Auto gasnie na rozgranym silniku...

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gumisiowaty51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sty 05, 2018 16:01

Auto gasnie na rozgranym silniku...

Post autor: Gumisiowaty51 » śr sty 17, 2018 19:25

pozyjemy zobaczymy ;)



Paimon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 06, 2016 13:07
Auto: Audi a3 8l
Silnik: 1.8

Auto gasnie na rozgranym silniku...

Post autor: Paimon » pn sty 29, 2018 12:10

Witam. Dołączę się do tematu. Posiadam Golfa 3 i problem jest taki że na zimnym odpala i jest wszystko ok. Silnik się rozgrzeje i gdy stanę nagle obroty trochę falują i gaśnie. Musze naciskać gaz by nie zgasł. A tak to odpala bez problemu. Auto było u mechanika i wymienił komputer poszło 150 zł a problem ten sam. Chce auto sprzedać ale nie wiem czy znajdzie się chętny na grzebanie w nim. Auto jest w dobrym stanie i nic w nim nie szwankuje po za tym gaśnięciem.



Kociiis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 30, 2018 17:52

Szarpnięcie, obroty góra dół i auto gaśnie..

Post autor: Kociiis » wt sty 30, 2018 18:18

witam, podepnę się pod temat. (golf 4) 1.6 benzyna

Auto jak się nagrzewa albo jest nagrzane to jest szarpnięcie obroty lecą do góry na dół jest zero kontaktu z gazem czyli jak bym naciskał pedał bez linki i auto gaśnie.
Po wymianie rozrządu(kompletnego), pompy paliwa,sondy lambda, przewodów zapłonowych i świec. przez chwilę było ok a teraz znów.

HELP :(



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Auto gasnie na rozgranym silniku...

Post autor: marcin7x5 » wt sty 30, 2018 22:15

Skoro po robieniu rozrządu było chwilę ok to sprawdziłbym czujnik Halla pod kołem rozrządu.



Paimon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 06, 2016 13:07
Auto: Audi a3 8l
Silnik: 1.8

Auto gasnie na rozgranym silniku...

Post autor: Paimon » pt lut 02, 2018 17:44

U mnie okazało się, że to wina przepustnicy która po rozgrzaniu wysyłała błędny sygnał. Została wymieniona cała przepustnica z innymi drobnymi rzeczami które łączyły się z przepustnicą. Przejechałem się z 10 km i było ok. Lecz zajechałem pod dom i podnoszę maskę by sprawdzić co i jak. Zgasł. Ale odpaliłem i hulał jak marzenie. Jutro ma przyjść chętny zobaczyć auto. Zobaczę czy mi coś odwali. Powiem co było robione. Może nie będzie tak źle.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości