Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

domagalag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lut 07, 2007 12:29
Lokalizacja: wolbrom

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: domagalag » sob mar 19, 2011 01:12

Golf Mk2 1987r. 1.6D

Ostatnie 2 dni temu się to pojawiło i nie zawsze tak jest, a gdy już jest to w takich okolicznościach:

Jadąc sobie słyszę rytmiczne stuki gdzieś z przodu auta, nie są w rytmie obrotów silnika, tylko w rytmie prędkości samochodu, bardziej słyszę tak po prawej stronie z przodu auta, gdy prędkość wzrasta to rytm ich też. Kiedy to się dzieje? - oto dziwny przypadek:
1. Gdy jadę spokojnie lekko wciskając pedał gazu - nic nie słychać
2. Gdy jadę i bardziej docisnę pedał gazu - słychać to stukanie
3. Gdy docisnę dużo gazu lub do końca - przestaje i nic nie słychać
4, Gdy jadę z dowolną prędkością "na luzie" - nic nie słychać.

1. - I co to może być?
2. - I jak to sprawdzić?



Poproszę o pomoc...

Kod: Zaznacz cały

Edycja.: byłem jeszcze naczytać się na innych tematach i forumach.. Czy to może oznaczać kończący się żywot przegubu zewnętrznego?? Dodam, że lewy przegub tykał na skręconych kołach i mi się rozsypał pół roku temu i wymieniłem, a teraz  nie słyszę po prawej stronie tykania tylko stuki i nawet jadąc prosto... podczas jazdy trudno sprawdzić, jak to sprawdzić? czy to zewnętrzny czy wewnętrzny? [b]I miałem na półosi zamontowany odważnik wyważający, ale odpadł, w innym moim temacie - inny użytkownik tego forum mówił, że bez tego odwaznika na półosi można jeździć, czy jego brak może mieć na to jakiś wpływ??[/b]



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: Lucki » sob mar 19, 2011 11:55

Kolego jak jedziesz na wprost to nie przegub zew tylko wew sie kończy. Sprawdź jeszcze czy półośka nie jest skrzywiona



p.s

Ja walczyłem z takimi stukami 3 miesiące, wymieniłem wszystkie przeguby i zew i wew i nadal waliło. Przyczyna okazała się skrzynka biegów.


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

MelonWater
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw paź 29, 2009 23:23
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: MelonWater » sob mar 19, 2011 15:53

jak na mnie przegub wewnetrzny, mialem podobne objawy, zmienili mi zewnetrzny 120 wewnetrzny 140 i robocizna 120 i po problemie



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: golfista_1993 » ndz mar 20, 2011 22:54

Jeśli stuka na skręconych kołach to zewnętrzny, jeśli zaś w trakcie jazdy na wprost to przegub wewnętrzny. Polecam przegub firmy HART, bardzo wytrymałe :grin:

Pozdrawiam !



domagalag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lut 07, 2007 12:29
Lokalizacja: wolbrom

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: domagalag » czw mar 24, 2011 14:12

Dzięki za odpowiedzi, a powiem, że ostatnio już zgłupiałem, zrobiłem prawie 100 km i stukało tylko przez 5 km :/ trudna usterka, teraz nawet nie wiem, który to przegub ewentualnie stuka, oś jest ok, pod autem na kanale wszystko wygląda dobrze, ale nie wiem, jak hamowałem mocniej na drodze i puściłem hamulec, to wtedy dopiero pojawiły się stuki.... dodatkowo chyba muszę zobaczyć tarcze na kołach, może klocki źle dolegają, i powodują wibracje i stuki po mocniejszym przyhamowaniu?? Bo jak ostatnio jechałem, zahamowałem dosyć mocniej a potem jechałem dalej to się pojawiły stuki... Na razie są bardzo rzadko, jak mi zacznie częściej stukać to wtedy zajmę się tymi przegubami, te tarcze też pooglądam..



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: To_mas » czw mar 24, 2011 14:40

golfista_1993 pisze: Polecam przegub firmy HART, bardzo wytrymałe :grin:
a to pojechałeś :P
u nas to tak mówią: Hart chu...a wart :P
nie polecam dziadostwo, dobre jak sie chce auto sprzedać. z harta to sa najtańsze części i na prawde nikomu ich nie polecam
domagalag pisze: jak mi zacznie częściej stukać to wtedy zajmę się tymi przegubami
obyś tylko kolego nie stanął gdzieś w drodze bo będzie już za późno na to heh



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: golfista_1993 » pt mar 25, 2011 14:01

To_mas A u mnie na warsztacie firma Hart jest dobrze kojarzona... Zamontowałem już kilka takich przegubów i nikt nie przyjechał z powrotem że jest coś nie tak :D A co do tego co powiedziałeś to się zgodzę: obyś tylko kolego nie stanął gdzieś w drodze bo będzie już za późno na to heh Lepiej sprawdź te przeguby i hamulce bo jak coś się roz.... podczas jazdy to pozostaje tylko laweta niestety.



rsab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 31, 2009 11:44
Lokalizacja: Rumia

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: rsab » pt kwie 22, 2011 21:11

Witam.
Mam podobny problem więc nie zakładam nowego tematu i pozwolę sobie podłączyć się do tego. Objawy prawie takie same jak u kolegi domagalag. Ale od początku. Samochód to Golf V Variant 1,9 TDI 105 KM. Problem polega na denerwujących odgłosach stukania "czegoś" podczas przyspieszania z przodu bardziej po lewej niż prawej stronie. Bardzo delikatnie słychać to w zakresie prędkości do 60km/h. Najintensywniej słychać stuki przy prędkości 65-110 km/h (na 4 i 5 biegu). Aby sprowokować te stuki najlepiej na 4 lub piątym biegu lekko zwolnić (popuścić gaz) i dać gaz w podłogę. Pojawiło się praktycznie z dnia na dzień. Osobiście stawiałem na przegub wewnętrzny, ale znajomy mechanik (z kilkuletnim doświadczeniem w ASO) po jeździe próbnej nie do końca był przekonany że to przegub. Stawiał na opony (stukanie pojawiło się kilka dni po ich wymianie). Opony zakładałem nowe (Continental ContiPremiumContact2). W celu eliminacji opon dokonałem ponownego ich wyważenia. Wynik: wszystko OK. Dodatkowo w celu weryfikacji elementów zawieszenia pojechałem na stację diagnostyczną. Zawieszenie bez zastrzeżeń. Czy to możliwe, że przy przebiegu 125,5 tyś. kilometrów przebiegu w "piątkach" już padają przeguby wewnętrzne? A może to coś innego? Dodam, że kilka miesięcy temu bardzo podobne stuki (jak nie te same) usłyszałem pierwszy raz jadąc na trasie przy prędkości ok. 100 km/h. Na drodze był "garb" i wyniosło samochód trochę do góry (w sensie odciążyło przód samochodu) przy równo trzymanych obrotach i też zaczęło coś stukać kilka razy. Czy może mieć to związek? Proszę o sugestie co może być przyczyną owych stukań zanim zacznę wymieniać "pół samochodu" :-)

Pozdrawiam

PS. Zapomniałem dodać, że stukanie prawie zanikło podczas jazdy z wspomnianym mechanikiem i było tylko delikatnie odczuwalne (stąd jego zdanie że to opony). Mechanik jest trochę "dużym" facetem i znacznie dociążył przód i dlatego łączę te stuki z objawem sprzed kilku miesięcy opisanym wyżej. Ale czy przy większym obciążeniu przegub wewnętrzny byłby mniej słyszalny??



rsab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 31, 2009 11:44
Lokalizacja: Rumia

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: rsab » ndz maja 01, 2011 13:31

Odgrzeję temat.
Od czasu zamieszczenia ostatniego posta i zrobieniu ok. 1000km stukanie wyraźnie się nasiliło. Występuje ono przy niższych prędkościach już od 50km/h. Do tej pory objawy występowały głównie przy przyspieszaniu, a w chwili obecnej utrzymują się również przy równym trzymaniu gazu. Zaczyna mnie to martwić. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Dodam, że stukanie jest niemetaliczne i porównałbym je do odgłosu wydającego przez padnięty przegub zewnętrzny przy skręcaniu samochodem.



MelonWater
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw paź 29, 2009 23:23
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: MelonWater » ndz maja 01, 2011 14:05

moze przegub wewnetrzny? w koncu stuka ci podczas jazdy na wprost ...



Awatar użytkownika
Farin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pn maja 05, 2008 21:35
Lokalizacja: brak
Kontakt:

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: Farin » wt maja 03, 2011 23:56

odświeżę temat.
Dzisiaj 200km od domu zaczęło mi coś stukać w rytm prędkości samochodu. Na stacji zauważyłem, że stożkowa guma chroniąca przegub wewnętrzny jest pęknięta na dole i wylewa się z niej czarny jak smoła olej. Na początku b. się zdenerwowałem, bo 2 tygodnie temu oddawałem samochód do mechanika w celu uszczelnienia skrzyni - więc olej powinien wyciekać czysty - chyba, że mechanik dolał a nie wymienił;-/ Przejechałem te 200km słysząc gorsze lub słabsze klekotanie. Ostatecznie luz osi na wyjściu z silnika wzrósł z ok 1mm do ok 3-4 mm. Teraz planuję zakup przegubu wewnętrznego i zastanawiam się nad wizytą u mechanika.

Tutaj moje pytanie - czy do wymiany przegubu wewnętrznego potrzebne jest demontowanie/rozpołowienie skrzyni? czy można to zrobić z tunelu - podchodząc przegub z boku?

Z góry dziękuję!


przyjemność z bezpiecznej jazdy - bezcenne.

Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: Matt_GT » śr maja 04, 2011 20:07

Farin pisze:Tutaj moje pytanie - czy do wymiany przegubu wewnętrznego potrzebne jest demontowanie/rozpołowienie skrzyni?
Nie
Farin pisze:czy można to zrobić z tunelu
Tak:)
Żeby wymienić przegub wewnętrzny musisz wyjąć półoś. Zdejmujesz koło, wybijasz sworzeń a i wcześniej odkręć śrubę centralną. Następnie odchylasz zwrotnice i wysuwasz półoś. Wtedy bierzesz klucz imbus/torx i odkręcasz 6 śrub przegubu wewnętrznego. Także zostaje Ci tylko wymiana przegubu i złożenie wszystkiego z powrotem. pozdro



Awatar użytkownika
Farin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pn maja 05, 2008 21:35
Lokalizacja: brak
Kontakt:

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: Farin » śr maja 04, 2011 20:29

Wymiana wydaje się prosta - jednak brak tunelu sprawia, że będę musiał skorzystać z pomocy mechanika;-/ Już się dowiedziałem, że przegub od 100zł i 80-100zł robocizna. Mimo wszystko rozsądniej będzie wypłukać się i naprawić to tutaj, niż wracać w rodzinne strony na kanał - ryzykując utratę napędu.

Chociaż muszę przyznać - że na chwilę obecną stukanie ucichło zupełnie! Pasta grafitowa pewnie całkiem wyleciała. Mimo to - obawiam się, że mogę nie dojechać 350km w takim stanie - jak sądzicie?


przyjemność z bezpiecznej jazdy - bezcenne.

Awatar użytkownika
sawawawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 20, 2010 22:19
Lokalizacja: hamb/sul

Stuki z przodu tylko gdy średnio pedał gazu wciśnięty

Post autor: sawawawa » ndz cze 26, 2011 00:58

Witam
Czy ktoś poradził sobie z tym problemem co rsab i domagalag
Mam podobny problem i już mi ręce opadają.Nikt nie potrafi znaleźć przyczyny tego hałasu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości