Krzywa kierownica

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ro83rt
...
...
Posty: 82
Rejestracja: pt sty 30, 2009 17:08
Lokalizacja: TM
Kontakt:

Krzywa kierownica

Post autor: Ro83rt » sob lis 05, 2011 12:11

Witam. Od dłuższego czasu mam krzywo kierownice. Jest lekko skręcona w prawo, ale jak puszcze to auto jeździ prosto. Stało się to samo z siebie... być może po wjechaniu w dziurę... Nie pamiętam, bo to tak już z rok jest. Zbieżność mi ustawili i kierownica nadal krzywo. Co zrobić? Czy mogę wyjąć kierownicę i przełożyć o kilka stopni w lewo? Jak tak zrobię to czy w jedną stronę wtedy nie będzie mniejszy delikatnie skręt? Potem zrobię zdjęcie jak to wygląda podczas jazdy na wprost. Z góry dzięki za porady...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Krzywa kierownica

Post autor: Qto » sob lis 05, 2011 12:26

Ro83rt pisze:Zbieżność mi ustawili i kierownica nadal krzywo. Co zrobić?
jechać jeszcze raz, niech ustawią tak żeby kierownica była prosto...skoro nie zdejmowałeś kiery to przecież sama się nie przestawiła



Ro83rt
...
...
Posty: 82
Rejestracja: pt sty 30, 2009 17:08
Lokalizacja: TM
Kontakt:

Krzywa kierownica

Post autor: Ro83rt » sob lis 05, 2011 12:44

ale przed zbieżnością też była krzywa... może troszkę mniej i to było już jakiś czas temu. Przestawienie kierownicy o kilka ząbków w ogóle wchodzi w grę, czy to raczej druciarstwo? Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Krzywa kierownica

Post autor: Qto » sob lis 05, 2011 12:50

Ro83rt pisze:ale przed zbieżnością też była krzywa
no tak, dlatego pojechałeś na ustawienie zawieszenia...powinni ustawić tak żeby kierownica była prosto
Ro83rt pisze:Przestawienie kierownicy o kilka ząbków w ogóle wchodzi w grę, czy to raczej druciarstwo?
Dla mnie druciarstwo (pomijając fakt że to nie jest kilka ząbków)...na logikę, kierownicy nie zdejmowałeś i nie przestawiałeś jej, coś się stało pod autem i tam trzeba szukać przyczyny. Jakoś nie wyobrażam sobie przestawiać kierownicę po remoncie przedniego zawieszenia bo mechanicy nie potrafią poskładać tak jak powinno być - takie moje zdanie.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Krzywa kierownica

Post autor: wojtas46 » sob lis 05, 2011 14:46

Tak jak kolega Qto pisze , niech poprawiają , u mnie na zbierzności gościu najpierw zablokował kierownicę na wprost , dopiero póżniej grzebał w zawieszeniu . Ze zdjęcia wynika że przesunięcie jest dosyć spore , ja bym to reklamował



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Krzywa kierownica

Post autor: ranczer56 » ndz lis 20, 2011 12:29

Koledzy nie wiem jak Wy ale Dtr(dok.tech. rozruchowa)podaje jednoznacznie że VWregulację zbieżnosci ma tylko jednym drążkiem i wrazie i oile kierownica jest krzywo należy ją zdjąć i przestawić.Ten kto to robił wiedział co robi czyli czytał instrukcję i zna się na swoim fachu zaznaczam że mowa oVwagenie Golfie.Pozdrawiam.



Ro83rt
...
...
Posty: 82
Rejestracja: pt sty 30, 2009 17:08
Lokalizacja: TM
Kontakt:

Krzywa kierownica

Post autor: Ro83rt » ndz lis 20, 2011 14:10

nie aktualizowałem tematu... byłem na zbieżności i mi ustawili tak jak być powinno :) kierownica prosta, koszt 50 PLN.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Krzywa kierownica

Post autor: Qto » ndz lis 20, 2011 19:08

Ro83rt pisze:byłem na zbieżności i mi ustawili tak jak być powinno :) kierownica prosta, koszt 50 PLN
:bigok:



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Krzywa kierownica

Post autor: ranczer56 » pn lis 21, 2011 15:20

Tylko małe ale jak wygląda promien skrętu w lewo i prawo.Zaznaczam że piszę dokładnie o golfie 3.Ustawjając na drążkach gubimy podstawowy wymiar czyli bazę wymiarową która jest stała.



paziak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sie 09, 2012 00:52
Lokalizacja: Kraków

Krzywa kierownica

Post autor: paziak » ndz mar 24, 2013 21:55

Wymieniłem kierownice z seryjnej mk III na drewnianą Raida. Przykręciłem ją na wyprostowanych kołach. Jadąć prosto kierownica nie jest ustawiona prosto (poprzeczkami na boki równk). W czym tkwi problem ?



Awatar użytkownika
Frezer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 12, 2013 23:45
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Krzywa kierownica

Post autor: Frezer » ndz mar 24, 2013 23:12

paziak, Odkręć, ściągnij i załóż tak jak powinna być. Też raz zakładałem na prostych kołach, a była przestawiona... Powtórz tą czynność i będzie ok :bigok:


Co złego to nie ja :)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Krzywa kierownica

Post autor: Qto » ndz mar 24, 2013 23:16

paziak pisze:W czym tkwi problem ?
źle założyłeś kierownicę :bigok:
Zawsze jak zakładam to na oko staram się to zrobić prosto przy prostych kołach...wyjeżdżam na jakąś prostą, równą drogę i sprawdzam jak jest...jak ok to zostawiam jak nie to koryguję ustawienie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości