Jaki gaźnik w golfie 1.3 2G?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ktosikej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 22, 2017 07:36
Auto: Mk2 Cl

Jaki gaźnik w golfie 1.3 2G?

Post autor: ktosikej » wt sie 22, 2017 08:37

Cześć
Chciałem się upewnić czy mam dobre informacje. Czy we wszystkich golfach 1.3 były gaźniki 2e3? Oznaczenie silnika to 2G, rok 1989.

Z tego co widze dość ciężko dostać 2e3, 2ee są łatwiej dostępne, czy swap jest w miere do ogarnięcia?


Proszę o wyrozumiałość bo się nie znam.

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Jaki gaźnik w golfie 1.3 2G?

Post autor: pinstonvw » śr sie 23, 2017 22:03

Hmm z tego co kojarzę to były tylko 2E3.
2EE to akurat gaźnik elektroniczny (wyeksploatowany - dość zawodny). Jest jeszcze 2E2 typowo mechaniczny i ten się spisuje. Te oba gaźniki mają większe gardziele ale czy ktoś kiedyś je swapował do 1,3 to nie wiem. Są tematy ze swapem na gaźnik Weber'a. Co się dzieje z gaźnikiem?


...

ktosikej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 22, 2017 07:36
Auto: Mk2 Cl

Jaki gaźnik w golfie 1.3 2G?

Post autor: ktosikej » czw sie 24, 2017 06:31

Prawde powiedziawszy co się dzieje z samym gaźnikiem to nie wiem bo dostałem informacje od mechanika że "jest zepsuty, trzeba zmienić".
Golf poszedł do mechanika bo nie trzymał wolnych obrotów po wymianie świec, kopułki, palucha i kabli dalej nic. Spróbuje jutro zapytać co jest nie tak z tym gaźnikiem, że trzeba wymieniać.

Miałem nadzieje, że mechanik szybko naprawi, a skończyło się na tym, że latam za częściami po szrotach :/


Proszę o wyrozumiałość bo się nie znam.

ktosikej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 22, 2017 07:36
Auto: Mk2 Cl

Jaki gaźnik w golfie 1.3 2G?

Post autor: ktosikej » ndz sie 27, 2017 08:08

Ok, odebrałem samochód od mechanika i sprawa wygląda tak:
- na zimnym silnik zapala po dodaniu gazu i w miarę utrzymuje obroty
- im bardziej sie rozgrzewa tym słabiej trzyma obroty, na ciepłym całkiem gaśnie, podczas jazdy kopci, śmierdzi benzyną, przy niższych obrotach szarpie ale dopóki się trzyma gaz to jedzie.

mechanik powiedział mi tyle informacji co jest nie tak z gaźnikiem że nie zdołałem wszystkiego zapamiętać :/ Mówił, że jedna z klapek od góry jest cały czas otwarta a powinna być zamknęta, nie działa mechaniczne ssanie a reszty nie pamiętam ale generalnie wszystko co sie mogło zepsuć to nie działa :(


Proszę o wyrozumiałość bo się nie znam.

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Jaki gaźnik w golfie 1.3 2G?

Post autor: pinstonvw » ndz sie 27, 2017 19:41

Znajdź kogoś kto podejmie się regeneracji gaźnika oraz jego regulacji skoro nie możesz znaleźć żadnej używki. Na alledrogo można dorwać komplet uszczelek i całą resztę do tego gaźnika.


...

ktosikej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 22, 2017 07:36
Auto: Mk2 Cl

Re: Jaki gaźnik w golfie 1.3 2G?

Post autor: ktosikej » pt wrz 01, 2017 13:37

Wygląda na to że muszę również oddać aparat zapłonowy do naprawy, w jaki sposób go wyciągnąć? Odkręciłem dwie śruby trzymające aparat do bloku silnika i dwie dodatkowe śruby, zaznaczone na zdjęciu, ale aparat nie ma ochoty wyjść. Kręci się wokół własnej osi, powinienem go wyciągać na siłe, czy jeszcze coś trzeba odkręcić? Czy tą płytke przykreconą do silnika trzeba jakoś zdjąć?
Obrazek

Podczas zdejmowania gaźnika natknąłem sie na coś takiego:
Obrazek
Co to jest i do czego to może służyć? Było podpięte trzema przewodami (dwa grubsze i jeden krótszy) do puszki która nie była podpięta do niczego innego:
Obrazek


Proszę o wyrozumiałość bo się nie znam.

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Jaki gaźnik w golfie 1.3 2G?

Post autor: pinstonvw » śr wrz 06, 2017 20:01

Aparat powinien zejść po odkręceniu bocznych śrub. Czy masz LPG? Środkowe zdjęcie przypomina jakiś mieszalnik gazu. W oryginale był gaźnik i podstawa gumowa i to tyle.


...

ktosikej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 22, 2017 07:36
Auto: Mk2 Cl

Jaki gaźnik w golfie 1.3 2G?

Post autor: ktosikej » czw wrz 07, 2017 13:50

Tak w ogóle to dzięki za odpowiedzi :)
Aparat zszedł po odkręceniu śrub i kilku godzinach z wd40.

Lpg nie mam, ale zapytałem panią która regeneruje mi gaźnik, mówiła że to pod gaźnikiem to jakieś ustrojstwo podgrzewające mieszanke jeżeli dobrze zapamiętałem. Mówiła że takie coś było montowane na rynek krajów beneluxu żeby zmniejszyć spalanie.


Proszę o wyrozumiałość bo się nie znam.

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Jaki gaźnik w golfie 1.3 2G?

Post autor: pinstonvw » pt wrz 08, 2017 21:46

Przebadaj zatem co to za wężyki wychodzą z tego ustrojstwa i dokąd idą. Nie mogę się doszukać co to za część, a bardzo mnie ciekawi.


...

Awatar użytkownika
vwer2
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 228
Rejestracja: pt lis 21, 2008 12:12
Lokalizacja: *Dolny Śląsk - Wrocław*
Kontakt:

Jaki gaźnik w golfie 1.3 2G?

Post autor: vwer2 » pt wrz 22, 2017 15:32

zacznij od sprawdzenia szczelności pod gaźnikiem i dobrym ustawieniu zapłonu


TECH-AUTO MECHANIKA POJAZDOWA ELEKTRONIKA . WULKANIZACJA Komputerowe wyważanie kół. VAG WROCŁAW
tel. 694 379 076
Części z demontażu Golf 4 Octavia Polo 9 N

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości