Gaśnięcie golfa 4

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

BadPopson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 25, 2017 15:06

Gaśnięcie golfa 4

Post autor: BadPopson » czw paź 26, 2017 12:11

Witam
Problem jest następujący. Od jakiegoś czasu kłopoty sprawiał mi akumulator. Oddałem samochód do elektryka, stwierdził, że akumulator jest do wymiany i dodatkowo wymienił puszkę. I zaczął się problem. Jadąc na starym akumulatorze w pewnym momencie zauważyłem "dławienie" samochodu. Obroty spadały i samochód zachowywał się jakby miał zgasnąć. Po paru kilometrach wielokrotnie gasł. Myślałem, że to spowodowane jest może winą starego akumulatora. Wymieniłem aku na nowy. Odpalając samochód zauważalna była dziwna praca silnika. W pierwszym momencie gdy ruszałem wszystko teoretycznie było okej. Jednak po chwili znów zgasł. Później odpalając samochód podczas pracy nawet na biegu jałowym po lekkim wciśnięciu gazu po prostu gasł. Myślę, że to nie jest spowodowane kwestią elektryczną (ale mimo wszystko opisałem całą sytuację) a po prostu przypadek i nałożenie się na siebie awarii stąd temat w dziale MECHANIKA. Czy ktoś ma pomysł co mogło się zepsuć?



Kamil_N
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lip 20, 2017 19:01

Gaśnięcie golfa 4

Post autor: Kamil_N » czw paź 26, 2017 16:46

Jaki to dokładnie silnik i czy była robiona diagnostyka komputerowa? Bo może to być mnóstwo rzeczy i jakieś ewentualne kody błędów mogą przybliżyć rozwiązanie



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Gaśnięcie golfa 4

Post autor: marcin7x5 » czw paź 26, 2017 18:32

Bardzo często podobne objawy daje awaria czujnika Obr wału korbowego g28.



BadPopson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 25, 2017 15:06

Gaśnięcie golfa 4

Post autor: BadPopson » czw paź 26, 2017 22:09

Diagnostyka nie byla robiona. Eletryk jedyne co zrobil wykasowal blad poduszki powietrznej. Samochod dzisiaj nawet juz nie chciał odpalić. Jest jakis sposob by sprawdzic czy to wina czujnika?Dzìeki za odpowiedz



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Gaśnięcie golfa 4

Post autor: marcin7x5 » sob paź 28, 2017 21:02

Tak. Zobacz czy daje iskrę na świecach. Zobacz czy vag widzi obroty silnika podczas kręcenia rozrusznikiem...pompa paliwa pracuje?



gero38
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 09:19
Lokalizacja: Ostrołęka

Gaśnięcie golfa 4

Post autor: gero38 » czw lis 09, 2017 09:05

Zobacz czujnik przy filtrze powietrza, jest nie rozbieralny. Mi gasł w czasie jazdy. Odepnij kostkę i zakręć kluczykiem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości