Wymiana uszczelniaczy półosi

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

andrzejmm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 26, 2017 21:06

Wymiana uszczelniaczy półosi

Post autor: andrzejmm » sob sie 26, 2017 21:19

Witajcie,

Mam drobny problem z moim Golfem 3 1.4 (44kW AEX) 1996 kombi.

Otóż jestem w trakcie wymiany sprzęgła i chciałem od razu wymienić uszczelniacze półosi. Znalazłem nawet wątek temu poświęcony, ale moja skrzynia nieco się różni od tej w fotoporadzie. Po oczyszczeniu zabieraków zamiast korków - dekielków, które można podważyć i ściągnąć śrubokrętem znalazłem tylko takie gumowe (jakby przyklejone) nakładki - łatki gumowe okrągłe. Po podważeniu śrubokrętem zamiast schodzić rwą się. Na razie wstrzymałem się z zerwaniem ich do końca ponieważ nie wiem, czy będę mógł kupić potem jakieś zaślepki żeby to zaślepić.

Czy ktoś z kolegów, wie o co chodzi? Dodatkowe pytanie, czy przy wymianie uszczelniaczy półosi w tym Golfie jest jakaś regulacja luzu mechanizmu różnicowego (czy trzeba coś zaznaczać - uważać).

Będę wdzięczny za drobną podpowiedź.

Pozdrawiam
Andrzej



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Wymiana uszczelniaczy półosi

Post autor: grandi » sob sie 26, 2017 23:06

pokaz fotki


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

andrzejmm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 26, 2017 21:06

Wymiana uszczelniaczy półosi

Post autor: andrzejmm » ndz sie 27, 2017 10:11

Tak to wygląda:
Obrazek
W zbliżeniu:
Obrazek
Druga strona dokładnie tak samo



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Wymiana uszczelniaczy półosi

Post autor: grandi » pn sie 28, 2017 00:00

http://t3busy.pl/?p=155" onclick="window.open(this.href);return false;

wbijasz mniej wiecej w srodek ale nie za gleboko zeby gwintu nie uszkodzic nowy uszczelniacz z zaslepka kosztuuje kolo 20 zl kupuj febiego


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

andrzejmm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 26, 2017 21:06

Wymiana uszczelniaczy półosi

Post autor: andrzejmm » pn sie 28, 2017 09:13

Dzięki - spróbuję wybić.



adin17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 02, 2017 11:10

Wymiana uszczelniaczy półosi

Post autor: adin17 » pn sie 28, 2017 14:25

Tak jak kolega wyżej pisał, szkoda że starego nie udało się bardziej uratować, często to on służy później za dobijak, aby usadzić nowe :)



andrzejmm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 26, 2017 21:06

Wymiana uszczelniaczy półosi

Post autor: andrzejmm » pn sie 28, 2017 22:18

Uszczelniacze wymienione. Niestety miałem problem z podkładką, która znajduje się pod zabezpieczeniem seger. Fabrycznie ta podkładka jest bardzo lekko wypukła na jedną stronę (wypukłość jest bardzo niewielka, podkładka jest niemal płaska). Fabrycznie ta wypukłość jest w stronę segera, ale nie mogłem w żaden sposób nałożyć segera jak ta podkładka była wybrzuszeniem w jego stronę. Męczyłem się z 1,5 godziny. Próbowałem dociągać kołnierz na wieloklin ile wlazło, ale nic nie dawało rady. Problem był po obu stronach.

Tu na zdjęciu pokazuję, o którą podkładkę chodzi:
Obrazek

Zdjęcie wykorzystałem z tej porady - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=235414" onclick="window.open(this.href);return false; - mam nadzieję, że autor się nie obrazi

W końcu obróciłem tą podkładkę wybrzuszeniem do kołnierza i seger wszedł. Luzu nie ma, wszystko siedzi, auto jeździ. Pytanie tylko czy niczym negatywnym nie będzie to skutkować w przyszłości - gdyby coś było nie dobrze napiszę dla potomnych.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości