Oslona pod silnik, ktora wybrac.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Oslona pod silnik, ktora wybrac.

Post autor: damiannn » pn lis 15, 2010 23:13

Strzaskalem boczki oslony pod silnik a przed zima pasuje zalozyc coby nie pochlapac i nie miec glupich problemow typu wigloc na polaczeniu rozrusznik-aku :)

Na allegro pelno tego jest. Mozemy je podzielic na dwie grupy:
1. Wykonane z HDPE/polietylen niby gietka itp np.:
http://allegro.pl/oslona-silnika-kpl-vw ... 47784.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Maja tez wersje z wygluszeniem za prawie 200 zl, mysle ze to wygluszenie o dupe rozbic i szkoda przeplacac. Wiekszosc oslon na allegro pochodzi wlasnie od tego producenta - Rezwa-Plast.

2. Wykoanane z ABSu, i tutaj kolesie na aukcjach oczywiscie jada po polietylenie :D

Z ktorego materialu macie, ktora waszym zdaniem jest lepsza? Poprzednia bylo mega twarda wiec wydaje mi sie ze byla z ABSu ale glowy sobie nie dam uciac.

Sa jeszcze metalowe za 300 zl ale nie chce takiego balastu dzwigac i mialem przejsca z metalowa w innym aucie :)

Czy ktos orientuje ile kosztuje oryginal 3 czesciowy do diesla albo dysponuje taka uzywka ?:)



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Oslona pod silnik, ktora wybrac.

Post autor: italiano_83 » sob lis 20, 2010 22:39

Odnośnie osłon dolnych silnika to ja ci powiem tak, o ile te małe boczne można kupić sobie zamienniki o tyle płytę lepiej kupić ori, ten szmelc z Allegro jest twardy i kruchy, o byle co się puknie i pęka jak porcelana , a samo spasowanie otworów montażowych pozostawia dużo do życzenia :bajer:
Jak mi pękła ta mała osłona boczna to kupiłem zamiennik i od razu widać różnice w materiale(cienki i nie tak "plastyczny" jak ori ) , o ile spasowanie było dobre o tyle spinki badziewne i przekładałem je ze starej osłony. Osłona metalowa to przerost formy nad treścią, kup używkę ori w dobrym stanie albo nową z ASO, będziesz miał spokój.
Małą boczną osłonę mam wykonaną z " HDPE/polietylen "


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Oslona pod silnik, ktora wybrac.

Post autor: sklejku » ndz lis 21, 2010 08:54

Powiem ci tak kolego jako ze wymienialem oslone rowniez jak kolega napisal juz wyzej to gruby badziew jesli chodzi o podrobki, otwory montarzowe nie pasuja musialem przewiercac od nowa, zamontowanie i odpowiednie dopasowanie bocznych oslon -koszmar ;D ale jak narazie nic nie peklo odkrecila mi sie tylko sruba z tylu (ktora oczywiscie byla prowizorycznie dokrecona bo nic nie pasowalo) co do wytrzymalosci to nie narzekam uderzona kilka razy nie pekla nawet po zimie jak za tandete 80zl to polecam bo na orginal szkoda kasy wg mnie lepiej chwile poklac i zalozyc tansza przeciez to tylko zabudowa a nie czesc mechaniczna Pozdrawiam


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Oslona pod silnik, ktora wybrac.

Post autor: art_2008_a_ » pn lis 22, 2010 14:46

sklejku pisze:to gruby badziew jesli chodzi o podrobki, otwory montarzowe nie pasuja musialem przewiercac od nowa,
niestety potwierdzam, też kiedyś się nakombinowałem aby przykręcić swoją, no ale jakoś jeździ do dziś - oczywiście trochę popękała już tu i tam. Jeśli masz czas to poszukaj nawet używki byle ori.



Awatar użytkownika
_Lucas_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt maja 25, 2010 22:44
Lokalizacja: Słubice FSL

Oslona pod silnik, ktora wybrac.

Post autor: _Lucas_ » pn lis 29, 2010 22:13

To jak to w końcu jest z tymi osłonami, a co powiedzie na to jeżeli mam osłony boczne i potrzebuję tylko tą główną jest sens kupowania tego z tej aukcji z allegro od firmy REZAW-PLAST? Miał ktoś z nimi do czynienia i konkretnie może opisać jak wyglądają produkty tej firmy? :pub:



Awatar użytkownika
POLUX888
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw lis 25, 2010 12:42
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Oslona pod silnik, ktora wybrac.

Post autor: POLUX888 » ndz gru 05, 2010 12:19

italiano_83 pisze: Osłona metalowa to przerost formy nad treścią, kup używkę ori w dobrym stanie albo nową z ASO, będziesz miał spokój.
"
Właśnie gdzie dostane metalowy komplet osłon lub chociaż środkową osłonę metalową???????????????Pytam ponieważ środkowej nie mam wcale a boczne są w kiepskim stanie???????? pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
ps. oczywiście osłony do golfa mk4.


Festina lente!!
moja Lalunia:P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=440963" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam lampy Hella Black do MK3 ,

Awatar użytkownika
Szymon Jarosz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 804
Rejestracja: wt mar 30, 2010 19:59
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Oslona pod silnik, ktora wybrac.

Post autor: Szymon Jarosz » ndz gru 05, 2010 16:12

POLUX888 pisze:
italiano_83 pisze: Osłona metalowa to przerost formy nad treścią, kup używkę ori w dobrym stanie albo nową z ASO, będziesz miał spokój.
"
Właśnie gdzie dostane metalowy komplet osłon lub chociaż środkową osłonę metalową???????????????Pytam ponieważ środkowej nie mam wcale a boczne są w kiepskim stanie???????? pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
ps. oczywiście osłony do golfa mk4.
http://moto.allegro.pl/oslona-obudowa-s ... 70933.html" onclick="window.open(this.href);return false; Ja wczoraj to przegladalem :pub:


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Oslona pod silnik, ktora wybrac.

Post autor: checin » wt gru 20, 2011 12:29

Mam teraz ten sam problem. Musze bupić komplet osłon, nie orientujecie się czy te osłony są już lepszej jakośći? Pozdrawiam


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

wheels
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 23:13
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Oslona pod silnik, ktora wybrac.

Post autor: wheels » czw gru 22, 2011 00:05

Kolego kupuj osłonę tylko i wyłacznie z REZWY jest lepsza niż oryginalna a na pewno wytrzymalsza mam taką 2 rok i i polecam



Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Oslona pod silnik, ktora wybrac.

Post autor: checin » czw gru 22, 2011 12:10

Własnie nie miałe czasu na odpowiedz i kupiłem. Czy to taka: http://allegro.pl/show_item.php?item=1994657494" onclick="window.open(this.href);return false;


Pozdrawiam


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

wheels
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 23:13
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Oslona pod silnik, ktora wybrac.

Post autor: wheels » czw gru 22, 2011 23:27

Tak kolego dokładnie taka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości