Problem z odpalaniem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

enzo.90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 01, 2017 12:06

Problem z odpalaniem

Post autor: enzo.90 » czw cze 01, 2017 12:17

Hej golfy, jestem nowy na forum i prosze o wyrozumialosc, posiadam golfa 2001r 1.4 16V, od 2 miesiecy mam zalozony LPG.
Od okolo miesiaca jest problem z odpalaniem mianowicie auto na zimnym kreci i zaraz zgasnie i tak dwa razy, za 3cim troszke sie poddusza ale za 10s dziala normalnie i mozna jechac. Silnik pod czas tego odpalania sie trzesie tak jak by sie dlawil albo dostawal za malo paliwa.. Dodam, ze swiece, napiecie na swiecach bdb, zaplon tez bdb, rozrusznik tez, filtr powietrza i paliwa wymieniany 3 miesiace temu.

Prosze o pomoc, stawiam piwko jak ktos z Trojmiasta. :grin:



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Problem z odpalaniem

Post autor: Steryd126 » czw cze 01, 2017 18:35

Witaj, może przy odpalaniu po dłuższym postoju zalewa go gazem i gaśnie bo dostaje 2 rodzaje paliwa na raz . według mnie spróbuj na początek zakręcić butle z gazem na noc i zobacz czy odpali lepiej .



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Problem z odpalaniem

Post autor: pinstonvw » czw cze 01, 2017 22:30

Tu nawet wskazane jest żebyś np. pojeździł jeden dzień tylko i wyłącznie na Pb i na drugi dzień z rana zobaczył efekty przy odpalaniu. Może być tak jak napisał przedmówca, ale może też być źle skonfigurowana instalacja, błędna jej regulacja co skutkuje rozjeżdżaniem się map benzyny.
Jak stara jest instalacja?
Jeśli problem z odpalaniem po w/w teście pojawi się ponownie to do sprawdzenia sonda.
Czy sprawdzałeś czy coś komp pokazuje?


...

enzo.90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 01, 2017 12:06

Problem z odpalaniem

Post autor: enzo.90 » sob cze 03, 2017 12:38

dziekuje za opinie, komputer nic nie pokazuje, instalacja ma 2miesiace czyli swieza. Dzwonilem do gazownika i mowil ze jakis komputer zresetuje i moze to pomoze, jesli to nie pomoze to juz nie mam pomyslu, mechanik chce mi wimienic pompe paliwa i jakis czujnik tej pompy i do tego mowi ze moze to byc czujnik walu korbowego, nie wydaje mi sie bo przed zalozeniem gazu auto idealnie palilo..



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Problem z odpalaniem

Post autor: pinstonvw » sob cze 03, 2017 19:30

Problem w tym, że gazownik wpina się właśnie w czujnik położenia wału lub wałka rozrządu albo samą cewkę. Spotkałem się już z wieloma przykładami partactwa ze strony montera gazu. Jeśli osoba nie jest sprawdzona i są problemy po zamontowaniu gazu (których wcześniej nie było) to na początku trzeba szukać odpowiedzi u gazownika.
Dobra instalacja to taka, która po zamontowaniu "nie strzela focha" i jeździ identycznie jakby była to benzyna. Niech monter zerknie na mapkę - może się rozjechała i autko wariuje. Spróbuj pojeździć na Pb jak pisałem wcześniej.


...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości