Nietypowe stukanie pod nogami golf IV

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukjan666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt gru 30, 2008 18:13
Lokalizacja: Szczecinek

Nietypowe stukanie pod nogami golf IV

Post autor: lukjan666 » pn lis 28, 2011 22:37

Witam , mam problem dotyczący metalicznego pukania, które jest wyczuwalne pod nogami kierowcy, najczęściej przy skrecaniu w prawo, choć teraz praktycznie cały czas. Problem zaczął się w 2008, coś stukało, zostały wymienione amorki, sworznie, ale nadal stukało, później zostało wymienione przednie łożysko lewe i nagle sprawa ucichła. Przy diagnostyce po szarpakach problem znów się pojawił, ale po miesiącu zniknął sam. Do maja tego roku się nic nie działo. w zeszłym roku zostało kapitalnie wyremontowane zawieszenie i układ kierowniczy, tuleje febiego, łączniki i gumy jakiejs polskiej firmy, sworznie rts, drążki kierownicze rts i końcówki drążków delphi. W lipcu mechanik podjął się sprawdzenia sprzegubów, wymontował je, przesmarował złożył (wymienił pare kulek), ale problem nie znikł, tylko, że bezpośrednio po zabiegu stuki były mniej intensywne oraz cichsze, ale tylko na jakiś czas po 400km znów zaczeło "walić". Wiec jeździłem aby problem rozjeździć. W sierpniu golf zafundował mi niespodziankę w postaci pękniętej przekładni, wymieniłem na używkę od octavi 2003 rok, zrobiłem zbieżność i znów początki były obiecujące ale tym razem po 600km znów zaczeło walić. Podjeliśmy próbe wymiany półosi z przegubem zew. znów to samo po kilku km "stukanie". następnie obsady amortyzatorów z łożyskami, powtórka- zaczeło stukać. Stukanie staje się coraz mocniejsze, stuka czasami jak pokonuje nierówność. W zeszłym tygodniu mechanik sprawdził przekładnie i mocowanie ławy, i podejrzewa, że to może być listwa zębata, tyle tylko, że na starej jak i na nowej pukało, wiec wydaje mi sie, ze to nie magiel. Aha po tym zabiegu 50km bez pukniecia a im wiecej przejechane tym mocniej stuka. Może ktoś z was spotkał się z podobnym przypadkiem i bedzie w stanie mi pomóc, bo ręce opadają. Pozdrawiam


VW MANIAK :)

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Nietypowe stukanie pod nogami golf IV

Post autor: marcin7x5 » wt lis 29, 2011 12:54

A sprawdziłes sanki czy sa dobrze dokręcone do podwozia?



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Nietypowe stukanie pod nogami golf IV

Post autor: sokol26 » wt lis 29, 2011 13:38

Ja zasugerowałbym jeszcze spojrzenie na wydech, znam kilku takich pacjentów co gumy na wydechu były wybite, albo tłumik drgań się nie nadawał do niczego i wymieniali pół samochodu... Zresztą sam tak miałem, też pod nogami czułem walenie i wystarczyło tłumik drgań wymienić :)



Awatar użytkownika
lukjan666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt gru 30, 2008 18:13
Lokalizacja: Szczecinek

Nietypowe stukanie pod nogami golf IV

Post autor: lukjan666 » wt lis 29, 2011 21:53

Witam, sanki były sprawdzane i jest ok, zerkne w wolnym czasie na ten wydech. I jeszcze jedna uwaga im szybciej jade tym rzadziej puka :). pozdrawiam


VW MANIAK :)

wheels
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 23:13
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Nietypowe stukanie pod nogami golf IV

Post autor: wheels » śr lis 30, 2011 00:10

Sprawdź poduszki na silniku. Miałem podobny przypadek i też szukałem nie wiadomo czego w zawieszeniu itp a okazało się że poduszka ta od strony rozrządu była wybita



lukasz16sr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 23:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nietypowe stukanie pod nogami golf IV

Post autor: lukasz16sr » śr lip 26, 2017 23:58

Odswiezam temat, mial ktos cos podobnego?
Ja wlasnie przez to przechodze i idzie zwariowac



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Nietypowe stukanie pod nogami golf IV

Post autor: marcin7x5 » pt lip 28, 2017 12:49

Zaciągnij porządnie ręczny i wrzuć 1bieg i delikatnie ruszaj bez dodawania gazu tak aby prawie zdławić silnik. Jeżeli zacznie stukać to wydech do sprawdzenia. Jeżeli będzie cisza to wtedy trzeba szukać w zawieszeniu np tuleje wahaczy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości