Kamil_N » pn lis 06, 2017 00:04

Ja mam to u siebie w Toledo 2 przy skręcie w prawo

Pojawiło się to po ukręceniu przegubu wewnętrznego - mimo wymiany jego oraz dodatkowo zewnętrznego dalej przy skręcie w prawo przy większej prędkości mam takie zgrzyty.

Narazie po kilku rozbieraniach lewej półosi olałem problem i tak jeżdżę - boję się, że to coś z różnicowym w skrzyni albo może skrzywiona flansza



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

problem przy skrecie w lewo

Post autor: marcin7x5 » pn lis 06, 2017 19:44

Ale ten hałas to pojawia się gdy auto jedzie czy na postoju? Jak na postoju to może zgrzyta pompa wspomagania...



kali25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 08, 2010 21:46
Lokalizacja: gdansk

Re: problem przy skrecie w lewo

Post autor: kali25 » wt lis 07, 2017 00:06

na postoju to nie slychac niczego tylko klekot sinika podczas jazdy i to przy malych predkosciach w granicach 20/25kmh



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

problem przy skrecie w lewo

Post autor: marcin7x5 » wt lis 07, 2017 07:52

Sprawdź czy któraś półoś nie jest zbyt mocno naciągnięta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości