1.8 RP -> 1.8 PB .... Informacje na temat przekładki silnika

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

1.8 RP -> 1.8 PB .... Informacje na temat przekładki silnika

Post autor: Radzio0018 » pn lis 06, 2017 23:29

Witam, po raz kolejny zwracam się do Was forumowicze, tym razem z prośbą o doinformowanie mnie na temat wymiany silnika 1.8 RP na 1.8 PB ....

Czy jeżeli zakupiłbym silnik z osprzętem (wtrysk, listwa wtryskowa, kolektor, wiązka, przepływomierz, komputer) to czy np układ paliwowy z RP będzie pasował ?

Czy są jeszcze jakieś rzeczy na które musiałbym zwrócić uwagę ? Czy coś może jeszcze nie pasować ? :bajer:

Z góry dziękuję za odpowiedzi :bajer:



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

1.8 RP -> 1.8 PB .... Informacje na temat przekładki silnika

Post autor: iNitiaL » wt lis 07, 2017 01:54

Co masz na myśli mówiąc układ paliwowy? Jeżeli chodzi Ci o pompę to tak, jest to samo. Pompa w baku niskiego ciśnienia i pompa ciśnieniowa w zbiorniczku dodatkowym koło tylnej belki. Nic więcej nie trzeba, na listwie wtryskowej i tak powinien być regulator ciśnienia paliwa zamontowany (jeżeli dobrze pamiętam). Wiązka na 3 wtyczki podmieniasz (nowa skrzynka) - problem może być tylko między nową a starą skrzynką elektryczną bo trzeba będzie ze schematami posiedzieć i polutować wiązkę. Dostosowujesz układ wydechowy i powinno latać. Wiadomo potrzebny dolot i airbox z przepływomierzem klapowym (piszesz że masz). Flansze będą pasować (100 mm), półosie i przeguby są te same co w GTI. Tak poza tym powinno śmigać P&P. Spójrz na przełożenia skrzyni czy nie będzie za krótka:)


___

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

1.8 RP -> 1.8 PB .... Informacje na temat przekładki silnika

Post autor: Radzio0018 » wt lis 07, 2017 19:20

Ogólnie zestaw który wymieniłem jest na sprzedaż i mam zamiar go nabyć, ale wolałem się dopytać jak to jest z przekładką... Jeżeli chodzi o instalację elektryczną to oba silniki mają nową instalację po 89 roku ... :bajer:

Co do skrzyni to pewnie będzie krótka ponieważ u siebie mam już skrzynię z golfa III 1.4 więc krótsze przełożenia, ale do 180 - 190 poleci :bigok:

A czy masz wiedzę na temat trwałości/żywotności osprzętu ? Tzn Pełnego wtrysku Digifant II, czy jest on problematyczny w użytkowaniu ? :bajer:



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

1.8 RP -> 1.8 PB .... Informacje na temat przekładki silnika

Post autor: iNitiaL » pt lis 17, 2017 13:32

Ja przekładałem do siebie 2E (coś zasadniczo podobnego) i o dziwo trafił mi się z Digi I (mam OBD 1 i diagnostykę przez lapka:) ). Nie narzekam. Jeżeli powymieniasz wszystkie stare czujniki i będziesz miał sprawną przepustnicę i przepływomierz powinno chodzić jak złoto. Najwięcej awarii zgłaszanych przeważnie wiąże się z lewym powietrzem czy nieszczelnościami w dolocie. Są przypadki śmierci silniczka krokowego. Dużo problemów jest jak się do tych silników montuje gaz I / II gen czy blosa bo potrafi sobie pier***nąć w dolocie i zniszczyć wszystko co się da (krokowiec, przepływomierz, przepustnicę) - ja mam sekwencję i chodzi bezproblemowo, na pewno mi w dolocie nie zagra;)


___

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości