Ubytki płynu chłodniczego.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zlooty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 11, 2014 19:27

Ubytki płynu chłodniczego.

Post autor: zlooty » śr paź 11, 2017 16:52

Witam, mam od niedawna problem z poziomem płynu chłodniczego w zbiorniku wyrównawczym. Pierwszy raz o niskim poziomie zasygnalizowała kontrolka i wówczas płynu ubyło prawie do samego dna tego zbiornika. Następnie po przejechaniu kilku km stan nie zmienił się, jednak po następnych km lekko płyn został zassany, a po odkręceniu kurka płyn wrócił z tym, że był ubytek ( około 100 ml ). I znów sytuacja się powtórzyła, że do pracy dojechałem i było w porządku,a kiedy wróciłem to płyn zniknął do poziomu dna zbiornika,a następnie po odkręceniu napłynął z lekkim ubytkiem. Dodam, że brak jakiegokolwiek kożucha po odkręceniu korka i wyjęciu bagnetu oleju. W płynie chłodniczym również nie widzę kropelek oleju na powierzchni. Widziałem podobne tematy, jednak nie jest to identyczny przypadek, zatem proszę o jakąkolwiek pomoc i sugestie.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Ubytki płynu chłodniczego.

Post autor: muszkatobiasz » śr paź 11, 2017 17:11

obadaj króciec przy silniku ten nad skrzynią biegów często jest tam wyciek



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Ubytki płynu chłodniczego.

Post autor: marcin7x5 » śr paź 11, 2017 19:03

Poluzuj lub podmień korek na zbiorniku wyrównawczym. Jak dalej będzie znikać a nie znajdziesz wycieku to być może jest to początek upg.



zuczek.andrzej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt wrz 15, 2017 16:40

Ubytki płynu chłodniczego.

Post autor: zuczek.andrzej » czw paź 12, 2017 11:10

Witam
Moje przygody z ubytkiem płynu chłodniczego:
Silnik AGR, Zgniła rura w miejscu zaznaczenia zielonym kołem, która wchodzi w blok silnika zaznaczone kółkiem niebieskim.
Wyciek widoczny na po zdjęciu górnej osłony silnika, patrząc z prawej strony, widoczny był płyn "stał" we wnęce w bloku silnika.
Obrazek

Drugie auto silnik ALH - tak wiem to takie same motory
Cieknący płyn w miejscu szybko złączek przy grodzi silnika z przestrzenią pasażerską gdzie węże idą i wracają do/z nagrzewnicy, u mnie skończyło się na wymianie oringa, ale mechanik mówił że zdarza się pękanie plastykowych rur przy szybko złączkach.

Moim zdanie, najlepiej jest szukać wycieków wieczorem/nocą z mocną latarką punktową, na ciepłym silniku, zaraz po zgaszeniu auta z dużą ilością płynu w zbiorniczku, aby było jak największe ciśnienie w układzie, po odkręceniu zbiorniczka ucieka ciśnienie i nic nie znajdziesz, jak to jest mały ubytek.



zlooty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 11, 2014 19:27

Ubytki płynu chłodniczego.

Post autor: zlooty » sob paź 21, 2017 21:37

Przyczyna odnaleziona! Wąż, który idzie pomiędzy silnikiem, a akumulatorem miał dziurkę. A dziurka powstała od styku z ciepłymi elementami od silnika. Tak więc sprawdźcie sobie czy te węże nie opierają się o nic ciepłego :)

Dzięki !



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Ubytki płynu chłodniczego.

Post autor: muszkatobiasz » sob paź 21, 2017 21:46

zlooty pisze: A dziurka powstała od styku z ciepłymi elementami od silnika.
raczej od przetarcia i upływu czasu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości