zwiększanie prześwitu, podnoszenie zawieszenia

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

zwiększanie prześwitu, podnoszenie zawieszenia

Post autor: sokol27je » wt lip 25, 2017 17:23

Witam, jako ze niedawno rozwaliłem mise olejowa (jeżdżę po polach lasach) czas na wyższy przeswit samochódu (nie mylić z usztywnieniem) zastanawiam sie czy dałoby rade zrobić cos z golfem IV chciałbym go podnieść najlepiej tanio i szybko ewentualnie mogę montować i zdemontować jakiś zestaw zależny mi na tym dosłownie 2 miesiące w roku. słyszałem o gumach na sprężyny



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

zwiększanie prześwitu, podnoszenie zawieszenia

Post autor: muszkatobiasz » wt lip 25, 2017 23:57

najlepiej podnieś sam silnik ze skrzynią



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

zwiększanie prześwitu, podnoszenie zawieszenia

Post autor: Maszan » śr lip 26, 2017 10:03

Tez mnie interesuje ten temat bo kolega chce golfa 4 tez podniesc bo tez chce móc wjechac w las/pola .Z tego co do tej pory udalo mi sie ustalic to z przodu mozna wlozyc sprezyny z automata (jest ciezszy wiec pewnie beda wyzsze / sztywniejsze), ewentualnie zastosowac podkladki miedzy miske a lozysko amora z Octavii.Co do tylu to Chyba zostaje jakas najdluzsza seryjnie sprezyna wzmocniona.Sa podkladki pod sprezyne okolo 2-3cm ale nie wiem czy nie braknie skoku amortyzatora (raczej braknie bo na seryjnej sprezynie mialem zalozone Bilsteiny ktore mialy byc wg sprzedawcy do Bory a byly ok 2 cm krotsze i przy przechylach nadwozia gdy kolo lapalo uskok to walilo po gornych poduszkach bo brakowalo skoku)


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: zwiększanie prześwitu, podnoszenie zawieszenia

Post autor: myszazro » śr lip 26, 2017 10:14

Z tyłu dokładałem gumy i sprężyny wzmacniane tylko w toledo 1M ale to to samo trochę wygląda jak OFF Road ale też jeżdżę po lasach nieraz i nic nie chaczy



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

zwiększanie prześwitu, podnoszenie zawieszenia

Post autor: Białek » śr lip 26, 2017 11:12

Przy McPhersonach można dać podkładkę między karoserię a łożysko. Gumy wkładane w zwoje sprężyny usztywniają i mogą powodować pękanie sprężyny. Gumy pod samą sprężynę zmieniają punkt pracy amortyzatora - patrz dalej, ale w rozsądnym zakresie są OK. SVW ma kilkadziesiąt wersji sprężyn dla jednego modelu auta - sprawdzałem to akurat dla Golfa 7, ale powinno być podobnie - - w zależności od wyposażenia, silnika, rynku... Prawie zawsze można znaleźć na tył takie, które będą wyższe - np. od kombi, diesla, 4x4 itd.

Zmiana na kilka miesięcy jest takim sobie pomysłem, bo dochodzi koszt ustawienia geometrii (w pewnym zakresie podniesienia może to się nie udać bez dodatkowych patentów).

Nie należy przesadzać - z przodu nadmierne podniesienie obciąży przeguby - w ekstremalnym przypadku szybko się poddadzą. Poza tym zawieszenie musi mieć zakres pracy w dół - szczególnie w terenie, by koło utrzymywało kontakt z nawierzchnią i nie urywały się amortyzatory. Jak się idzie w górę, to dobrze, by było trochę bardziej twardo (prowadzenie i jazda w terenie). I ostatnia rada - w starszym aucie sprężyny mogą być wymęczone i już zmiana na nowe podniesie samochód.

Podnosiłem już dwa swoje auta (nie VW) oraz leciutko jednego golfa - przy niezależnym zawieszeniu więcej może dać twardsze i skuteczniejsze amortyzatory niż podniesienie ale przy galaretowatym i nurkującym zawiasie.



BediGL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 09:36
Lokalizacja: PO,PZ

zwiększanie prześwitu, podnoszenie zawieszenia

Post autor: BediGL » śr sie 02, 2017 10:36

kolego czasem warto poszukać temat był wałkowany
Zajrzyj tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=77&t=264347" onclick="window.open(this.href);return false;
masz tam opisany patent dla Octavi, ewentualnie droższe rozwiązanie to pakiet na kiepskie drogi czyli dodatkowo metalowa płyta pod silnik zamiast "pieluchy"


BYŁ GOLF MK3 AAZ, BYŁ GOLF MK4 AJM
Toyota Corolla e12 D4D 2.0 116km Obrazek
Toyota Avensis T27FL 1.8 Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości