Problem z maglownicą.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Xenerif
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn sty 27, 2014 13:05
Lokalizacja: Ostrzeszów/Poznań [Wlkp]

Problem z maglownicą.

Post autor: Xenerif » pn lip 31, 2017 19:00

Siemano, pewnego pięknego dnia obudziłem się z kałużą oleju hydraulicznego pod autem) wszystko leje się z prawej gumy przy drążku kierowniczym). Troszkę poczytałem i o ile się nie mylę to zwyczajnie magiel skończył swój żywot, teraz mam parę pytań.
1.Czy dam radę wyjąć go jeśli podniosę przód z dwóch stron i podeprę na koziołkach ? (Jakieś tam doświadczenie w mechanice mam ale niestety ani kanału ani profesjonalnego podnośnika brak)
2.Czy jesteście w stanie polecić jakiś godny uwagi serwis zajmujący się regeneracją ?
3.Czy rozbieranie samemu magla i wymiana uszczelniaczy może przynieść wystarczający efekt (zestaw uszczelek kosztuje 150 zł )



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problem z maglownicą.

Post autor: marcin7x5 » pn lip 31, 2017 19:51

Odkręcić trzeba też sanki lub je poluzować. Regeneracja ma sens jeżeli listwa nie jest mocno skorodowana a to się okaże pi rozebraniu. Jak już masz luzy na listwie to lepiej kupić inną. Albo kupisz używaną a sprawną np z octawii 1u która była chyba do 2010 r w produkcji albo nowy zamiennik np borsehung za ok 900 zł i masz sporo gwarancji.



Xenerif
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn sty 27, 2014 13:05
Lokalizacja: Ostrzeszów/Poznań [Wlkp]

Problem z maglownicą.

Post autor: Xenerif » pn lip 31, 2017 20:35

marcin7x5, Czy jeżeli rozbiorę swoją maglownicę i stwierdzę że listwa jest okej to nadal mi ją zregenerują nie zwracając uwagi że w nią ingerowałem ? Jak bardzo muszę opuścić sanki(tak orientacyjnie bo nie wiem czy jest sens się za to zabierać). Mówiąc "regeneracja" masz na myśli wysyłanie czy samodzielną wymianę uszczelniaczy.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Problem z maglownicą.

Post autor: grandi » pn lip 31, 2017 23:08

kup uzywana


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problem z maglownicą.

Post autor: marcin7x5 » wt sie 01, 2017 19:36

Zależy jakie masz umiejętności i jakim warsztatem dysponujesz. U mnie sanki odkręcali na tyle aby dojść do śrub mocujących magiel. Zawsze można podjechać do takiego warsztatu i zrobią ci to na miejscu. Jak dasz im rozebraną maglownicę to będą mogli ci to zrobić ale bez gwarancji lub z krótszym jej okresem.



Xenerif
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn sty 27, 2014 13:05
Lokalizacja: Ostrzeszów/Poznań [Wlkp]

Problem z maglownicą.

Post autor: Xenerif » ndz sie 06, 2017 19:28

A więc tak, samochód stoi bezpiecznie podniesiony na wysokość która moim zdaniem pozwoli na opuszczenie sanek (koła są zdjęte i wszystkie śruby z dołu zluzowane tak aby nie było trzeba już wielce szarpać gdy samochód stoi na podpórkach). Chciałem robić dalej lecz zaczęło mnie zastanawiać czy krzyżak pod kierownicą trzeba jakoś specjalnie oznaczyć żeby potem spasować go z nowym maglem.Ponadto na wyprostowanych kołach krzyżak jest odwrócony tak że śruba którą należy odkręcić jest ułożona w stronę komory silnika i nie mam do niej dostępu. Mogę skręcić kierownicę o pół obrotu żeby się do niej dostać ? Czy dostanę maglownicę ustawioną w pozycji "0" (koła skierowane prosto) bo wydaje mi się że istotne jest żeby w takim ułożeniu ją włożyć, a jeśli tak nie jest to proszę o lekkie rozwianie wątpliwości.
Czy macie jakieś sprawdzone serwisy które zajmują się regeneracją ?
Jakie końcówki drążków polecacie bo te są jeszcze oryginalne i gumy na nich są mocno spękane i chyba przy jednej robocie to wymienię



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problem z maglownicą.

Post autor: marcin7x5 » ndz sie 06, 2017 22:28

Ustaw sobie tak aby oba drążki były wysunięte jednakowo. Co do firmy to kup drążki lemfordera. Jeżeli kupujesz cały magiel to być może będzie już z nowymi drążkami.



Xenerif
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn sty 27, 2014 13:05
Lokalizacja: Ostrzeszów/Poznań [Wlkp]

Re: Problem z maglownicą.

Post autor: Xenerif » wt sie 08, 2017 21:31

Magiel wyjęty, prawa część listwy skorodowana i przez to pojawił się wyciek. Ponawiam pytanie o jakieś sprawdzone centrum regeneracji :P



Kondziu90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 25, 2017 10:29

Problem z maglownicą.

Post autor: Kondziu90 » śr paź 25, 2017 10:47

Ja oddałem kiedyś swoją do regeneracji i potem już latała jak nowa. Firma Donar z Kielc mi robiła tą przekładnię z gwarancją 12 mcy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości