Czy to możliwe że znów padło łożysko ?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

InzaghiX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 22:44

Czy to możliwe że znów padło łożysko ?

Post autor: InzaghiX » ndz sie 27, 2017 12:45

Witam, niespełna miesiąc temu mechanik wymienił mi łożyska tylne w obu kołach . Wszystko było dobrze do teraz. znów słysze buczenie przy 60-80 km ... Czy to możliwe że on to źle zamontował i znów jest ten sam problem ?? Jak chciałem rachunek to powiedział że doliczy wtedy vat ! a jak pytałem ile za robotę to mówił że 90zł za stronę :/



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Czy to możliwe że znów padło łożysko ?

Post autor: Mavrick » ndz sie 27, 2017 18:03

Podnies auto i zobacz czy masz boczny luz. Jezeli tak to trzeba lekko dokrecic srube na osce. Mi tanie marketowki padly po 10 tys. Zalozylem fagi i cisza...a zrobilem juz 30 tys.



InzaghiX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 22:44

Czy to możliwe że znów padło łożysko ?

Post autor: InzaghiX » ndz sie 27, 2017 20:27

podniosłem auto , nie ma żadnego luzu , po jeden i drugiej stronie wydaje się jakby było za mocno dokręcone gdyż po zakręceniu po króciutkiej chwili opona się zatrzymuje , a gdy kręce to tak jakby z oporem a chyba powinno być swobodne zakręcenie kołem by to się powoli zatrzymało...



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Czy to możliwe że znów padło łożysko ?

Post autor: Mavrick » ndz sie 27, 2017 23:45

Jak nie ma luzu a slychac szumienie to lozyska nadaja sie do kosza. Jezeli masz klucze mlotek i troche wolnego czasu to spokojnie sam je wymienisz. Jedyny "problem" to wybicie starych biezni bo trzeba troche mlotkiem popracowac.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Czy to możliwe że znów padło łożysko ?

Post autor: grandi » pn sie 28, 2017 00:04

zalezy jakiej firmy kupil ori FAQ kosztuje 50 zl komplet


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Czy to możliwe że znów padło łożysko ?

Post autor: iNitiaL » pn sie 28, 2017 02:45

Kolego, tak jak pisze Mavrick, wymiana łożysk tył w mk2 czy mk3 to jedna z najprostszych czynności serwisowych jakie mogą być. Czy to bęben czy tarcza są fajne rowki co 120 stopni do 'pukania' naokoło w bieżnię przez jakiś pobijak (celem wyjęcia). Nowe bieżnie nabijasz młotkiem przez drewniany klocek (ew. gumowy) również delikatnie pukając po obwodzie. Jak się 'skryją' w tarczy/bębnie przykładasz starą bieżnię drugą stroną i dobijasz do końca przez starą bieżnię i klocek.

Nakrętka piasty ma być tak dokręcona żeby koło jak najdłużej kręciło się swobodnie, ale łapiąc za nie i szarpiąc strony w przeciwnych kierunkach (do siebie/od siebie) nie było żadnego luzu. Dlatego dobrze robić to ze zdjętym kapslem zabezpieczającym i założoną felgą (z kołem w powietrzu oczywiście).

Koło nie może się zbyt szybko zatrzymać, zbyt mocno skręcona piasta to szybki koniec łożysk z zatarcia. Luzy na rolkach to znowu szybki koniec łożysk z wytłuczenia.

Na końcu - na łożyskach się nie oszczędza. Bierz FAG albo SKF, Ruville. Z naciskiem na FAG. Każdy chińczyk ala Kraft / Topran / Hans Pries skończy się szybciej niż stosunek prawiczka.


___

InzaghiX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 22:44

Czy to możliwe że znów padło łożysko ?

Post autor: InzaghiX » pn sie 28, 2017 05:32

Czyli na 100% ten mechanik zakręcił za mocno i po około hmm 400km trafił szlag z braku miejsca i rozszerzenia się elementów które nie miały miejsca ?
To w takim wypadku powinien to naprawić bezpłatnie ?

Tak wymieniałem już łożyska samemu , lecz ostatnio zrobiłem to tak że wewnętrzne łożysko nie chciało zejść z piasty...

Nic wpierw podjadę do tego lewusa mechanika i powiem że są za mocno dokręcone łożyska i się roz.....waliły . zobaczę co powie .

A powiedzcie muszę sobie te koła poluzować ? Zeby się nie zablokowały przypadkiem gdyż nie wiem jak szybko to naprawię.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Czy to możliwe że znów padło łożysko ?

Post autor: Mavrick » pn sie 28, 2017 08:55

InzaghiX pisze:Zeby się nie zablokowały przypadkiem gdyż nie wiem jak szybko to naprawię.
Sciagnij bebny/tarcze i zobacz moze nalozenie nowej warstwy smaru nieco pomoze.



InzaghiX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 22:44

Czy to możliwe że znów padło łożysko ?

Post autor: InzaghiX » pn sie 28, 2017 20:15

Ehh byłem u innego mechanika . Sprawdził. Do wymiany lozysko prawe . A teraz jak podniósł auto i położył i gdy jechałem to już słychać jakieś swierszczenie itd ;/



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Czy to możliwe że znów padło łożysko ?

Post autor: iNitiaL » ndz wrz 17, 2017 20:12

To nie jeździj na tym tylko wymień:) Paaanie, pięć dyszek komplet na obie strony:
http://allegro.pl/lozysko-kola-tyl-zest ... 86316.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A tutaj jakiś ziomek z lekkim akcentem kermita żaby pokazuje jak proste jest to w samodzielnym zrobieniu:
https://www.youtube.com/watch?v=Dr66EzVOQ6g" onclick="window.open(this.href);return false;

Także ode mnie taki zestaw startowy na rozpęd :pub:


___

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości