Czym chronić progi?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

markozlo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw maja 10, 2007 21:02
Lokalizacja: Białogard

Czym chronić progi?

Post autor: markozlo » wt sie 31, 2010 14:28

Witam,
ostatnio zahaczyłem bokiem auta i zdarłem warstwę ochronną z progu
teraz moje pytanie czym mogę wypełnić ubytki aby nie korodowało metalu
zdjęcia przedstawiają miejsce zdarcia warstwy ochronnej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Czym chronić progi?

Post autor: Rafał 21 » wt sie 31, 2010 17:12

markozlo pisze:teraz moje pytanie czym mogę wypełnić ubytki aby nie korodowało metalu
Gdy już masz rudą to musisz to odrdzewić np. http://moto.allegro.pl/promocja-brunox- ... 97376.html" onclick="window.open(this.href);return false; A następnie położyć .. baranka .. Tylko aby to bylo fachowo to lepiej dać lakiernikowi bo strukturę należy robić po 1. specjalnym do tego pistoletem i na to baza i jest jak fabryka :P Ale jak sam to wspomniany odrdzewiacz i baranek w aerozolu np.taki http://moto.allegro.pl/baranek-do-ochro ... 28667.html" onclick="window.open(this.href);return false; Baranki są najczęściej 3 kolory . Czarny szary i biały. Może być innej firmy np Wurth ,APP Po uschnięciu sam możesz pomalować twoim kolorem samochodu nabijając go w pojemnik w mieszalni lakierów . Ale podliczając koszty to ja np. teraz robiłem to u fachowca zapłaciłem 60żl. od 2 stron. 1 baranek na pistolet mój. reszta Lakiernik


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Czym chronić progi?

Post autor: Zimny Chirurg » wt sie 31, 2010 23:51

Albo w prostrzy sposób. Wyczyść wszsytko zapodaj podkład pędzelkiem i pózniej na to np Autosmar. Farba do konserwacji podwozi. Z lakiernikami to bym uważał bo jak nie stoisz nad nim to Ci kaszane odawli i po zimie bedziesz miał rudego na zewnątrz.

Pozdro

ZC



markozlo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw maja 10, 2007 21:02
Lokalizacja: Białogard

Re: Czym chronić progi?

Post autor: markozlo » śr wrz 01, 2010 13:10

Dzięki za pomocne odpowiedzi :)
pojechałem do sklepu z lakierami i zakupiłem
Środek ochrony karoserii firmy BOLL
jest to środek na bazie żywic syntetycznych



Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Czym chronić progi?

Post autor: Steryd » ndz sie 07, 2011 12:18

Podczas hamowania i ruszania slysze przemieszczajaca sie wode. Chyba czas usunac ja z progow. Na wyskosci tylnych drzwi sa plastikowo gumowe nakladki. Czy moge je zdjac i usunac wode? W jaki sposob to zrobic?


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Czym chronić progi?

Post autor: Vii » ndz sie 07, 2011 12:39

Steryd pisze:Podczas hamowania i ruszania slysze przemieszczajaca sie wode. Chyba czas usunac ja z progow. Na wyskosci tylnych drzwi sa plastikowo gumowe nakladki. Czy moge je zdjac i usunac wode? W jaki sposob to zrobic?
Wez kumpla podnieście tył do gory troche i wyleci :rotfl: A tak serio to możesz tak zrobić, uważaj tylko zeby ta gumka nie wpadła Ci w próg.



Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Czym chronić progi?

Post autor: Steryd » wt sie 09, 2011 20:31

Vii pisze:
Steryd pisze:Podczas hamowania i ruszania slysze przemieszczajaca sie wode. Chyba czas usunac ja z progow. Na wyskosci tylnych drzwi sa plastikowo gumowe nakladki. Czy moge je zdjac i usunac wode? W jaki sposob to zrobic?
Wez kumpla podnieście tył do gory troche i wyleci :rotfl: A tak serio to możesz tak zrobić, uważaj tylko zeby ta gumka nie wpadła Ci w próg.
CIezko jest ja wyjac, a nawet jak to zrobie, to woda i tak nie splynie sama, a trzeba bedzie jej jakos pomoc :hmm:
Tobie wpadla ta gumka do srodka ? :bajer: Udalo sie ja wyciagnac ? :chytry:


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Czym chronić progi?

Post autor: Vii » czw sie 11, 2011 01:44

Steryd pisze:CIezko jest ja wyjac, a nawet jak to zrobie, to woda i tak nie splynie sama, a trzeba bedzie jej jakos pomoc :hmm:
Tobie wpadla ta gumka do srodka ? :bajer: Udalo sie ja wyciagnac ? :chytry:
Podnieść auto na lewarku tam gdzie bedzie potrzeba i tyle razy ile bedzie potrzeba.. Nie mi osobiście nie ale kumplowi tak.. Nie powiem Ci czy łatwo czy nie łatwo bo nie wnikałem w ten temat zapomniałem wtedy spytać o c.d. historii :grin:



Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Czym chronić progi?

Post autor: Steryd » pn wrz 12, 2011 20:52

Zeby dokladnie oproznic progi pewnie najlatwiej bedzie stanac pod gorke tak zeby woda splynela na tyl progow, wyjac te gumy i odczekac az woda splynie. Oprocz wody moge sie spodziewac tam jakichs lisci, blota itd?


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Czym chronić progi?

Post autor: grandi » wt wrz 13, 2011 00:02

-wyczyścić ogniska korozji
-położyć brunox , po 1 g następną warstwwę (odczekać 12 h)
-położyć podkład
-położyć baranek
-polakierować baranek pod kolor auta lub w czarny mat

Takie zabezpieczenie wytrzymuje okolo 3/4 lata intensywnej jazdy


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Czym chronić progi?

Post autor: jhosef » wt wrz 13, 2011 14:38

Rafał 21 pisze:Gdy już masz rudą to musisz to odrdzewić np. http://moto.allegro.pl/promocja-brunox-" onclick="window.open(this.href);return false; ... 97376.html A następnie położyć .. baranka .. Tylko aby to bylo fachowo to lepiej dać lakiernikowi bo strukturę należy robić po 1. specjalnym do tego pistoletem i na to baza i jest jak fabryka :P Ale jak sam to wspomniany odrdzewiacz i baranek w aerozolu np.taki http://moto.allegro.pl/baranek-do-ochro" onclick="window.open(this.href);return false; ... 28667.html Baranki są najczęściej 3 kolory . Czarny szary i biały. Może być innej firmy np Wurth ,APP Po uschnięciu sam możesz pomalować twoim kolorem samochodu nabijając go w pojemnik w mieszalni lakierów . Ale podliczając koszty to ja np. teraz robiłem to u fachowca zapłaciłem 60żl. od 2 stron. 1 baranek na pistolet mój. reszta Lakiernik
Baranka nie kładzie się na blachę. Korzystałem z Brunox ale szału na mnie nie zrobił. Robiłem testy i niestety rudej nie zatrzymał. Dlatego jak ostatnio bawiłem sie w oczyszczanie to po usunięciu mechanicznym rdzy poszedł kwas ortofosforowy (fosol) który doczyścił do żywego. Odtłuszczenie, podkład i dopiero baranek. To było na podłodze więc nie bawiłem się w lakierowanie.



Awatar użytkownika
Klak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob cze 30, 2007 18:00
Lokalizacja: Kątownia
Kontakt:

Re: Czym chronić progi?

Post autor: Klak » śr mar 28, 2012 10:52

Witam,
przepraszam za odgrzanie kotleta:
Koledzy co powiecie na mój sposób wali z ruda na progach: (Pojawiają się tylko delikatne jej ślady ale chce od razu to załatwić)
1. Dokładne mechaniczne oczyszczenie progów
2. Hamerrite na metal (nawet 2 warstwy
3. Baranek
4 Przykręcenie listw na progi (mam je obecnie)


Proszę o opinię.


POMAGAJMY!!!!!
www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Czym chronić progi?

Post autor: jhosef » śr mar 28, 2012 11:30

Klak pisze:2. Hamerrite na metal (nawet 2 warstwy
Nie tą farbą. Próbowałem jej i szału nie robi. Dużo marketingu a średnie działanie. Do tego farba jest dość podatna na "pogryzienie" się z innymi.
Porządne oczyszczenie z rudej, dobry podkład antykorozyjny (najlepiej 2k - ale wiadomo, nie zawsze ma się możliwość) i warstwa takiego czy innego bitumu/baranka.



Awatar użytkownika
Klak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob cze 30, 2007 18:00
Lokalizacja: Kątownia
Kontakt:

Czym chronić progi?

Post autor: Klak » śr mar 28, 2012 12:26

Czyli możecie mi polecić coś co sami używacie i działa W sensie podkładu i baranka?

Czy o ten podkład 2k to chodziło o któryś z tych: http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... C5%82ad+2k


POMAGAJMY!!!!!
www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości