rozrząd

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tdkm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 01, 2017 22:40

rozrząd

Post autor: tdkm » ndz paź 01, 2017 23:00

witam - proszę o szybką pomoc, posiadam Golfa 4 1,4 16V rok 1999 benzyna
wymieniłem rozrząd wszystko ustawione było dobrze a gdy odpaliłem nastał problem
chodzi nie równo jakby palił na trzy lekko coś stuka którymś zaworem i dziwny głos z gażnika jakby taki sący
dodam że miałem problem z odkręceniem śruby na wale strasznie jakby zapieczona , oczywiscie zablokowałem górne wałki
dodatkowo wrzuciłem wsteczny bieg gdy zaczołem odkręcać w pewnym momęcie coś lekko strzeliło dzwiek typowo dla mocno zakreconych
nakrętek pomyślałem poszło , ponowiłem ponownie i znowu coś strzeliło ale slabiej dalej nie próbowałem cisnąc kluczem bo jednak nakretka nie
pościła więc zrobiłem blokadę na kołe tzn. z drugjej strony od rozrusznika i poszla bez problemu , ciągle zastanawie mnie to zjawisko opisane powyżej
zdjołem przy okazji pokrywę zaworów by uszczelnić wyciek oleju na świece , pod pokrywą nic się nie stało wszystko ok.
ktoś mi podpowiedział że mógł sie z krzywić zawór dlatego żle chodzi bo pali na 3 świece nie jestem mechanikiem z zawodu dlatego pytam i proszę
o podpowiedz co mam dalej robić - pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

rozrząd

Post autor: marcin7x5 » pn paź 02, 2017 20:26

Sprawdzić jeszcze raz ustawienie rozrządu. Dodatkowo sprawdzić warto jest czy koła zębate na wałkach nie przestawiły się. One chyba są na klinach osadzone...



tdkm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 01, 2017 22:40

Re: rozrząd

Post autor: tdkm » pn paź 02, 2017 23:29

marcin7x5 pisze:Sprawdzić jeszcze raz ustawienie rozrządu. Dodatkowo sprawdzić warto jest czy koła zębate na wałkach nie przestawiły się. One chyba są na klinach osadzone...
Dzięki za odpowiedz . przy montażu zwracałem szczególnie na wszystkie ustawienia jak wczesnjej pisałem, wszystko było ustawione względem
znaków . a dziś rano nawet nie odpalił wkur.....em się rozebrałem wszystko i na nowo poskładałem , ale mimo tego- nie zauważyłem żadnych
błedów.
tagrze wszstko jest ustawione jak fabrycznie a może jeszcze lepiej jutro odpalam bo nie zdązyłem zamontować rozrusznika



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

rozrząd

Post autor: marcin7x5 » wt paź 03, 2017 18:07

No coś musiało przeskoczyć...odkręcałeś koła zębate od wałków aby tam sprawdzić?



tdkm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 01, 2017 22:40

Re: rozrząd

Post autor: tdkm » wt paź 03, 2017 21:57

marcin7x5 pisze:No coś musiało przeskoczyć...odkręcałeś koła zębate od wałków aby tam sprawdzić?
samych kół zebatych nie odrrecałem pokręcałem wielokrotnie jednym i drugim by sprawdzić czy coś nie blokuje następnie ustawiłem na otworry do blokady
zblokowałm ,założyłem drugi pasek wszystko ustawiłem na kreski obruciłem razem to wszystko wałem kilka razy nic nie blokowało i nie odpalił w ogóle :rozpacz:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

rozrząd

Post autor: marcin7x5 » śr paź 04, 2017 18:07

Tu chodzi aby sprawdzić nie czy się swobodnie obracają ale czy nie przestawiły się fazy rozrządu tak jakby to było w przypadku przeskoczenia o kilka ząbków.



tdkm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 01, 2017 22:40

Re: rozrząd

Post autor: tdkm » śr paź 04, 2017 23:14

marcin7x5 pisze:No coś musiało przeskoczyć...odkręcałeś koła zębate od wałków aby tam sprawdzić?
tdkm - wałkii są w porządku obracają sie fajnie dziś udało mi sie odpalić ,ale żle chodzi nie równo a w gazniku słychać jakieś ssanie , pytanie jeszcze dotyczące ustawienia na wale czy trzeba koniecznie zwracać uwagę na znak z drugiej wału w położeniu górnym ? czy dotyczy on tylko ustawienia sprzęgła ? bo gdy obraca się wałem to ten znak pokazuje sie nie za każdym razem na pełnym obrocie wału tylko co drugi raz może
to coś ma wspólnego



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

rozrząd

Post autor: marcin7x5 » czw paź 05, 2017 06:36

Rozrząd ustawiasz na takim obciętym ząbku na kole zębatym przykręcanym do wału korbowego. Ponadto na bloku silnika masz 2 znaczniki z podpisami bodajże 2lv i 4lv. Ustawiasz na ten drugi. To że syczy mocno z przepustnicy może świadczyć właśnie albo o nie zgranym rozrządzie albo o podgiętych zaworach.



tdkm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 01, 2017 22:40

klmatyzacja

Post autor: tdkm » pn paź 09, 2017 22:22

wtam- czy można do klimy w samochodzie doładować gazu ? wśród pytających są różne odpowiedzi, czytałem kiedyś gdzieś w internecie że można
w warsztacie samochodowym powiedzieli że nie ma coś takiego jak dobić gazu , pytam ponieważ w moim Golfie właśnie uszło trochę gazu i nie
włącza sie klima jak właściwie z tym jest.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

rozrząd

Post autor: marcin7x5 » wt paź 10, 2017 06:54

Gazu nie ale czynnika chłodniczego tak.



tdkm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 01, 2017 22:40

Re: rozrząd

Post autor: tdkm » wt paź 10, 2017 16:57

marcin7x5 pisze:Gazu nie ale czynnika chłodniczego tak.
tdkm - dzięki.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

rozrząd

Post autor: wesol » wt paź 10, 2017 18:17

Czynnik w ukladzie klimatyzacji to jest gaz odpowiedni. i teraz tak. nie da sie dodac tego czynnika z racji takiej ze cisnienie gazu w okreslonej temperaturze jest jednakowe i w ukladzie i w butli. Poza tym ilosc w ukladzie jest scisle okreslona wiec nie wiem skad mial by kolega wiedziec ile ma w ukladzie go- 100 czy 500 gram czy ciort wie ile. TIle tam dopompowac mialby nawet jakby sie dalo?? Trzeba nie tyle co odciagnac ten czynnik z ukladu co jeszcze w tym ukladzie wytworzyc próznie i wtedy ta proznia mozna powiedziec zaciaga czynnik z butli. Ilosc podawania tego czynnika jest robiona w ten sposob ze butla znajduje sie na wadze elektronicznej i zawor jest otwarty puki odpowiednia ilosc wagowa nie ubedzie. Wtedy wiadomo ze tyle czynnika weszlo do ukladu w aucie. Ma byc tyle ile przewidzial producent. Jesli przewidzial powiedzmy 680gram to tyle ma trafic a nie 800 czy 900 gram ani nie 300 gram itp. Podobnie jest z iloscia oleju w ukladzie chlodzenia.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości