[mk4] wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Qto, italiano_83, Michał_1977, VIP

wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Postprzez Tosiek24 » Śr paź 13, 2010 13:08

Witam. Proszę o pomoc w temacie wymiany sprężyn.

Jakieś 3 miesiące temu pękła mi lewa, przednia sprężyna. Mój mechanik wymienił obie przednie.....
Od początku zwróciłem uwage, że po wymianie przód jest wyższy o jakieś 2,5cm od tyłu. Mechanik
zapewniał że to kwestia ich nowości i że z czasem auto wróci do normy...
Niestety sytuacja się nie zmienia, a po tym jak sprawdziłem sobie oznakowania sprężyn okazało się, że tył jest oznakowany kolorem zielony zielony, natomiast nowe sprężyny z przodu mają oznakowanie zielony różowy (może pomarańczowy... nie do końca w świetle lampy da się określić kolor...)

Nie znam się na tym więc chciałbym wiedzieć czy mechanik jednak wybrał nieodpowiedni rodzaj sprężyn... a jeśli tak to jakie są prawidłowe??

Słyszałem również opinie, że powinno się wymienić również tył - chodzi o to, że stare, wyrobione z tyłu mogą wpływać negatywnie na zachowanie samochodu na drodze????? po tych 3 miesiącach nic takiego nie stwierdziłem....

Proszę o pomoc.....
Tosiek24
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 0s
Auto: Golf IV
Silnik: 1.4

Postprzez wielblad2 » Śr paź 13, 2010 18:31

z biegiem czasu wróci wszystko do normy ale to nie kwestia 2-3 miechy dla kogoś kto mało jeździ - nic nie powinno się dziać pod warunkiem że były to nówki sztuki .Co do tyłu to sprawa bardzo prosta do wykonania samemu nawet pod blokiem sam robiłem. :okej:
pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.
wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia

Online: 6d 7h 3m
Auto: MK4 1.9 SDI
Silnik: AGP

Postprzez greg » Cz paź 14, 2010 14:36

oryginalnie twój golfik miał sprężyny inne - z przodu mają oznaczenie np 2 zielone paski i 1 niebieski. Założono ci sprężyny od innej wersji silnika lub innego wyposażenia :bigok:
greg

Postprzez greg » Cz paź 14, 2010 14:37

wielblad2 napisał(a):z biegiem czasu wróci wszystko do normy

no - wsadź pod maskę worek kartofli i może akurat siądzie tyle co trzeba :bajer: żeby usiadły sprężyny zbiegiem czasu
greg

Postprzez wielblad2 » Pt paź 15, 2010 10:36

greg, sory nie doczytałem kwestii oznaczenia :grrr:
pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.
wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia

Online: 6d 7h 3m
Auto: MK4 1.9 SDI
Silnik: AGP

Postprzez greg » Pt paź 15, 2010 21:54

wielblad2 napisał(a):sory nie doczytałem kwestii oznaczenia

luzik - chodzi o to że zgadzam się - siądą sprężyny ale jeśli założył i jest różnica 2,5 cm i różnica w kolorach (no mechanik chyba daltonista) to nie aż tyle siądą
greg

Re: wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Postprzez Tosiek24 » Śr paź 20, 2010 16:32

Ok. dzięki!! Już wiem na czym stoje:) Jak dobrze wszystko zrozumiałwm, to myśle że najlepsze rozwiązanie to ponowna wymiana przodu i ostatecznie te aktualnie wymienione puszcze na allegro..... Zależy co załatwie u mojego mechanika...... W sumie to zawalił.. pewnie nie sprawdził oznakowania. Jestem stałym klientem więc myśle że sie dogadamy..... Jeszcze raz dzięki!! Pozdrawiam.
Tosiek24
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 0s
Auto: Golf IV
Silnik: 1.4

Postprzez wojciech_69 » So sie 06, 2011 16:51

Witam!
Również mam niepokojący problem z przednimi sprężynami w moim golfie 1.4 16V. Jakieś dwa lata temu pękła mi prawa sprężyna przednia i mechanik wymienił mi tylko tą jedną. Od tamtej pory (tak przynajmniej mi się wydaje) słychać dziwne stukanie w trakcie jazdy po nierównej nawierzchni. Podarowałem to sobie bo myślałem, że to może być wina np luzów na drążku czy zużytego wahacza, jednak teraz jakiś miesiąc temu pękła mi ponownie druga sprężyna (oryginalna, koloru czerwonego) i mechanik wymienił mi tym razem obie (na które czekałem dwa dni bo były zamawiane rzekomo oryginalne i stąd ta zwłoka). Prowadząc auto do naprawy cały czas myślałem, że w końcu to uporczywe stukanie ustanie i auto będzie jak niegdyś... jednak się myliłem, stukanie nadal słychać a sprężyny które mi wsadzono (koloru czarnego)podniosły auto o ok. 5cm w górę. I jak samo jak u kolegi: "auto dojdzie do normalnego położenia po pewnym czasie"- jak stwierdził mechanik. Ostatnio byłem u innego mechanika, który powiedział mi, iż to stukanie może być spowodowane podwyższeniem auta i stukaniem podwozia w skutek nieoryginalnych sprężyn (coś z amortyzatorami i sprężynami mi tłumaczył i ich wspólnej pracy).
Czy to prawda? Doradźcie proszę bo już sam nie wiem co zrobić. Aha, sprężyny będę wymieniał na niższe - widziałem na allegro jakieś przykładowe koloru czerwonego ale obniżane - mierzyłem swoją starą pękniętą i miała ok 29 cm wysokości a ta którą teraz mi wymienił (razem z tą pękniętą) miała ok 34 cm....
Ładna różnica, prawda? Aż boję się pomyśleć co teraz tam siedzi...
wojciech_69
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 3h 54m

Postprzez Mandriv19 » So sie 20, 2011 09:11

wojciech_69 napisał(a):Witam!
Również mam niepokojący problem z przednimi sprężynami w moim golfie 1.4 16V. Jakieś dwa lata temu pękła mi prawa sprężyna przednia i mechanik wymienił mi tylko tą jedną. Od tamtej pory (tak przynajmniej mi się wydaje) słychać dziwne stukanie w trakcie jazdy po nierównej nawierzchni. Podarowałem to sobie bo myślałem, że to może być wina np luzów na drążku czy zużytego wahacza, jednak teraz jakiś miesiąc temu pękła mi ponownie druga sprężyna (oryginalna, koloru czerwonego) i mechanik wymienił mi tym razem obie (na które czekałem dwa dni bo były zamawiane rzekomo oryginalne i stąd ta zwłoka). Prowadząc auto do naprawy cały czas myślałem, że w końcu to uporczywe stukanie ustanie i auto będzie jak niegdyś... jednak się myliłem, stukanie nadal słychać a sprężyny które mi wsadzono (koloru czarnego)podniosły auto o ok. 5cm w górę. I jak samo jak u kolegi: "auto dojdzie do normalnego położenia po pewnym czasie"- jak stwierdził mechanik. Ostatnio byłem u innego mechanika, który powiedział mi, iż to stukanie może być spowodowane podwyższeniem auta i stukaniem podwozia w skutek nieoryginalnych sprężyn (coś z amortyzatorami i sprężynami mi tłumaczył i ich wspólnej pracy).
Czy to prawda? Doradźcie proszę bo już sam nie wiem co zrobić. Aha, sprężyny będę wymieniał na niższe - widziałem na allegro jakieś przykładowe koloru czerwonego ale obniżane - mierzyłem swoją starą pękniętą i miała ok 29 cm wysokości a ta którą teraz mi wymienił (razem z tą pękniętą) miała ok 34 cm....
Ładna różnica, prawda? Aż boję się pomyśleć co teraz tam siedzi...

dlatego najlepiej kupywac samemu w sklepach czy hurtowniach po sprawdzeniu vin itp itd.po prostu masz niewłaściwie dobrane sprężyny do swojego zawieszenia, moze od wersji z wiekszym silnikiem
warto sobie po sprawdzac po czytac co nieco np: w tym linku http://automotive.lesjoforsab.com/autom ... &s=javacat wybierasz marke i model i pokazuja ci sie sprezyny fimry lesjoforse do golf iv kazdej wersji slinka , cos podobnego ma marka KYB. po wybraniu marki modelu oraz wersji silnika wchodzisz w schow articles i wyswietla wersje sprezyn do twego auta
Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 11h 33m
Auto: MK IV 1.6
Silnik: AKL

Postprzez czarekcw » Śr sie 24, 2011 00:03

A ja właśnie chce innego efektu, przód stoi wyżej od tyłu i chciałbym tył podnieść (wymóg polskich dróg gruntowych, jakimi często się poruszam). Same sprężyny idzie wymienić czy też i amortyzatory?
Jaki mam kod wyposażenia:
1GA: przednie amortyzatory, basic design

Może coś to pomoże w diagnozie.
Mój MK4 AKL "BASIS" viewtopic.php?f=89&t=413429
Obrazek
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla

Online: 175d 15h 25m
Ostrzeżenia: 1
Auto: MK4
Silnik: AKL

Postprzez grg474 » Wt sie 30, 2011 22:04

czarekcw, kup sprężyny dla aut do jazdy po złych drogach :)
1J0 511 115G - kolory 3srebrne 1 zielony
Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
grg474
Lord GTI
Lord GTI

Online: 27d 5h 59m
Auto: mk4
Silnik: AXR

Powrót do Podwozie i zawieszenie