konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lelo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 28, 2007 19:01
Lokalizacja: Polska

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: lelo » pn gru 13, 2010 22:37

a czy jako farby nie mogę użyć normalnego podkładu pod bazę akrylową ? Mam tez oczywiście lakier z mieszalni :)) ale szkoda mi go na podłogę.
Powierzchnie są wielkościowo takie sobie. Czy ten BodySafe się nie nadaje ? Przecież Valvoline to ponoć jedne z lepszych środków i jest toto dość elastyczne po zastygnięciu.

Nie wiem czy nie zostawię tego do wiosny, jak mam teraz znowu spaprać a potem poprawiać. To już wolę na wiosnę zrobić całośc od nowa.
Poza tym są jeszcze do zrobienia takie kwestie jak dziura w progu od strony błotnika. Nie jest duża, nie jest to obszar gdzie (wg strzałek podkłada się) lewarek - spawać ? nie spawać ?

Jeżeli spawać to rozumiem że procedury przed kładzeniem tego twardszego barana (który później ma być lakierowany pod kolor) takie same ?



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: SZOPENN » pn gru 13, 2010 22:55

lelo pisze:a czy jako farby nie mogę użyć normalnego podkładu pod bazę akrylową ? Mam tez oczywiście lakier z mieszalni :)) ale szkoda mi go na podłogę.
Powierzchnie są wielkościowo takie sobie. Czy ten BodySafe się nie nadaje ? Przecież Valvoline to ponoć jedne z lepszych środków i jest toto dość elastyczne po zastygnięciu.
niestety jak wyczyścisz to podkład epoksydowy raczej tylko i wyłącznie. Dobrze izoluje, świetnie wypełnia, dobrze się trzyma..... lakier na podkład iść musi bo w razie pęknięcia konserwacji to po prostu pociągnie wilgoć i zacznie ci rdzewieć....

Bodysafe - to taki sam produkt jak bitgum, najgorszy syf jaki możesz se położyć.. czyli smoła na pędzel, nigdy nie zasycha.. zdziera się go po prostu palcami, paznokciami... sam se spróbuj jak ci zostało pokryć coś i na drugi dzień przejechać ręką. Ponadto jest strasznie lepkie i zbiera cały syf kurz itp.... przy warunkach w których podwozie szura się np o śnieg to nie ma szans przetrwać niestety...
lelo pisze:Nie wiem czy nie zostawię tego do wiosny, jak mam teraz znowu spaprać a potem poprawiać. To już wolę na wiosnę zrobić całośc od nowa.
Poza tym są jeszcze do zrobienia takie kwestie jak dziura w progu od strony błotnika. Nie jest duża, nie jest to obszar gdzie (wg strzałek podkłada się) lewarek - spawać ? nie spawać ?
w takim wypadku weź na pędzel smar ŁT i zapieprz tą rdze, później będzie problem z odtłuszczeniem to fakt, ale jak będziesz regularnie sobie natłuszczał to powinno się trzymać...
lelo pisze:Poza tym są jeszcze do zrobienia takie kwestie jak dziura w progu od strony błotnika. Nie jest duża, nie jest to obszar gdzie (wg strzałek podkłada się) lewarek - spawać ? nie spawać ?
spawać nie spawać, pewnie w tym wypadku trzeba bedzie spawać, reszta tak samo.. i musi byc... sucho..



student602
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 19:32

Re: konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: student602 » sob kwie 09, 2011 19:58

Witam panowie, mam pytanie czym można pokryć oryginalną konserwację tam gdzie nie ma korozji? Na podwoziu w kilku miejscach jest rdza i na to będę dawał brunox, podkład epoksydowy ,akryl , masa uszczelniająca na spawy i łączenie blach i bitgum. Mam 2 litry podkładu epoksydowego i nie wiem czy będzie dobry na oryginalną konserwację bez zdzierania jej tylko umyć,zmatowić, odtłuścić,epoksyd,akryl i na wszystko bitgum ?



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: Xabingo » sob kwie 09, 2011 22:06

Dodam od siebie - ostatnio konserwowałem podłogę od wewnątrz i potrzebowałem konserwacji która po wyschnięciu nie lepi się jak np.bitgum. Kupiłem konserwację na pędzel firmy BOLL: http://allegro.pl/boll-srodek-do-konser ... 15602.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jestem z niej zadowolony, bo po wyschnięciu jest nie brudząca i nie lepi się.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: SZOPENN » ndz kwie 17, 2011 00:28

jak z elastycznością tej masy???



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: Xabingo » ndz kwie 17, 2011 12:21

SZOPENN pisze:jak z elastycznością tej masy???
Jest elastyczna i nie pęka, kładłem ją na podłodze, po wyschnięciu gdy kładłem maty to po niej chodziłem i nigdzie nie pękała.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 884
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: Marcin TDI » ndz kwie 17, 2011 19:36

Ta masa akurat spoko jest,ale np. baranek pod pistolet to lipa. Tą masą od wewnątrz przeważnie konserwuję podłogę i od dołu jak coś spawane


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 884
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: Marcin TDI » ndz kwie 17, 2011 19:38

SZOPENN pisze:tak korki spustowe lakieru na etapie produkcji, nazywaj jak chcesz.

:shock:


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: SZOPENN » ndz kwie 17, 2011 20:58

jest pochodny środek równieżo nazwie AUTOGUM firmy MOTO GAMA, ja go niestosowałem bo na razie eksperymentowałem tylko z poliuretanami, ale mam kogoś kto mi glosi pochlebne opinie... może skusze się na jedną puszkę 1L bo drogi nie jest... tak z ciekawości sprawdzić.

Takie środki również można kłaść pistoletem od baranka żeby otrzymać strukturke..



MelonA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 24, 2014 14:44

Re: konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: MelonA » pn lis 24, 2014 14:55

Mam problem użyłem tego tekylu, który tu radzicie, ale chyba za dużo, bo wszystko się dosłownie lepi, wcale nie schnie. Czy ktoś próbował tego:
http://www.tectyl.pl/emakon.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A najlepiej jakby były na zmywanie tektylu domowe sposoby, żebym nie musiał znowu kasy wydawać ;/ Jednak takie osoby zielone jak ja nie powinny tykac się niektórych rzeczy :los2:



mr.White69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 22, 2014 13:35

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: mr.White69 » pn gru 22, 2014 17:09

Ja robiłem podłoge najpierw podkładem epoxydowym - następnie środek natryskowy Raptor polska.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości