Dziwne odgłosy podczas jazdy, nie wiadomo skąd.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemek1991ccc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt mar 07, 2017 21:09

Dziwne odgłosy podczas jazdy, nie wiadomo skąd.

Post autor: przemek1991ccc » ndz wrz 10, 2017 14:54

Witam, problem polega na tym że jak jade moim autem z otwartą szybą po dosyć nierównej drodzę to słysze dziwne stuki jakby coś o inne coś sie obijało lub ocierało i wytwarza się taki dziwny odgłos, to samo jest podczas nieco szybszej jazdy. Trudno było mi nagrać filmik podczas jazdy żeby to uchwycić i pokazać Wam, ale zauważyłem że jak na wolnym biegu dodam gazu do 3tys obrotów to tez można to zauważyć. Niżej zaprezentuje filmik, ten dzwięk który mnie niepokoi jest na filmie w czasie: 0:29, 0:35, 0:43.
https://youtu.be/cqb-O3fVDH4" onclick="window.open(this.href);return false;

Na filmiku wystepuje to krótko ale jak mówie podczas jazdy z otwartą szybą słychać to tak nieco dłużej, dodam że z szybą zamknietą jest to niesłyszalne... i mam problem.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Dziwne odgłosy podczas jazdy, nie wiadomo skąd.

Post autor: pinstonvw » pn wrz 11, 2017 21:51

W jakiej kondycji masz układ wydechowy? Przetrzep go od spodu tj. sprawdź czy katalizator nie dzwoni, czy wieszaki są w dobrej kondycji i same tłumiki. Potrzep nimi czy rozpadły się już w środku. Sprawdź też stan osłon termicznych nad tłumikami czy nic nie lata itd.


...

przemek1991ccc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt mar 07, 2017 21:09

Dziwne odgłosy podczas jazdy, nie wiadomo skąd.

Post autor: przemek1991ccc » wt wrz 12, 2017 11:27

Też mi sie wydaje że to coś stuka od dołu. Silnik działa prawidłowo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości