który wosk do profili zamkniętych

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

który wosk do profili zamkniętych

Post autor: sas_gti » pn sie 26, 2013 18:25

Pewnie większość z Was widziała, że w wielu miejscach auta VW zabezpieczone są takim specjalnym woskiem. Dla przykładu mk2, było to zawsze wylane w progach, dolnej części drzwi od środka, podłużnicach oraz pokryta tym była także komora silnika.

Jak to się nakłada profesjonalnie można zobaczyć tutaj.
"Cavity wax application"
" onclick="window.open(this.href);return false;

Volkswagen robi dwa preparaty, o podobnym przeznaczeniu i podobnej nazwie do nakładania pistoletem.
Teraz pytanie - który z nich będzie odpowiedni, aby nim zalać progi

1. preparat
preservation wax transparent do konserwowania i ponownej konserwacji wszystkich wewnętrznych lub zewnętrznych elementów nadwozia
AKR321M154 - 300ml (nie wiem czy to spray czy pod pistolet ale to nieistotne, bo i tak bede kupował wieksze opakowania)
AKR321M1610 - 1000ml - pod pistolet , około 85 zł w ASO
Obrazek
karta charakterystyi produktu - http://www.skoda-auto.pl/Moja-SKODA/ser ... 321M15.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


2. preparat
cavity sealant high transparent, śodek do konserwacji wnęk; do konserwacji profili zamkniętych takich jak słupki, progi, drzwi
d330kd2a1 - 400 ml
d330kd1a2 - 1000 ml - pod pistolet, około 85 zł w ASO
Obrazek
karta charakterystyi produktu - http://www.skoda-auto.pl/Moja-SKODA/ser ... 330KD1.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

W aso oczywiście nie wiedzą który był stosowany w mk2, ani który się bardziej nadaje do restauracji auta.



ozzy1979

który wosk do profili zamkniętych

Post autor: ozzy1979 » pn sie 26, 2013 18:54

Kolego, nie daj sie nabierać na ceny w ASO, bo przepłacisz razy 3. Polecę Ci preparaty stosowane przeze mnie od wielu lat i to nie tylko w samochodach, ale w przemysle ciężkim (fabryka kwasu siarkowego) do ochrony stalowych estakad:
http://www.pyrmo.pl/home/" onclick="window.open(this.href);return false;
Aha, jedno sprostowanie - VW NIC nie robi sam w kwestii antykorozji, VW kupuje od podwykonawcy i wali swoją nalepke i cenę razy 3. Tyle w temacie. Ja mam pokonserwowanego Mk2 od wielu lat (swego czasu aż w nim chlupało od tych środków) chemią Pyrmo i nic mi nie koroduje.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

który wosk do profili zamkniętych

Post autor: sas_gti » pn sie 26, 2013 19:33

No bardzo dziękuję za odpowiedź, ale pytanie nie dotyczyło oceny cen w ASO, podałem je tylko inforacyjnie. Zaraz się znajdzie wiele osób i każda mi poleci chemię innego producenta i będzie ją zachwalać, tymczasem ja już zdecydowałem - robię na oryginalnych preparatach, a cena gra drugorzędną rolę. Oczywiście nie będę ich kupował w ASO tylko u pośrednika który ma ceny niższe o około 30%, ale to jest nieistotne.
Dlaczego się uparłem na środki VW (w opakowaniach VW, żeby nikt się nie czepiał)? Bo jak widzę 25 letniego golfa który ma zdrowe progi od wewnątrz zabiezpieczone ori woskiem (tego dotyczy moje pytanie) to to po prostu do mnie to przemawia. Jak policzyłem ile tego pójdzie na całe auto to cena nie jest zaporowa, wiec nie muszę tutaj szukać oszczędności. Pewnie jakbym nie był laikiem w kwestii lakiernictwa to wiedziałbym, że mogę zastosować coś równie dobrego i tańszego, ale niestety nie mam wyrobionego zdania o żadnych środkach żadnej firmy, a opinii w necie jest tyle co userów je wygłaszających, przy czym są to tylko opinie, bez żadnych zdjęc np profilu zamkniętego zabezpieczonego 20 lat wcześniej danym preparatem a teraz otwartego i sfotografowanego. Czegoś takiego nie znajdę, mogę bazować tylko na cudzych opiniach, a z drugiej strony mam namacalny dowód w swoim garażu w postaci samochodu, że oryginalny wosk działa, więc zdecydowałem, że chcę użyć właśnie jego. Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem moją dezaprobatą dla chemi przez Ciebie polecanej. Doceniam każdą poradę. Dziękuję i pozdraVWiam



ozzy1979

który wosk do profili zamkniętych

Post autor: ozzy1979 » pn sie 26, 2013 20:01

sas_gti pisze:w opakowaniach VW, żeby nikt się nie czepiał
Jak lubisz przepłacać, to przepłacaj :-D ja wolę to samo, tylko od producenta, nie zaś od pośrdenika typu VW z ceną razy 3
sas_gti pisze:Bo jak widzę 25 letniego golfa który ma zdrowe progi od wewnątrz zabiezpieczone ori woskiem
Ja mam takiego Golfa, dokładnie ma 25 lat, zero korozji. O ori wosku nie słyszałem, stosuję to, co przemysł ciężki, może dlatego się sprawdza
sas_gti pisze:bez żadnych zdjęc np profilu zamkniętego zabezpieczonego 20 lat wcześniej danym preparatem a teraz otwartego i sfotografowanego.
Proszę bardzo - profile zamknięte Mercedesa W124 rocznik 87 (więc ma aktualnie 26 lat) otwarte i sfocone tej wiosny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sas_gti pisze:Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem moją dezaprobatą dla chemi przez Ciebie polecanej
Alez nie - twój wybór, ja wiem tylko jak się kręca pewne mechanizmy w firmach i wiem, że nie ma czegoś takiego jak oryginalny wosk :-D
To, że na puszcze jest logo VW czy MB czy Cadillaca nie znaczy to, że te koncerny to wyprodukowały. Mógłbym Ci na przykład powiedzieć, że pewna firma olejowa dostarcza swój olej dla pewnej firmy od spreżarek, która to przelewa go do swoich beczek, wali swoje nalepki i sprzedaje jako dedykowany do swoich sprężarek pod swoja nazwą z ceną razy 2,75 co producent. tyle w temacie oryginalnych wosków i innych preparatów.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

który wosk do profili zamkniętych

Post autor: sas_gti » pn sie 26, 2013 22:56

ozzy1979 pisze:Kolego, nie daj sie nabierać na ceny w ASO, bo przepłacisz razy 3.
ozzy1979 pisze:Jak lubisz przepłacać, to przepłacaj :-D ja wolę to samo, tylko od producenta,
Na prawdę nie wiem co Cię tak rozbawiło :). Jak na razie nie podałeś, kto jest producentem wosku do profili zamkniętych dla VW, tzn konkretnie jaka firma i nazwa preparatu. Jeśli bym dysponował takimi danymi to bym wybrał preparat wprost od producenta, a nie z etykietą VW. Wiec jeśli znasz konkrety to podaj, bo ja jestem zdecydowany na użycie właśnie ich, nie chcę "iść" w marki mi nieznane. Poza tym chyba przesadzasz z tą różnicą w cenie między Twoim Pyrmo a preparatem od volkswagena:
Twój Dinitrol 1000 marki Pyrmo do profili zamkniętych - 1litr - 49,82 zł
Cavity Sealant VW - 1litr - 59,64 zł
Preservation Wax VW -1 litr - 63,40 zł
Różnica jest żadna (nie żadne x3), więc obstaję jednak przy wosku do profili vw, tylko nie wiem który wybrać.
ozzy1979 pisze:O ori wosku nie słyszałem
ale chyba czytałeś bo pisałem o nim powyżej :), a nawet pewnie widziałeś zdjecia (chyba, że się nie wyświetlają), wrzuciłem też numery z Etki itd. Pisząc ori wosk zastosowałem oczywiście skrót myślowy, zakłądając, że kazdy skapuje ze chodzi o puszkę z numerami VW który można nabyć w ASO, myślałem, że to jest oczywiste.
Przypomnę, że pytam o to, który z tych dwóch jest tym który się znajduje w progach golfów mk2 (cavity sealant czy preservation wax?).
ozzy1979 pisze:Proszę bardzo - profile zamknięte Mercedesa W124 rocznik 87 (więc ma aktualnie 26 lat) otwarte i sfocone tej wiosny:
No ok mamy zdjęcie profili w mercedesie jak zakładam zabezpieczonych fabrycznie i sfotografowanych tej wiosny. Jeśli tak to jedynie dowodzi skuteczności fabrycznego zabezpieczenia Mercedesa. Ze zdjęc można wywnioskować, że jest równie dobre jak to volkswagena.
ozzy1979 pisze: ja wiem tylko jak się kręca pewne mechanizmy w firmach i wiem, że nie ma czegoś takiego jak oryginalny wosk :-D To, że na puszcze jest logo VW czy MB czy Cadillaca nie znaczy to, że te koncerny to wyprodukowały.
Hehe no co Ty nie powiesz, przecież to jest wiedza na poziomie podstawowym i co jak co ale komuś kto ma 640 "pomógł" nie wypada pisać takich oczywistości :p. Zamiast tego podaj firmę która robi ten preparat dla Volkswagena, bo jak na razie to fajnie sobie gadamy, ale nie ma konkretów.

Dodam też, że nie chciałbym, żeby z tego wątku zrobił mi się kącik przekonywania do danej firmy, bo nie po to zakładałem ten temat. Ok podałeś raz markę której ufasz, jestem wdzięczny za pomoc, podziękowałem za poradę, przyjąłem do wiadomości, a teraz proszę o zaakceptowanie mojego wyboru :) i pomoc przy zdecydowaniu który preparat wybrać. 1 czy 2? Który będzie się bardziej nadawał? Może ktoś miał z nimi do czynienia?



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

który wosk do profili zamkniętych

Post autor: toffic » wt sie 27, 2013 23:52

sas_gti jeśli chcesz coś na prawde dobrego to przypomnij się jutro na PW, podam ci nazwę ale cena na pewno jest większa od tego co podałeś z logo VW



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

który wosk do profili zamkniętych

Post autor: sas_gti » śr sie 28, 2013 13:44

thx poszło PW



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

który wosk do profili zamkniętych

Post autor: toffic » śr sie 28, 2013 14:17

Może się przyda dla potomnych:
http://www.teroson.com.pl/p_t.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Z tym, że na tej stronie nie ma na pewno wszystkich produktów tej firmy dostępnych w PL



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

który wosk do profili zamkniętych

Post autor: sas_gti » pt wrz 06, 2013 12:16

dobra mam wszystko tutaj :D

http://www.vwgroup-paintandbody.co.uk/e ... tfaden.htm" onclick="window.open(this.href);return false;



miron012
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 20:15
Lokalizacja: Rzeszów

który wosk do profili zamkniętych

Post autor: miron012 » sob lip 29, 2017 18:43

toffic podaj mi na pw jesli możesz środek dobry do profili zamkniętych.Z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: który wosk do profili zamkniętych

Post autor: luckyboy » ndz lip 30, 2017 15:01

Tluszcz Mike Sanders



arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

który wosk do profili zamkniętych

Post autor: arka10 » śr sie 02, 2017 22:07

Do profili zamkniętych - trociny namoczone w oleju. :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości