1.4 16V, problem z kulturą pracy.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ReVo1996
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 21, 2017 00:24

1.4 16V, problem z kulturą pracy.

Post autor: ReVo1996 » wt lis 21, 2017 00:37

Witam,
Post będzie długi, dotyczyć będzie benzynowego 1.4 16V w mojej Cordobie III 2003 rok.
Otóż na wstępie, auto zakupiłem w Październiku b.r., w tym miesiąciu wymieniłem olej na Valvoline MaxLife 10W40 (nalot niby 160k ale silnik pochłania olej w znacznych ilościach, martwi mnie to).
Mechanik znalazł nagar na tłokach, przypieczony pierścień, przedmuchy na świecach (wymienione na nowe od NGK) ogólnie jeździł albo na złym oleju albo zbyt długo na jednym oleju.
Nastepnym problem są falujące obroty jałowe, tutaj na pierwszy ogień poszło czyszczenie plus adaptacja przepustnicy i czyszczenie krokowca, oba te kroki nie dały żadnego rezultatu.
Z mechanikiem podejrzewamy lewą przepustnicę, bo jak sam stwierdził, nic na niej nie pisze oprócz 1.4 16V, także ciężko stwierdzić czyj to dokładnie cud techniki.
Auto przy przyśpieszaniu ma lekkie "lagi", otóż w okolicach maksymalnego momentu obrotowego po daniu tzw. buta w podłoge auto zamiast zacząć przyśpieszać chwilkę się "zastanawia" po czym zaczyna przyśpieszać, jest to dosyć irytujące i czuć to za każdym razem.
Ostatnim problemem jest kultura pracy, i tutaj ciężko go odróżnić od diesla, bo tak specyficznie pracuje.Nie wiem, czy taka jest kultura pracy tego silnika ale czy to ciepły, czy to zimny to klepie jak diesel, pomijam już fakt, że lekko słychać zawory.
Jak się wziąć za ten silnik?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.4 16V, problem z kulturą pracy.

Post autor: marcin7x5 » wt lis 21, 2017 22:34

Najprościej o przeczytaniu tematów o silnikach 1,4 16v i ich wycierających się tłokach ( efekt to klekot jak diesel), przedmuchach na pierścieniach (branie oleju i wyrzucanie odmą do przepustnicy). Ogólnie wiele tematów i filmików znajdziesz w necie. Większość opisywanych problemów przez ciebie może być spowodowane kiepską kondycją uszczelnienia i spasowania tłoka z cylindrem.



Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

1.4 16V, problem z kulturą pracy.

Post autor: krizzo » pt gru 01, 2017 00:28

Mam w domu jedną benzynę jest to golf 1.4 16v silnik axp

Silnik ma nowe popychacze zaworowe, klepie po wymianie bardziej niż na starych

Ma nowe kable, świece, cewkę, czyszczoną przepustnicę

sprawdzaną kompresje - jest idealna

Silnik na niskich obrotach też sobie tak "skacze" obroty trzyma równe ale kolebie się, jakby wypadały zapłony

Ma nowe obydwie sondy boscha - dalej mam błąd za bogatej mieszanki

Ostatnie co mi zostało to wtryski dać do sprawdzenia - narazie nie ruszam

Silnik ma nowy rozrząd (był wymieniany silnik bo stary sie posypał całkiem przeciwwaga wału orała po bokach bloku

Czeski film jest z tym silnikiem, chciałem wsadzić LPG ale trochę nie jestem pewny czy mi się zdąży zwrócić, a może by na gazie lepiej chodził...

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=594827" onclick="window.open(this.href);return false;

Ogólnie nie zazdroszczę i będę obserwował temat



robertino8606
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt mar 03, 2015 22:34

1.4 16V, problem z kulturą pracy.

Post autor: robertino8606 » pt gru 01, 2017 16:24

Częstą bolączką również tych silników to sworznie na tłokach.Poprostu się wycierają(wada konstrukcjii) i stukaja jak diesel :?Znajomy miał podobnie,wymieniał pokolei i zero rezultatów,dopiero jak otwarli serce to wyszło szydło z worka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości