Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do czego

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Forget
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 10, 2013 21:58

Re: Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do c

Post autor: Forget » czw kwie 13, 2017 12:01

Witam,
Pewnie już było ale może ktoś podpowie najwięcej :).
Mam już 2 golfika mk2. W 1 było miękkie zawieszenie (przez cały czas użytkowania nie miałam z nim problemu) W obecnym zawieszenie jest twarde... Czuję się jak na taczce :).
Chce zainwestować w nowe, nie znam się kompletnie. Jestem w stanie zapłacić ile będzie trzeba żeby kupić coś dobrego. Przy okazji może żeby posadzić go chociaż trochę niżej o ile to możliwe.
Pozdrawiam,



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do c

Post autor: lwlw » czw cze 01, 2017 21:02

Witam.

Golf IV kombi TDI silnik ALH. Potrzebuję sprężyny na przód, mam dwie kropki różowe i jedną żółtą. NIestety w etce nie widzę sprężyn o takich kolorach (no chyba, że ten niby-różowy to był np. fioletowy 15 lat temu). Jak dobrać właściwe - szukać używanych takich samych czy nowych? Jeśli nowych jakiej firmy? Może szukać numeru w ASO po VIN-ie?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do czego

Post autor: sebekgolf » ndz cze 04, 2017 23:44

Po VIN na pewno w ASO ci powiedzą jakie powinny być ( a raczej z jakimi wyjechał z fabryki).


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

bart1500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lip 31, 2015 13:33

Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do czego

Post autor: bart1500 » śr cze 07, 2017 17:36

Koledzy. W jakiej cenie kupujecie dobre amortyzatory na przód do Golda 4 1.9TDI ? Znalazłem kayaba za 147zł sztuka. To dobra cena?



Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do czego

Post autor: Radion » ndz lip 02, 2017 20:16

Witam,

Będę wymieniał amortyzatory z przodu. Zastanawiam się nad TRW, tylko nie wiem które wybrać. W katalogu on-line TRW do Golfa MK4 Variant 1.9TDI są dwa rodzaje: JGM209T i JGM215T. Różnią się średnicą korbowodu - 22 i 20mm. O co chodzi? U innych producentów nie spotkałem się z podawaniem tego parametru. Co to za średnica?

Pozdrawiam,
Radek



Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do czego

Post autor: Prezes156 » pt wrz 29, 2017 20:53

Siemaneczko, poleci ktoś firmę/model amortyzatory + sprężyny obniżające do MK IV 1.9 TDI??? Coś dobrego co obniży ale nie wykluczy auta jako daily. Z góry dzięki za odpowiedzi.


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do czego

Post autor: iNitiaL » pt wrz 29, 2017 21:06

Za najbardziej komfortowe uchodzą sprężyny Eibach'a (podpisuję się pod tym). Amortyzatory wedle uznania, ja do KIT'u dałem MTS'y i dobrze się spisują. Dają 2 lata gwarancji bez limitu km. Tylnych trzeba tylko szukać nowszej wersji - ma 4 albo 5 stoponiową stałą regulację talerzyka, można wprowadzić poprawkę jeżeli auto krzywo stoi (stary model nie ma regulacji).


___

Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

Re: Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do c

Post autor: Prezes156 » pt wrz 29, 2017 21:19

iNitiaL pisze:Za najbardziej komfortowe uchodzą sprężyny Eibach'a (podpisuję się pod tym). Amortyzatory wedle uznania, ja do KIT'u dałem MTS'y i dobrze się spisują. Dają 2 lata gwarancji bez limitu km. Tylnych trzeba tylko szukać nowszej wersji - ma 4 albo 5 stoponiową stałą regulację talerzyka, można wprowadzić poprawkę jeżeli auto krzywo stoi (stary model nie ma regulacji).
A powiedz mi konieczna jest wymiana stabilizatora?? Czy seria może zostać??


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do czego

Post autor: iNitiaL » pt wrz 29, 2017 22:26

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=77&t=309523" onclick="window.open(this.href);return false;

szukajka nie gryzie;) ja mam mk2 więc nie wiem


___

Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do czego

Post autor: Prezes156 » sob wrz 30, 2017 20:45

iNitiaL pisze:szukajka nie gryzie;)
Wiem, wiem tylko tam mowa o obniżeniu 4cm i więcej. Eibach'y które znalazłem obniżają o 3cm dlatego pytam ;).


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

novvy19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 18:26

Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do czego

Post autor: novvy19 » pn paź 30, 2017 18:57

Cześć, mam seata ibize 6j 1.9 tdi, sportowe zawieszenie tzn full springi i amortyzatory MTS -4,5cm i jednak zmęczony jestem omijaniem kazdej dziury i wszystkimi bolączkami z tym związanymi, chciałbym zmienić na coś sensownego co nie będzie powrotem do serii, najlepiej zeby było niedużo wyżej a zeby jeszcze amortyzatory sie nadały, myslałem o Einbach -20, z tym że niewiem czy amortyzatory z przodu sie nadadzą, ktoś coś wie - moze doradzić? Narazie mam mega twardy zawias, czuć każdą ale to każdą dziurke czy nawet jakiś kamyk.



patryko88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lip 13, 2013 18:45

Re: Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do czego

Post autor: patryko88 » ndz lut 03, 2019 19:53

Cześć,

niedługo szykuje mi się wymiana zawieszenia z tyłu. Samochód VW Bora, 1.9 TDI 110 AHF sedan.

Po przeszukaniu forum można stwierdzić, że większość osób poleca amortyzatory producenta KYB. Wyszukałem w etce kod amortyzatora i wstępnie wygląda na to, że oryginał posiada numer: 1J0513025BH

Na różnych stronach sklepów z częściami znalazłem dwa firmy KYB które pasują:

Obrazek

Różnica między amorami jest niewielka - 30 zł na sztuce w przypadku wyboru 343*

Kwestia która mnie zastanawia to wypustki oka montażowego dla 343* - z tego co patrzyłem na mój obecny amortyzator, nie posiada on takich wypustek. Na alledrogo znalazłem zestaw 343* https://allegro.pl/oferta/amort-2szt-ty ... 7538081815 który tych wypustek nie posiada - przynajmniej na zdjęciu. Pytanie czy ktoś montował powyższe zestawy i może doradzić, który wybrać?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do czego

Post autor: sebekgolf » ndz lut 03, 2019 19:59

Spokojnie możesz wziąć też Dephi które produkuje dość sporą część amorków w PL ( dawne Krosno). A ich amortyzatory do drogich nie należą. Co do tych wypustek to nie mają one znaczenia. Po prostu innej wielkości ucho w amorku przez co tuleja wystaje po za jego obrys i masz wrażenie że są "wypustki". Kupisz inny amor z szerszym uchem, to "wypustek" nie będzie.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Blu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 20:19
Lokalizacja: Toruń
Auto: Golf VII GTI 2.0
Silnik: CXCA

Re: Amortyzatory i sprężyny-jaki producent lub od czego do czego

Post autor: Blu » wt lut 12, 2019 20:26

Potrzebuję podpowiedzi doświadczonych kolegów.
Mam 1.8T w wersji GTI, zawias też gti...w planach mam zamiar wrzucić gwint ale chce zostać przy seryjnym stabilizatorze i tu pytanie...minus ile wynosi zawias gti i do ilu maks mogę skręcić gwint na seryjnym stabi (felga 17 może 18 ) ? Konkretnie czy bedzie znaczna różnica na gwincie względem serii gti bez przycierania stabi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości