konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: Semian » śr wrz 15, 2010 00:34

jako ze ostatnio zglebialem ten temat polecam na miejsca w ktorych wystepowala korozja srodek RC 900 koszt ok 60 zl na 400ml na to srodek firmy valvoline tectyl 190 jest to baranek , ktory nastepnnie mozna dodatkowo polakierowac


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: Matt_GT » śr wrz 15, 2010 19:45

Ja ostatnio konserwowałem 2 tylne nadkola. Myłem myjką ciśnieniową, czekałem aż wyschnie. W miejscach gdzie była ruda to czyściłem do gołej blachy, odrdzewiałem, przemywałem benzyną ekstrakcyjną, portem kładłem farbę podkładową na rdzę a następnie bitum czy bitgum( nie chce mi się iść do garażu i spr. dokładnie :jezor: ) tego ostatniego to kładłem 2 warstwy bo rozgrzewałem go żeby lepiej wlał się w zakamarki. Mam nadzieję, że parę ładnych latek to potrzyma. :hmm: Ps. konserwowałem tak podłużnice w tamtym roku i jeszcze nigdzie ruda się nie pokazuje :bajer:



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: SZOPENN » śr wrz 15, 2010 20:03

bitgum oraz bitex to są najsłąbsze środki, tego nie chce używać



Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: Semian » czw wrz 16, 2010 00:18

dlatego polecam srodki volvalina ostatecznie app


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: SZOPENN » czw wrz 16, 2010 08:49

valvoline to też słabe środki według mnie.. użwałem w poprzednim aucie, baranek po dwóch latach odpadał kawałkami - twardy... objętościowo też się kurczył podczas kładzenia....

na dniach będę testował

1. baranek wurth
2. baranek forch
3. baranek app U210 - ten już miałem okazję pozginać w ręku, kawałek dlugośc 2 cm, grubość do 5 mm.... wytrzymał około 15 min zginania zanim pękł, za każdym razem wracał do pierwotnej formy po wygięciu - w sumie byłem zaskoczony, niezły jest, elastyczny... teraz tylko jak długo on pozostaje taki elastyczny?
4. baranek DINITROL 447 - w zależnosći od ceny oczywiście - jeśli do 25 zł to będę miał, powyżej nie kupuje
5. Masa uszczelniająca WURTH pod pędzel, rozcieńczona i zalana do pistoletu do podwozi - ciekawi mnie efekt...

Pozostają inne rekomendowane środki których nie sprawdzę raczej ze względu na cenę
6. baranki 3m
7. baranki Terotex Teroson Super 3000

Kolejna opcja to

1. Pistolet do mas polimerowych - koszt 300 - 500 zł
2. Masy polimerowe - efekt fabryka - 300 ml koszt około 30 zl, może by coś taniej znalazł...



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: perki » pn wrz 27, 2010 19:33

do pistoletow cisnieniowych jaki srodek wybrac w rozsadnej cenie ?



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: SZOPENN » wt wrz 28, 2010 23:44

weź APP U210...



mac-pol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 18, 2010 14:17
Lokalizacja: Pomorskie/Gdańsk

Re: konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: mac-pol » pn paź 25, 2010 10:57

Mam pytanie odnośnie pistoletu do robienia natrysków.
Czy do natrysku środków konserwujących na podwozie można użyć tego samego pistoletu co do lakierów.
Czy to zupełnie inny sprzęt.

pozdrawiam


mac-pol

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: SZOPENN » pn paź 25, 2010 17:27

nie, to są inne pistolety bo masy są gęste... dysza musi być duża (allegro - pistolet do baranka.konserwacji UBS)... ponadto jeśli poważnie podchodzisz do tematu konserwacji to nie używaj żądnych baranków bo to wszystko to jest kupa...

uzywaj mas poliuretanowych i polimerowych i do tego specjalny pistol... (zajrzyj w mój wątek o golfie tam są fotki takiego cuda)



Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: Semian » wt paź 26, 2010 21:11

SZOPENN z tego co rozmawialem z kilkoma sprzedawcami powiedzieli ze valvoline to jedna najlepszych marek ,jeden sprzedawca stwierdzil ze jak ktos chce sie porzadnie zabrac za konserwacje to app odpada i ze poleca srodki valvolina , ja jedynie uzylem na sprawdzenie tactyla 190 ale w spraju ,powiem ze jest ok ,wiadomo trzeba by bylo kupic jeszcze puszcze 1l na pistolet i dokladnie sie wypowiedziec , mozliwe ze dlatego u Ciebie odpadlo bo zle przygotowales podloze


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: SZOPENN » wt paź 26, 2010 23:10

Semianek pisze:SZOPENN z tego co rozmawialem z kilkoma sprzedawcami powiedzieli ze valvoline to jedna najlepszych marek ,jeden sprzedawca stwierdzil ze jak ktos chce sie porzadnie zabrac za konserwacje to app odpada i ze poleca srodki valvolina
valvoline dla mnie idealny do rozpałki :hmm:
Semianek pisze: mozliwe ze dlatego u Ciebie odpadlo bo zle przygotowales podloze
nie.... po prostu baranki po 10 czy 20 zł nie spełniają roli.... dlaczego? zapytaj fabryki - ona ich nie stosuje. Baranek EXTRA BODY zachowywał się tak samo jak valvoline, tak samo również się go kładło. Jeśli chodzi o skład chemiczny, to popatrz bo każda firma daje karte techniczną produktu i zobaczysz że baranki od 10 - 20 zł to jest to samo... obojętnie czy to wurth, czy novol czy co innego.

Zaś APP U210 ma zrobione tym auto mój znajomy i jak na baranka to uważam że super elastyczne i gumowate... ten środek mogę polecić jeśli ktoś się upiera na "baranka z puszki 1L". Bo ja na swoje auto tego bym niestety nie położył mimo wszystko ...



lelo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 28, 2007 19:01
Lokalizacja: Polska

Re: konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: lelo » pn gru 13, 2010 11:14

Koledzy, mam taki problem..

Otóż po zaspawaniu dziur po korkach gumowych (6 szt, MK3), pomalowaniu podkładem, położyłem konserwację...

i tutaj mój błąd.. bo wybrałem środek z Boll'a (ten 2w1). Babka w sklepie mnie wprowadziła w błąd, że to się niby nadaje na podwozie.
Od razu byłem zaniepokojony że po zastygnięciu robi się toto dość twarde. Teraz już wiem że do podłogi się to nie nadaje :))

Teraz po kilku tygodniach, schodzę pod samochód i normalnie się załamałem. Na szarej położonej masie pojawiły się rdzawe zacieki :(
Po dokładnym przyjrzeniu widać że w tych miejscach pojawiły się pęknięcia tej masy. Teraz mam zamiar to zedrzeć i położyć wcześniej kupiony Tectyl BodySafe (wcześniej mam zamiar tak samo za podkładować i dodatkowo pomalować chlorokauczukiem - tu moje pierwsze pytanie czy dobrze się tym razem zabieram do tego ?).

Druga sprawa, ten nieszczęsny środek z Bolla, pytanie czemu przy pęknięciach od razu wyszła rdza ? a inne kawałki które zostawiłem tylko pomalowane podkładem wyglądają OK. Czy możliwe żeby masa ta, pękając spowodowała również pęknięcie podkładu i w efekcie zrobienie szparki aż do samej blachy ?
Poza tym, skoro to jest niby "baranek" do progów itp., to co to za badziewie jak ma zaraz pękać i rdza wychodzić ?

Poza tym zastanawiam się teraz czym wypełnić od środka fragmenty zdartej podłogi (tej czarnej płyty wgrzewanej) w okolicach owych korków. Czy tym samym co na zewnątrz ?



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: SZOPENN » pn gru 13, 2010 21:48

Kolego.... powiem tak.

Mówisz że zaspawałeś korki podłogowe, ok.. twój problem bo jest taka zasada... jeśli się da nie spawać to nie spawamy. I moim zdaniem zrobiłeś zajebisty błąd bo jeśli brakowało Ci korków podłogowych, to mogłeś kupić jakieś na szrocie albo po prostu nowe w ASO - kosztują grosze. Dzięki temu w ogóle byś nie spawał, korek można wkleić na masę poliuretanową np klej do szyb.

To co się stało z BOllem to jedno... ale to że zardzewiało to Twoja wina. Po spawaniu należy dokładnie odtłuścić oraz położyć podkład epoksydowy a następnie lakier i nie żaden spray tylko lakier z mieszalni, choćby akryl. Na to dopiero dajemy baranek. Farba chlorokauczuk to kolejny wymysł, mozesz se nią płoty malować ale nie auto.

Nie wiem dlaczego produkt Bolla ci się tak zachował, ale jeśli chodzi o samą elastyczność... to środek zabezpieczający podwozie powinien zachowywać się elastycznie więc trudno powiedzieć dlaczego BOLL ci spłyną. A może kładłeś go w wilgotnym pomieszczeniu? nie nagrzanym?? może przyszło Ci do głowy kłaść przy obecnej temperaturze i wilgotności? Taki środek powinien dobrze się utwardzić w odpowiedniej temperaturze i wilgotności...

Jeśli chcesz to potraktować TECTYL BODY SAFE teraz - czyli smołą - to ja życzę powodzenia :hmm: Po bodysafe będzie jeszcze gorzej. Zaś jak nie masz kasy to tutaj z tego co się zorientowałem między ludźmi to z tanich środków AUTOGUMA ponoć jest niezła, zachowuje elastyczność, wysycha i bardzo dobrze trzyma się podłoża.

lelo pisze:Druga sprawa, ten nieszczęsny środek z Bolla, pytanie czemu przy pęknięciach od razu wyszła rdza ? a inne kawałki które zostawiłem tylko pomalowane podkładem wyglądają OK. Czy możliwe żeby masa ta, pękając spowodowała również pęknięcie podkładu i w efekcie zrobienie szparki aż do samej blachy ?
Poza tym, skoro to jest niby "baranek" do progów itp., to co to za badziewie jak ma zaraz pękać i rdza wychodzić ?
Zrobiłeś błąd bo zacząłeś spawać.... spawanie to jest ostateczność i w ogóle, spawanie korków spustowych podłogi... nie no gratuluje wyobraźni :hehe: NIe wiem jaki podkład stosowałeś, ale z opisanych mi metod wynikałoby, że pewnie zastosowałeś podkład tlenkowy czerwony w wersji stoczniowy :rotfl: Nie dziw się że jest jak jest, każdy podkład chłonie wodę i powinien przed baranem być pokryty farbą. Jeśli stosowałeś tlenkowy podkład ze sklepu chemicznego to tym bardziej to się do niczego nie nadaje... :hmm: :helm:



lelo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 28, 2007 19:01
Lokalizacja: Polska

konserwacja podwozia jaki środek wybrać

Post autor: lelo » pn gru 13, 2010 22:13

Ok, dzięki kolego za odpowiedź. Jednak nie rozumiem dlaczego tak się dziwisz temu spawaniu. Przede wszystkim dookoła tych korków miałem już zgnitą podłogę (większość MK3 z tego co widzę tak ma). Korki oryginalne w ASO to nawet kupowałem do podłużnić i progów. Więc nie jestem zwolennikiem spawania z braku korka - nie w tym rzecz, nie patrz na mnie w ten sposób a widzę że tak odebrałeś ;) Brakuje mi po prostu doświadczenia :P

Po zeszlifowaniu wszystkiego do gołej blachy dziury były du..ne że hoho :)
Aczkolwiek teraz wiem.. że nawet jak były wielkie dziury to mogłem pewnie wkleić od środka łatki z jakiegoś ocynku używając jakiejś żywicy z włóknem. Fakt, że teraz rdza wychodzi w pierwszej kolejności na spawach :/

Te korki (nazywasz je spustowe) z tego co wiem, to przez te dziury na etapie produkcji leje się farba czy jakoś tak, a później jest to zalepiane tymi korkami. Poza tym, co zauważyłem: korki te (w podłodze od środka samochodu) są dodatkowo na jakimś silikonie, więc na pewno nie pełnią one roli jakiegoś odprowadzania bieżącej wody czy coś.

Na pewno nie chciałem korków wklejać z powrotem, z tego względu że w oryginale, są one kryte od spodu bezpośrednio konserwacją.. i właśnie w tym miejscu konserwacja odpada w pierwszej kolejności (korek się ugina nawet pod naciskiem stopy).

Czyli podsumowując, sugerujesz że mam nie robić tego Tectylem BodySafe ?
.. a jeśli tak to najpierw:
Po spawaniu należy dokładnie odtłuścić oraz położyć podkład epoksydowy a następnie lakier i nie żaden spray tylko lakier z mieszalni, choćby akryl. Na to dopiero dajemy baranek.
a na to BodySafe tak ?

Oczywiście.. jeżeli o tej porze roku to tylko w ogrzewanym garażu ;) Czyli autko wymyte pianą aktywną od spodu i odstawione na kilka dni w garażu.
Tamto poprzednie kładłem w nieogrzewanym garażu, ale jeszcze na jesień jak było z 10stopni. Może temu się spaprało :/
Ostatnio zmieniony pn gru 13, 2010 22:31 przez lelo, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości